bugün

Biz Kamu yönetimi okuyup Kaymakam,
Uluslararası ilişkiler okuyup Diplomat olabiliyoruz.
Bütün iiBF bölümlerinden mezun olunca birden fazla konu hakkında bilgimiz oluyor.
Kendimizi geliştirdiğimiz takdirde ise sizin alttan baktığınız hayatı yaşıyoruz.
Sizin patronunuz oluyoruz.
Siyaset hakkında çok yönlü düşünebiliyoruz. O yüzden siyasetten de anlıyoruz.
%80 i Sözel bilgi ve konuşma sanatı olan hukuğa %20lik matematiksel zekayı katıp hukukta yeteneğimizi konuşuyoruz. Sizin gibi semt avukatı değil aranan avukatlardan oluyoruz.
insan psikolojisi hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Ve psikoloji bilimini farklı bir noktaya taşıyoruz.
Pozitif bilimleri sözellerle birlikte paylaşıp sizi mantıksal olarak ta eziyoruz.
Ve TM,MF,TS,DiL farketmiyor tüm öğrenciler beğenmediğiniz TM mezunu sınıf öğretmenlerimizin ardından eğitim hayatına başlıyor.
Daha sonraki dönemde Ortaokulda, Lisede, Üniversitede temel derslerinizin hocaları oluyoruz.
Televizyonluğa atılıp gazeteci, sunucu, sinemacı, oyuncu oluyoruz. Reklamlar yapabiliyoruz belki de çok beğendiğiniz bir filmin yönetmeni oluyoruz.
insan ilişkilerinden anlıyoruz ve kendimizi ifade edebiliyoruz.
Kısacası 3-5 sayı problemiyle uğraşıp 500 yapamadıkça ki bunun için TM ve TS netleri gerekir.
Bizden her zaman geride kalıyorsunuz.

Ve Türkçeden 15 Neti gördünüz mü Ben iyi türkçe yaparım diyorsunuz.
tm mezunu bir sayısalcı olarak( bilgisayar mühendisliği okuyorum ) gülünç bulduğumu söylemek istiyorum. iyi türkçe neti de yaptım iyi matematik neti de. siyasetle ilgili kitaplar da okuyorum ancak bu kadar şey gördüm ama bu kadarını görmemiştim. bu nasıl bir önyargıdır? entryini al da git.
Şimdi de lise bölümlerinin mi ayrımcılıkları başladı, komik olsa da güldürmemiştir.
(bkz: ne diyon lan sen değişik)
akıllara do not feed the troll cümlesini getirmiş iddia.
Adam 5 matematik netiyle mühendislik okuyo.
Bence sayisalcilar cok zeki insanlar.
(bkz: neyin kafası la bu).
biz uzay mekgini yapar önlerine atarız. sòzelci diplomatlarda her zaman vıdı vıdı yapıp bilim ve teknolojinin gelişmesini engeller.
muhendis olamamis kiskanc yazar beyanidir.
Sayısal çözen kişi net olarak zekidir. 3 5 matematikle dandik mühendislik okuyanlar hariç tabi. Sayısal zekaya sahip olanlar dünyaya yön veren kişilerdir. Bahsettiginiz psikoloji vs gibi konuları onlar da anlar.

Üstelik marketten para üstü alırken yarım saat Hesap da yapmazlar.
Bogazici,koc vb univetsitelerden mezun olmadiktan sonra kerhane bile isletemeyeceginin farkina varamayan isletme ogrencisinin feryadi sayisalcilar herturlu yolunu bulur .
feni ve doğadaki kendi varoluş sebebini unutan, hatta hayatta verdiği kararlarda mantıksız hareketler eden, üzülmek ile sevinmenin arasındaki farkı göremeyen, hakaret etmeyecek kadar seviyesiz ve cahil yazar beyanıdır.
o kadar gerizekalılardırki sayısal bölüm seçmeye cesaretleri yoktur.
kısacası toplumun kısırlaştırılmış ve gerizakalı kesimidir.
bankalara müdür olarak mühendislerin, gişeye de iibf mezunlarının öncelikli alındığını bilmeyenler beyanı. o kadar mezun arasından kaç iibf mezunu sayısalcılara yönetici oluyor ?

her şeyi geçtim ne gerek var bu kıyaslamalara ?

(bkz: Afedersiniz sözelci)
(bkz: Afedersiniz eşit ağırlıkçı)
(bkz: özbeöz sayısalcı)