bugün

sıçtı cafer bez getir pozisyonuna düşen dangalakların hiç düşünmeksizin ezberden yahut işkembe i kübradan savurdukları kendilerince görüşü.
açarsak; bu memlekette bilgi sahibi olmayanların fikir sahibi olması artık olağan gibi duruyor. çok uzağa gitmeye gerek yok. herhangi bir haber portalını açın herhangi bir habere bakın sonra yorumlara geçin. üşenmeyin yapın. geyik için yazanları ayıklayın ve tartışmanın boyutlarına artık şaşırmayın.
kaçınız yada kaçımız öğrenciliğinde -olm ben de onun kadar çalışsam alırım o notları- demedi yada hanginiz bana da guiza ya verilen para verilse ben de oynarım o kadar demedi. * *
bunun sebebi belli değil mi? o öğrenci kadar çalışmadınız ve o notu alamadınız. sınıfı geçtiniz ama o ayrı... fakat boş geçtiniz farkında değilsiniz. sorumlu kim? tabii ki sistem.
değil! sorumlu sensin çünkü sistem sensin arkadaşım. o sistem senin. öyle veya böyle çalışan yada çalışmayan işleyen yada işlemeyen o sistem senin de parçası olduğun kocaman bir düzenin ürünü sadece.
başka örnek verelim; naim süleymanoğlu ağırlığının katlarca fazlasını kaldırıp literatüre girince ilk yorumlardan biri şu olmadı mı çevrenizde; -ben de o kadar küçük yaşta başlasam naim i geçerdim-
geçemezsin... çalışman lazım derseniz sence öyle bence böyle yi duyarsınız.
ne diyelim hepsine kolay gelsin.