bugün

Başrollerinde Türkan Şoray ve Kadir inanırın yer aldığı Cengiz Aymatovun romanından Uyarlanmış Türk sineması adına çok önemli film.
Defalarca izlediğim yine izlediğim film. Ağlamaya yer arıyorum zaten.
gelmiş geçmiş en iyi yerli film. oyunculuklar, senaryo, müzik...

kapı gibi adamı bile ağlatır.

-sevgi neydi ?
türkan şoray'ın yerinde olmak istemezdim. bir yanda seni terketmiş ama kalbinin çarptığı adam, bi yanda sana sahip çıkmış biri.

kötü...
Garip bir şekilde duygusal olarak bağlandığım film.

Sahi sevgi neydi?
Başrollerini türkan şoray ve kadir inanırın paylastigi duygusal bir bağ kurduğum film.

bir insanı tanımak için soru sormam gerekiyorsa genelde sorum bellidir.

Asyanın yerinde olsaydın..

Genelde cevap da belli oluyor ama olsun ben ısrarla sormaya devam edeceğim.

Sahi sevgi neydi?
"sevgi neydi" yazmayanları vuruyorlarmış filmi.
Bak kaç yaşında kazık kadar herifim ama bu filmi ne zaman izlesem gözlerim doluyor lan...

Bir film bu kadar mı duygusal olur lan?
görsel
duygulandıran söz.
an itibari ile (bu cümleyi de hiç sevmem amk) televizyonda izlediğim türk sinemasının efsane filmi. defalarca izlenilmesine rağmen her defasında aynı etkiyi yaratan muhteşem eser. oyunculuk, senaryo, karakterler tek kelime ile müthiş.
Annemle babamın filmi.

(bkz: hüzün)
-Benim adım ilyas, kamyonumun adı aldırma gönül. Senin adın ne alyazmalım?
Yarın yine aynı saatte aynı yerde çamura saplansam yardıma gelir misin?
https://youtu.be/XaUbrpAwrFs
http://www.otekisinema.com/selvi-boylum-al-yazmalim/
Mutsuz Aşklar Cehennemi: Selvi Boylum Al Yazmalım
Uzun zamandır böyle güzel bir analiz okumamıştım. Film elestirisini aşmiş sosyolojik bir analiz olmuş.
MÜKEMMEL bir analiz. Sadece filmi değil aynı zamanda bu coğrafyadaki hastalıklı ilişkileri de mükemmel bir şekilde analiz etmiş. Okuyun en azından siz mi hastasınız yoksa karşılaştıklarınız mı onu öğrenin.
bu filmde kadir inanır'ı , türkan şoray'la olduğu birçok filmde ona ses veren pekcan koşar seslendirmiştir..
türkan şoray'ı ise nevin akkaya'nın aksine tijen par seslendirmiştir.
görsel
az önce ilk defa izlediğim film.

gerçek sevginin bir kadın tarafından nasıl çeşitli bahanelerle hiç edildiğini bir kez daha gördüm. bunu daha öncede gördüm.

kadın mantığı böyledir. serseri ve heyecan veren adamları seçer önce. yaptığı seçimin altında yatan kaosu farketmez. geleceğin belirsizliğinden, yarının yokluğundan dem vurur. 18-22 yaş arasında herşey bir nebze kabul edilebilirdir. telefasi olmayan hata yoktur. işler ciddileştiğinde kadın ortadan kaybolur. güven duyduğu başka bir adama, bir yabancıya kendisini zoraki alıştırır. bu alıştırma sürecinde kendini kandırır bol bol. kendini kandıra kandıra şartlandırır doğru adamın o olduğuna.

midesiz sefil işgüzar yaratıklar. riyakar varlıklar. cemşit gibilerle sahte evcilik oyunları diliyorum her birinize. gerçek hayatın farkına varıp gözlerinizi açtığınızda elbet bir hesabı sorulacak bu yaşananların. kendinizi kandırdırdığınız her yalan vuracak yüzünüze gerçekliğin o en acı tokadını.

hiç ettiğiniz adamlardan biri.
bir insan bir film'i yaşar mı hayatında? tam da böyle bir şey... hayat ne kadar garip değil mi? sever büyütür emek verirsin, hiç gelir sen hiç olursun...

bu sefer üzerime gerçekten batrachotoxin dökün.
kadir efendi'nin aşık olduğu kamyonu, tırto bir bmc'dir. sanki mack anasını satayım. evet.
görsel
sevgi neydi ? sevgi emekti.
https://onedio.com/haber/...boylum-al-yazmalim-524047
+18 ona göre sonra duyar kasıp durmayın. *

görsel
şu an izliyorum, film Gerçekten bir başyapıt.
''Elini tuttum, sıcacıktı; sanki yüreği elimdeymiş gibi.''
Sevgi neydi sevgi he sorarım arkadaşlar. Cevap veren yok mu he. Sevgi azimli bir emekti...
Tolstoyun şu sözü direkt filmi özetliyor. " bir kadının kaderi sevdiği adamın ihaneti ile sevmediği adamın sadakati arasında çizilir. "
güncel Önemli Başlıklar