bugün

bir toygar ışıklı şarkısı.

sözler, müzik ve yorum süper.
toygar ışıklı'nın anlamlı şarkısı platonik aşkımın bu şarkıyı dinlememi istemesi daha bir anlam katmıştır şarkıya
sözler sıradışı... ilginç bir şarkı ve çok güzel... ne diyor bu derken, alıyor aniden himayesine...
--spoiler--
En sevdiğin şarkı yalansa hayatının filmi hayatsa
Bir de hayatın tümüyle yalansa karşılaşmamız an meselesi
Hayatının kitabı mutluluksa sardunyaları mırıldanıyorsan
Deniz görmeden yaşayamıyorsan sen eşittir ben demektir
--spoiler--
ben, ben, ben demenin başka bir yolu. ben eşittir sen desen anlayacağım.
sakın bana sağda solda olmak neyi değiştirir deme. zaten işin eleveren sırlı formülüde o sıralamada.
son zamanların en iyisi...
büyük bir yanılgıdır.
(bkz: yok öyle bir dünya)
facebook iletilerinin şahıdır buaralar. insanlar sürü halinde ne düşünüyorsun kısmına bu sözleri yazmaktadırlar.
adamın durduk yerine bir yerine koyan şarkıdır.
hiç bir zaman mutlak eşitlik söz konusu değildir.
biz bir elmanın iki yarısı gibiyiz.
son zamanlarda yapılmış en iyi şarkı. herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği anlamlı sözleri, toygar ışıklı nın sesi ile birleşince ortaya şahane bir parça çıkmış.

"Hayatının kitabı mutluluksa sardunyaları mırıldanıyorsan
Deniz görmeden yaşayamıyorsan sen eşittir ben demektir.

Eminim bi gün senle buluşup bişeyler içeceğiz
Hatta belki eskileri anacağız dertleşeceğiz"
romantizmin doruklarında dolanan er/dişi deyişi. yok öyle bir şey. yatakta illa ki biriniz daha sert oluyorsunuz ibneler, birbirinizi kandırmayın.
ilişkinin cicim aylarında herkesin kullandığı cümledir. öyle zannedilir fakat zamanla tam tersi olduğu görülür.
sen = ben

her iki tarafi da "en" parantezine alirsak,

en(s) = en(b)

en ler birbirini goturur;

s = b

daha aciklayici ifadeler elde etmek icin esitligin her iki tarafini da ayni deger ile carparsak esitlik bozulmaz.
"sg" ile denklemi genisletiyoruz;

ssg = bsg

ha siktir, sonuca gel!
böyle bir durum söz konusu değildir, olmayacaktır.
beni hor görme gardaşım

beni hor görme gardeşim
sen altınsın ben tunçmuyum
aynı vardan var olmuşuz
sen gümüşsün ben sac mıyım

ne var ise sende bende
aynı varlık her bedende
yarın mezar'a girende
sen toksun da ben ac mıyım

kimi molla kimi derviş
allah bize neler vermiş
kimi arı çiçek dermiş
sen balsın da ben cec miyim

topraktandır cümle beden
nefsini öldür ölmeden
böyle emretmiş yaradan
sen kalemsin ben uc muyum

tabiat'a veysel âşık
topraktan olduk gardaşık
aynı yolcuyuz yoldaşık
sen yolcusun ben bac mıyım
daha yerlisi.
ben eşittir sen diye cümle kurmayı beceremeyenin ''sen''i sahiplenmesidir şuursuzca...insanın ''kendi adına da konuşsan ya..''diyesi gelir duyduğunda..
baş barmakla işaret parmağın birbirine hafif şekilde sürtülmesi ile yapılan para işaretinin tamamen duygusal bir bağ olduğu yalanına eşit bir eşitsizlik hali.
ankara bolu arası mekik dokuduğum günlerde burnumun dibinde görmeye alıştığım denizi özlemeye başladığım anda 'Deniz görmeden yaşayamıyorsan sen eşittir ben demektir' diye kulağıma çalınan, beklenen sevgiliye yazılmış bir toygar ışıklı şarkısı.
"karşılaşmamız an meselesi" dediği anda kaderin ve kendimizi eşitlediğimiz tüm o karmaşık denklemlerin,

sağlamasını yapmaktan kurtaran ,insanı içine çeken muhteşem şarkı,muhteşem ses..
sen eşittir ben ise karşılaşıyoruz her gün
aynalara korkarak bakışım bundan.
dost icin kullanilabilecek sözdür.

"dost insanin bir ikinci kendisidir.
- kim o?
+ senim!" a.ali ural.
"Eminim bi gün senle buluşup bişeyler içeceğiz
Hatta belki eskileri anacağız dertleşeceğiz"

sözleriyle resmen insana vay bee dedirtiyor. bir de sanıldığı gibi bu şarkı sadece sevgili, sevgili adayı için değil çok sevilen arkadaşlar için de ithaf edilebilir bence. güzel şarkı vesselam. eline sağlık toygarcığım. !:swh!:
tarzımla uzaktan yakından ilişkisi olmadığı halde beğendiğim parça. yapmış adam yahu.