bugün

bu zamanlarda herkesin yapamadığı icraat,onu kendine saklamak..
(bkz: sadece ikimiz kaldık)
gönlüme taht kurmuş, yaptığımı anlatmıştır. teşekkürler duman, varol.
(bkz: seni bacıma sakladım) *
Onu bunu bilmem anlamam
Kim ne derse desin lan
Arkanızdan yol almam
Onlar ister alınsın
isterlerse darılsın

Onu bunu bilmem karışmam
Kim ne derse desin lan
Ben alınıp satılmam
Onlar ister alınsın
isterlerse satılsın

Seni kendime sakladım
Hepsini ben hesapladım

Onu bunu bilmem anlamam
Kim ne derse desin lan
işte meydan işte can
Onlar ister kapışsın
isterlerse barışsın

Seni kendime sakladım
Hepsini ben hesapladım
(bkz: rulokat *)
internette dolaşan tablarının nedense pek gerçeğe uygun olmadığını gördüğüm duman parçasıdır. internetteki tablarda tek satırlık bir gitar solosu vardır parçanın... *
işte bakın:

B ---6-6-6-5-6-8-9-------6-5------------6-5-----------------------------------
G -6---------------5-5-6-----6-5--5-5-6-----6-5-------------------------------
D-----------------------------------------------6-6-6-8-6-5-6----5-6-6-5-5----
A -------------------------------------------------------------8-----------8--
insanın icini yakan duman sarkısı, cunku her insanın kendine sakladıgı en guzel sey saklayana gore "seni" dir.
sözlerinin çoğu duman dinleyicisi tarafından konserde yanlış söylendiği şarkıdır.
kim ne derse desinler değil yahu değil
onu bunu bilmem anlamam
kim ne derse desin lannnnn ...'dır asıl sözleri.
nuri alco' nun telekizlar filminde ahu tugba' ya soyledigi cumle. sonrasi malum.
"Birini sevmem gerek. O da sensin! Başka türlüsü çok acınası bir varoluş olacak."* sözünün şarkı versiyonudur...
dinledikçe diline değil aklına takılır...çok sevmişsindir,şiirler yazmışsındır,şarkılar söylemişsindir,hayatta asla yapmayacağım dediğin şeyleri tereddütsüz yapmışsındır,ağlamışsındır,yaşın yirmiye biraz yakındır,mevsim sonbahardır...yolda yalnız yürümektesindir aklında yine her zamanki gibi o vardır...ona o kadar yakınsındır ki sevdiğini dahi söyleyemezsin...o bir melektir gözünde...dünyanın en güzel kadını...kimseye anlatamazsın derdini;susarsın...anlatırsan büyüsü bozulacak sanarsın...içine atarsın...meleğin uçup gitmesinden korkarsın...o seni her zaman en yakın arkadaşı görür...gelir derdini anlatır,erkeklerden bahseder...sen onu hep başkalarından uzak tutarsın....başkalarını hep kötülersin...onu kendine saklarsın...bir gün gelecek dersin;sana meramımı anlatacağım...gözlerine baktığında hayatı tadarsın...rüyalarda seversin ama lanet olsun hep susarsın...bir gün gelir o gider ve sen sustuğunla kalırsın...açarsın şarkıyı,dinlersin,aklına gelir belki biraz ağlarsın...ağlayınca açılırsın...telefon eline gelir onu ararsın...alo dediğinde gırtlağında bir düğüm olur konuşamazsın...yemin etmişsindir bu sefer ne olursa olsun söyleceksindir ama nafile...yine susarsın...duman söyler,haykırırsın...adı geçer susarsın...ne kadar sussan da gönlünün en derinine onu kendine saklarsın...
duman'ın en güzel şarkısıdır.
kendimi sana sakladımdan daha az güzel olan bir söylemdir.
dınlemekten keyıf alınan duman parcasıdır.ta ki kişinin oda arkadası bunu degiştirip sevgılısıne kendımı sana sakladım dıye soyledıgını duyana kadar.* *
- hani hani nereye ?
askerde kalan tek sigarasına uydurduğu şarkı .d
paketteki son sigaraya yazılmıştır.
http://www.youtube.com/re...&aq=1&oq=seni+ken
duman'ın gelmiş geçmiş en güzel parçasıdır. hee diğerleri tırt mı? tabiki değil.
bir "köprüaltı" değildir.
http://www.youtube.com/watch?v=bjmlnt-OXI0
"kim ne derse desin leean" kısmıyla tam bir isyan şarkısı.
(bkz: ellerin ellerime)
(bkz: yürekten)

üçlü kombinesindeki şarkıdır. bir diğer üçlü için,

(bkz: yanıbaşımdan)
(bkz: rüyanda görsen inanma)
(bkz: elimdeki saz yeter canıma)
Türkiye'nin en iyi grubu diye düşündüğüm adamların en güzel şarkılarından biri.
kaan muhtemelen sarkıyı pakette kalan son sigarasına yazmıstır.