bugün

fazla söze gerek yok. hakkı ile oynar ise helali hoş olsun. nice oyunculara ne paralar verildi oynamadığı halde. selçuk bizim futbolcumuz, milli futbolcumuz, evladımız. bu adama vermeyip gidip 30 küsür yaşında yatmaya gelen adama vereydik dahamı iyi olurdu. ve ben inanıyorum ki selçuk hakkını verecek o paranın. emenike de, selçuk da takımlarına hayırlı olur inşallah.
başarıya inanmak, başarılı olmak için kesenin ağzının açıldığının göstergesidir. çok mudur? çoktur. fakat alex'e tapan fenerbahçeli arkadaşlara hatırlatılması gereken, alex'e türkiye'nin en iyi orta saha oyuncusu kimdir diye sorulduğunda "selçuk inan" demiştir(kaynak ntvspor). alex otorite midir? değildir. fakat fenerbehçelilerin 1 numarasının söylediği budur. şimdi kesin sesinizi de imzayı bekleyin.
fenerbahçe'nin resmi medya kuruluşları ntvspor ve hürriyet'in atıp atıp tutmasıyla oluşan aptal haberlerden bir tanesidir. 3 yıldır hiçbir iş yapmayan guiza'nın 34 milyon kaldırmasının yanında hiçbir şeydir.
Allahım ya şu ücretleri gördükçe içim burkuluyor. 9 yaşından beri anadolu liseleri sınavıydı, öss siydi, üniversitesiydi, ikinci dili öğrenmesiydi derken geldiğimiz noktaya bak, ben tüm bunları yaparak iyi bir hayatım olsun eğitimli donanımlı bir insan olayım derken birileri de mahalle takımlarında futbola başlayıp semt takımına ordan büyük takımlara transfer oluyor ve noluyor ben kafadan işlem yapmaya başlıyorum. topluyorum çıkarıyorum çarpıyorum olmuyor olmuyor. 30 yıl çalışsam düzenli biçimde kıdem alsam bu adamın 6 aylık kazancını yakalayamıyorum. adam severek yaptığı işten milyonlar götürüyor bense sevmediğim işten ne kazanıyorum. ne olurdu mahallede futbol oynarken beni beğenen abilerimizin lafını dinleseydim de ben de bi şansımı deneyip yazılsaydım bi kulube. bi şansımı denesem ne kaybederdim ki ne kaybederdim.
(bkz: yaş ilerledikçe paranın önemini kavramak)
(bkz: 25 yaşında profesyonel futbola başlamak)
bazı embesillerin, tamamı fenerbahçe yandaşlarından oluşan yazılı ve görsel basından duydukları ile son yılların en iyi yerli oyuncu transferine bok atmaya çalışmak için ortaya attığı durumdur.

http://www.kap.gov.tr/yay...m/Bildirim.aspx?id=157474

--spoiler--
GALATASARAY SPORTiF SINAi VE TiCARi YATIRIMLAR A.Ş. / GSRAY [] 26.05.2011 09:25:24

AÇIKLAMA:
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

Profesyonel Futbol Oyuncusu Selçuk inan ile 2011-2012 futbol sezonundan başlamak üzere 5 futbol sezonu için sözleşme imzalanmıştır. Bu sözleşmeye gore oyuncuya herbir sezon için 2.000.000 Euro sabit transfer ücreti ve maç başına 15.000 Euro ücret ödenecektir.
--spoiler--

daha fazlasını da söylerim ama cem yılmaz'ın dediği gibi; kameralar çekiyor!
(#11869410)
aynı embesiller için hesap da yapalım;

selçuk 5 yıl boyunca galatasaray'da kalmış olsun; 2.000.000*5= 10.000.000 euro
her yıl ortalama 50 maça çıkmış olsun; 50*5=250 maç, 250*15.000=3.750.000 euro
garanti ücret: 10.000.000 euro + maç başı: 3.750.000 euro = 13.750.000 euro

hesaplamak çok zor değil diyeceğim de uludağsözlük yazarlığı yanında beyin vermiyorlar tabi!
--spoiler--
profesyonel futbol oyuncusu selçuk inan ile 2011-2012 futbol sezonundan başlamak üzere 5 futbol sezonu için sözleşme imzalanmıştır. bu sözleşmeye gore oyuncuya herbir sezon için 2.000.000 euro sabit transfer ücreti ve maç başına 15.000 euro ücret ödenecektir.
--spoiler--

Birilerine çok fena kapak olmuştur. Ooofffff offff...
--spoiler kapak--
"Profesyonel Futbol Oyuncusu Selçuk inan ile 2011-2012 futbol sezonundan başlamak üzere 5 futbol sezonu için sözleşme imzalanmıştır. Bu sözleşmeye gore oyuncuya herbir sezon için 2.000.000 Euro sabit transfer ücreti ve maç başına 15.000 Euro ücret ödenecektir."
--spoiler kapak--
ortalama sezon başı 3.5 milyon euro ya tekabül eden bir ücret selçuk gibi bir oyuncu için fazla diyemeyiz. mehmet topuz gibi bir adama 11 milyon euro bonservis ödediğini düşünürsek bazılarının, sudan ucuz bile denilebilir. elbette çok çok iyi bir oyuncu değil ama türkiye için gayet yeterli bir oyuncudur.
fenerlilerin "kendin alamayınca karala" gibi vasat bi davranış la bok attığı olay.

kendileri alsa biz isteyince alırız, para sorun değil, türkiye deki en iyi orta saha cümlelerini bolca duyacaktık.
http://www.sporx.com/futbol/transfer/turkiye/selcuk-inan-ne-kadar-alacakSXHBQ234884SXQ
tabata'nın bonservisine 8 milyon vermekle eş değer olan hadisedir.
not:beşiktaşlıyım.
kazık falan değildir.normali buydu.gs almasaydı bjk ve fener belki de daha da yüksek rakama alacaktı.
var ki para vermişiz veremeyenler düşünsün.
--spoiler--
"profesyonel futbol oyuncusu selçuk inan ile 2011-2012 futbol sezonundan başlamak üzere 5 futbol sezonu için sözleşme imzalanmıştır. bu sözleşmeye gore oyuncuya herbir sezon için 2.000.000 euro sabit transfer ücreti ve maç başına 15.000 euro ücret ödenecektir."
--spoiler--

bu adamın gelişiyle birlikte yaptığı 5. kapaktır. gelecek kapaklar için ise 2011-2012 sezonunu beklemek lazım. ercan saatçi, gürcan bilgiç, fenevbahçe, ntvspor, hürriyet ise yaptığı kapaklardır.
ortada yapılan resmi açıklama varken, ve bu açıklama futbolcumuz yıllık 2 milyon euro + maç başına 15.000 euro alacak derken, hala bazı angutların kazıktan şundan bundan bahsetmeleri beni derin karamasarlığa sürüklüyor ya.

uludağ sözlük bu mallarla dolu olmamalı.
mehmet topuz ve emenike'ye dokuzar milyon euro bonservis verip utanmadan selçuk transferini eleştiren fenerbahçeli zihniyetin önyargısıdır. * *

editasyon: entryde "euro" simgesi kullandım ama her bilgisayar göstermebiliyor o yüzden değiştiriyorum
--spoiler--
Profesyonel Futbol Oyuncusu Selçuk inan ile 2011-2012 futbol sezonundan başlamak üzere 5 futbol sezonu için sözleşme imzalanmıştır. Bu sözleşmeye gore oyuncuya herbir sezon için 2.000.000 Euro sabit transfer ücreti ve maç başına 15.000 Euro ücret ödenecektir.
--spoiler--
israftır. devlet sanada beleş stad yapsaydı, sende paraları çarçur ederdin moruk! fenerbahçe'nin eskişehir'den transfer edeceği sezer ondan daha iyi bir futbolcu olacağını düşünürsek, yazıktır mangırlara...
akıl karı bir iştir. ben olsam 5 yıllık 45 milyon euro verirdim. selçuk şahin oğlum bu! boru mu?
başka bir salak takım var o da aynı paraya emenike ve topuz almış! salak bunlar işte!
hadi hayırlı olsun!
öncelikle hayırlı olsun karşı yakanın takımına. gayet nefis bir transfer. taraftar futbolcuya verilen paraya bakmaz, oyununa bakar. bizim topuz'a verdiğimiz para benden yana helaldir. 34 maç, 90 dakika. selçuk'a ödenen para da sadece kendi takımını ilgilendirir. değinmek istediğim konuya gelince; bildiğiniz üzere güzelim ülkemizde federasyona, borsaya vs. bildirilen ücretler ile gerçek ücretler konusunda gayet fazla fark olmaktadır ve bunu en çok gs yapmaktadır. örnek olarak hakan şükür olayı ve hatta kombine-bağış parası gösterilebilir. o yüzden türkiye'nin bu aralar haklı olarak en iyi orta sahalarından biri olarak gösterilen bu çocuğun 2M euroya oynayacağına kimse inanmaz. hayırlı olsun ve gerçek rekabet başlasın artık, başkası zevk vermiyor.
Dip not: N'olur diğerleri gibi ağlamayın, mertçe yarışalım. artık para yok, yabancı yok edebiyatı da olmayacağına göre, 2011-2012 şimdiden heyecanlandırıyor beni.
gayet güzel bir olaydır.
ccc selcuk reis ccc
mehmet topuz ve emenike'ye 9 milyonar euro veren zihniyetten daha akıllıcadır. ayrıca diğer göte girmiş transferler için:

(bkz: güiza) lan bu güizaya verdiğiniz parayla var ya neyse. *
(bkz: stoch)
fenerbahçe borozanı gazeteden muazzam bi sıçmık olmuş.
kedi uzamadığı ciğere mundar demiş.
nazar etmeyin nolur çalışın sizin de olur.
alex inde dediği gibi " türkiyede oynayan en iyi türk oyuncu"dur kendisi. aldığı her kuruş helal olsun.