bugün

esmer, kocaman ve simsiyah gözlü, şapka kirpikli, kıvırcık saçlı, gerçekten boş zaman üretimi olan en nadide güzelliklerin ismi.

(bkz: nerden mi biliyorum)
tikky kızların ismidir*
şahane bir isimdir.
tikky değil, aklı başında, güzel, oturmasını kalkmasını bilen, efendi kızların ismidir. Ağzından laf almak zordur...
bir kolonya markası.
bilgi, ses manasına gelmektedir.
isim çirkin ama taşıyan hanım kızlarımız genel itibariyla güzel oluyorlar.

çirkinine rastlamadım.

zaten kaç tane selen'e rastladım ki; 4 5 en fazla...
Türk dil kurumu'na göre Müjde, Varlık, bolluk anlamlarına gelen hoş bir kadın isimi. bir de "su baskını" anlamına geldiğini de söylemişti birileri bir zamanlar, ne kadar doğrudur bilemiyorum.
-selen'in selamı var.
-hangi selen?
-porselen
-sfjkfdjgkt

espirisine (?) konu olan genellikle bayan ismidir.
(halk dilinde) ses, haber, bilgi.

ve benim dilimde susmak, konuşmak, susamak. ve beklemek.

ve benim gözümde tütüyör gözleri.
Temiz, pak, namuslu, zarif, bakire, fısıltı ...
yüzde bir tebessüm oluşturmadan, söylenemeyecek isim.
pendik'te bir mağaza acayip kazık ulan demedi demeyin.
(bkz: selen kışlası)
fazla yaygın olmayan, zarif bir isimdir, mujdeli haber, ses seda anlamlarına gelmektedir..
belki 14 yıl önce genel kanıda olduğu gibi "güzel kız ismi" çağrışımı yaparken, insan ömrünün sayılı dakikaları kataloğunda yer almak için o dimdik yokuşun en başındaki milli eğitim bozması binada yapılan tiyatro ödülleri gününe ve hayatta görülen ilk "güzel" selen'e rastlanması gerekliymiş. sokrates'e "baldıran"ı içiren savcı olarak en iyi yardımcı kontenjanından ödülünü almaya giderken bir anda sokrates olup o baldıranı içmek isteği uyandıran ve hemen kalkıp orda edilen bir tebrikten sonra tam 13 yıl boyunca ne bir ses, ne bir haber modunda geçirilen, allahın bir lütfu, eski arkadaşları buluşturan dünya popüleri bir internet sitesi sayesinde tam 13 yıl sonra yüzü görülebilen, iletişime geçilen, moda'da sufle yenilen. 13 yıl öncesinin hatırına taksim'de bir dostoyevski oyunu izlenilen. cihangir'de eli tutulabilinen. bükreş'e bir kaç aylığına yerleşmesiyle, 15 günde bir vize yenilemesi için gidilmesinden mütevellit romanya konsolosluğunun şişman romen memuruyla kanka olunmasını sağlayan. istanbul'a dönüşlerde freeshoptan mutlaka istenilen çikolatayı alan, tatil için yapılan planları suya düşmesini sağlayan, arabasını kullanmaktan çok sık yorulan ve sevgilisinin bir seyahati nedeniyle onu terk eden, maillerine cevap vermeyen, hayatının hangi aşamada olduğuna duyulan ölesiye meraka kulak asmayan ve dinlenilen tüm şarkılarda nemlenen kirpiklerin müsebibi. 14. yılda artık "güzel kız ismi" kalıbından çok öte anlamlar taşıyan isim...

(bkz: özlemek)
+ merhaba ben gencer
- bende selen
+ herkese seliyor musun?
- anlayamadım
+ anlamazsın tabi sabunluydu ehehehe
- kaç yaşındasın sen beyinsiz herif
+ neden selicen mi?
- /(]))*?/^#>!!

bunu denemeyin.
Yunan mitolojisinde ay tanrıçası. titanlar hyperion ile theia' nın kızı. helios (güneş) ve eos (şafak) un kardeşi.
kızıl ve kıvırcık saçlı, dünyalar tatlısı bir kız ismidir. **
antipatik bir kız ismidir. yapılacak bir şey yoktur, heyecana gerek yok.
az rastlanan bir kız ismidir. kötü kişilikli selen'e daha rastlanılamadı aksine mükemmel bir tanesini tanıyorum. beraber selen entrylerini okuduk şimdi biraz bozuldu bazı tanımlara ve "söyle onlara ben iyi bir insanım" dedi.bilginize...
nedense bu isimi taşıyan kızlar insanı kıskandıracak derecede güzel olurlar. ayrıca tikky ismi gibi lanse edilse de pek zeki, pek tatlı, pek muhabbetli insanlardır bu selenler. ayrıca iyi ki tanışmışız, iyi ki bu kadar yakın olmuşuz dediğim bir arkadaşımın ismidir, candır, bira içişlerine kurbandır.
underworld filminde kate beckinsale'in canlandırdığı karakter.

(bkz: selene)
güney inguşca "beni sevmeyen" anlamına gelir. "e" nin üstünde çentik var.
ismi selen olan hanım kızlarımız* çok masum ve güzel olurlar. iyidir yani.