bugün

"Bundan beş yıl kadar önce, feminist olduğumu fark etmemle, arınma sürecine girmem bir oldu. Nasıl rahatladım anlatamam. Bazen düşünüyorum da o kafayla gitsem evlilik konusunda çok tehlikeli olabilirmişim. Elhamdulillah evlilik üzerine çok şey yazmadan durumu toparladım, güzel dinimizin penceresinden bakmaya başladım. Artık kitap yazarken ana kaynaklarım; Rabbimin ayetleri ve sevgili peygamberimizin çok kıymetli sözleri. Psikoloji ve bilimsel araştırmalarda yan destek."

bu örtü hakkaten zihin açıyormuş...

--spoiler--
Bundan beş yıl kadar önce, feminist olduğumu fark etmemle, arınma sürecine girmem bir oldu. Nasıl rahatladım anlatamam.
--spoiler--

ama sanırım aşırı ısınma yapıyor...
Haber7 de köşe yazmaya başlamış samimi ve hızır yazar hanım.inşallah varlığı ve yazılarıyla şahsiyetsiz feminist başörtülerin canını ço sıkacak.Ne demiş(!) Ali Şeriati deeemi:"Sizi ırahatsız etmeye geldim"
http://www.haber7.com/hab...dini-hukumler-itirafi.php
sayfalarca methiye dizsem, yinede kendisine olan saygımı, minnetimi ifade edemem diye düşünüyorum.

bugün 5 kopya Tüylerimizi diken diken eden emir başlıklı yazısının çıktısını aldım.
uygun gördüğüm misafirlere usulunca takdim etmek için can atıyorum..

Yazsını okurken gariptir ama hayli duygulandım.

iki hanımındanda çekmiş ve halihazırda çekeceğinden emin bir insan için, hayli hüzünlü bir yazı.
iki derken, ikinci eşim zincirin son halkası oluyor. Yoksa çok eşli değiliz. ki yüce yaratıcı hükmü vermiş, o ayrı.

neyse efendim, kendisi eğer google da search edip, hakkında ne demişlere bakacak olursa, Allah razı olsunu bir borç bilirim.
beni şaşırtmaya devam ediyor,
hiç yılmıyor,
taibiri caizse insan üstü bir çaba sarfetmesini beklemiyorum ama geri adım atmadan, sosyal medyada paylaşımlarına devam etmesini ve meseleyi 3-5 ayda geçmiştirmeden üstünde daha uzun durmasını umut ediyorum.

kendiside farketti ki binlerce kişi dikkatle takip ediyor..

kadın hegonmonyasının üzerinde şu an;
ve elinde neşter..
haber7 müdahil olmazsa kadının beynindeki ura vuracak bıçağı..

sözümona, islamla müşerref olmuş, ihtisas yapan bir çok hanım kardeşimizin işlerine gelmediği için cesaret edemedikleri aile müessesesine göstermiş olduğu katkılardan ötürü türk milleti adına kendilerine tekrar tekrar teşekkürlerimi sunarım..
takip ettiğim kadarıyla samimi ve enteresan bir hanım efendi.
kendisinin de dediği gibi kaynakları sağlam * * olduğu için en önemlisi de buna inanıp kimseye de eyvallahı olmadığı için etkili oluyor kanaatindeyim. bir de üslubu çok makul.

modern zamanlar çıkmazındaki hanımların "beynine" çomak sokmaya cesaret ettiği için kendisine şükranlarımı sunarım.
temennimiz odur ki; samimiyeti ve cesareti kibre bürünmesin, bugün söylediği doğruların altında yarın öbür gün kendisi kalmasın.

ve dua kavlinden: allah basiretini ve ferasetini arttırsın ki kalemine can üstüne can gelsin.
böyle normal çıkışlara ihtiyacımız var. hakikaten normal ve makul bir hanım diline şu garabet medya ortamında çok ihtiyacımız var.
kadınlar altta kalsın, erkeğe muhtaç olsun diyen gelenekçi kadın. masal kitabı yazıyormuş, söyledikleri de o kitaplardan satırlar olsa gerek. okurken laissez faire, laissez aller, laissez passer diyorum; ama söylenmeden de geçemiyorum.

başkası değil, bu ülke kadınının çektiği çilenin hiç mi farkında değil sema maraşlı? okuyamayan, mesleği ve dolayısıyla ekonomik özgürlüğü olmadığı için şiddete maruz kalan kadınlar, tecavüze uğrayan; ama güvencesi olmadığı için sesini çıkaramayan kadınlar, küçük yaşta evlendirilen kadınlar, mutsuz evliliğini yürütemeyen, baba evine de dönemeyip kötü yola düşen kadınlar... bunlar aklına gelmiyor mu sema maraşlı'nın? bizim toplumumuzun kadınlarını dizilerden mi takip ediyor? olması/olmaması gereken kadın tipini oradan yola çıkarak mı belirliyor? yahut kadınların dizilerden etkilenip kocasının yeğeniyle yattığını, ablasının kocasına göz koyduğunu mu söylemeye çalışıyor? eğer öyleyse bu çarpıklıklar dizilerden, kitaplardan önce de vardı, hatırlatayım dedim güzel ablam.

--spoiler--

kadınlar, okuyan kız çocuklarını bile elinde mesleğin olsun, kendine güven, eşine muhtaç olma diye yönlendiriyor. bu bilinçle yetişen kızların ileride evlilikleri yürümüyor. evliliklerin psikolojiden ziyade inançla yürütülmesi gerekir. bu noktada, kadınlar erkeklerin üstünlüğünü kabul etsin. kuran-ı kerim’de de evin reisi erkek olduğu bildirilir. kadından otorite olmaz.

--spoiler--
muhafazakâr olan bir başka yazar cemile bayraktar şöyle diyor twitter'da : sema maraşlı "kadından otorite olmaz." demiş, bence de sema maraşlı'dan olmaz, geçelim.
kadınlara "teslim olun." çağrısını yapmış kişidir.
cehalete teslim olun.

eğer bu ülkenin kadınları teslim olacak olsaydı en başından: kurtukuş savaşında cephelere mermi taşımazdı. emperyalist güçlere teslim olurdu.

kadınlara bu gün bunu diyen zihniyet 1 asır önce ingiltere ve fransa'yı kurtarıcı olarak görüyordu.
kimse bu kadına danışmasın diye gerekirse yalvarmama sebep olacak kadındır.
evlilik danışmanı kimliği altında kadınların zaten yıllar sonra anca anca kazanmaya çalıştıkları özgürlüğü özgüveni yerle bir etmeye çalışan kadındır.
evlilik danışmanı kimliği altında kadınların zaten yıllar sonra anca anca kazanmaya çalıştıkları özgürlüğü özgüveni yerle bir etmeye çalışan kadındır.
kadın teslimiyetçidir.
islamın kadına bakışını çok güzel özetlemiştir. işte bizim de söylemek istediğimiz buydu.
kamuyla bağlantısının kesilmesi farz olan şahsiyet. tuhaf mıdır nedir? bu kadının akıl hocalığına kimsenin ihtiyacı yok. ne diye popüler yaparlar böyle zihniyetlileri anlamadım gitti....
kendini şaşırmış kadın. kadınlar dizi karakterleri gibi olmayacakmış efendim, dizilerdeki kadınlar dediğim dedik, akıllıymış. mesleğin olsun, eşine muhtaç olma denilen kızların evlilikleri yürümüyormuş. erkeğin üstünlüğünü kabul etmeliymişiz öylr diyor çıkıp.
reis erkek imiş, kuran-ı kerim öyle diyormuş.
üstelik kadınlar erkekleşmemelilermiş. kadınlar duygusal yaratılmış, erkekler güçlü. allah baba böyle demiş.
e bu sema maraşlı hanım efendi de imam hatip lisesi mezunu ve diyanet işleri başkanlığında kuran kursu öğretmeniymiş. bu kadına inanmayacağız da kime inanacağız efendim siz söyleyiniz?
gerçekleri sema maraşlı gibi göremeyen bir kadın olduğum için kendimden utandım uff.
(bkz: seni çılgın hadi oradan)
türbanın esas amacını yansıtan kadın.

erkeklerin neden türban türban diye tutturdukları çok açık değil mi?
nisa suresi gibi kadın. islama göre doğru konuşuyor, insalığa göre yanlış.
''Kadın derneklerinin iddialarına göre kadınlara "kadın olduğu için" şiddet uygulanıyor ya da öldürülüyor olsa, her gün onlarca kadının kıtır kıtır kesiliyor olması lazım. Oysa bizim erkeklerimizde kadın düşmanlığı yoktur; kadına her zaman kıymet vermişlerdir.''

''Şiddetin artmış gibi görünmesinin nedeni şiddetin artması değil, medyanın abartması ve medyadaki kadın yazarların artması ile birlikte kadın köşecilerin belli maksatlarla konuyu sürekli gündemde tutmalarındandır.''

''Onların tek istediği; erkekler evlerinden uzaklaştırılsın, kollarına kelepçe takılsın, hapse düşsünler, barışmak için eşlerine ve çocuklarına yaklaşamasınlar, ağır maddi cezalar ödesinler, feminist psikologların karşısında kendilerini dünyanın en aşağılık varlığı gibi hissetsinler...''

http://www.habervaktim.co...acirc;%80%8Br-230277.html

Bunları söyleyen şahıs...
erkek tapınıcısıdır. kadının erkeğe karşı egosunu yok etmesi gerektiğini söyler. en büyük yıkımların sebebi erkek egosuna ise hiç bir olumsuz laf etmez. aksine her yazısında yıkama yağlama yapar.

patronun emirlerine uymakla erkeğin emirlerine uymayı aynı kefeye koyar. bunun üstünden kadını eleştirir. kadını, patronuna nasıl gocunmadan itaat ediyorsa, erkeğe de öyle olmasını tembihler. neden erkek kadının patronu oluyormuş sorusuna ise kapı gibi ayeti gösterir. allahtan iyi mi biliyorsunuz diye iman altı vurur.
kuran da inanan kadınların, bu kadın düşmanı düşünceye itiraz etmesine yarayacak pek bi boşluk yoktur.

bu kadın, kadınların yüz karasıdır. her kadın özünde feministlik taşır ama bu kadın, o duyguyu inançlı kadınlardan silmek ister. dindar kesimdeki nispeten feminist hareketi engellemekle görevlendirilmiştir sanki.

bu tarz insanların tek iyi yanı, kadınların uyanmasına sebep olması olabilir. bu iğrenç düşünceleri kim okursa okusun kadını aşağılayan bir dinden ya da din anlayışından soğur.
feminist falan değil direkt kadın düşmanıdır. kadınların özgüvenlerini yok etmek adına yazılar yazar. acilen bulunduğu yerden uzaklaştırılmalıdır. türbanlısı türbansızı farketmez aga bu şahsiyet direk kadın düşmanıdır.
her fırsatta aile saadeti için kadının erkeğin gölgesinde kalması gerektiğini haykırmasına rağmen, niyeyse hiçbir yerde eşinin adına rastlayamadığımız yazardır. halbuki eski eşinden boşanmış ve uzun bir süredir gültekin avcı denilen paralelciyle evli olduğunu bilenler bilmektedir. eskiden feminist takıldığı halde şu an durduğu noktayı kime borçlu olduğumuzu tahmin etmek zor değildir sanırım. kimin ne olduğu kimseyi ilgilendirmeceği halde, her fırsatta hemcinslerine ateş püsküren bu kişiliğin haber7'den şutlanması sonrası medyadan tamamen silinmiş olmasını son derece ibretlik bulmaktayım. zira bu kadının bu kadar popüler olmasının sorumlusu başından beri haber7.com adlı internet haber sitesidir. doğal olarak çok okunuyor olmayı önemseyen sitede, bu kadının okurlarının ezici çoğunluğu muhafazakar erkekler olmuştur. söz konusu erkek tipinin en çılgın hayallerine hitap eden ve argümanlarına delil olarak ayet ve hadis kullanan bu kadının bol keseden salladığı dinsel fantezilerin arka planını sorgulamak şu ana kadar kimsenin aklına gelmemiştir. böyle böyle paralel yapı falan ortaya çıkınca şoklar geçiriliyor işte. peki tamamen medyadan silinmiş bu kadını bir interaktif sözlükte hortlatmanın mantığı nedir? kendisinin ismi cüppeli ahmet hoca gibi tipler tarafından yeni çıkarılacak vahdet gazetesi reklamında görülmüştür. pek çok kitap yazıp, köşe yazarlığı yaptığı halde, ne eğitimi, ne eşi, ne de kariyeri hakkında sosyal medyada hiçbir bilgiye rastlanılmayan dönemsel-sansasyonel testesteron kutsayıcı kadın ise bu başlığın konusudur.

edit: şimdiden yazmış olayım. ne de olsa önümüzdeki günlerde din alerjili tipler bu kadının yazılarını referans alarak bu başlığın altında bol bol islam'a kin kusacak.
söylemekte bir beis görmüyorum çok çekici bir kadın.