bugün

uludagda olmanın en zevkli olduğu şey,çıkar üstünü başını atla karlara sonra yat evde hapşıra hapşıra lanet et o geceye içinden gül...
içerken acaba bir daha ayık gezmesem mi? sabah kalkıncada acaba bir daha içmesem mi dedirten eylem.
her insan evladının en az bir kere yaşaması gereken olaydır. kusmak, sabahki baş ağrısı, hiçbir şey hatırlayamama bonustur.
derdi tasayı unuttuğun, bütün duygularını gülerek veya ağlayarak dışa vurduğun olaydır. keşke alkolun etkisi hiç bitmese dedirtir insana ama ne yazık ki her güzel şey gibi buda uçup gider..
(bkz: kafası güzel olmak)
(bkz: içelim güzelleşelim)
(bkz: çakırkeyf)
hayatınızda hiç bilmediginiz ilk defa gittiginiz bi yerde* asık olup 5 gün sonra ondan ayrılmak zorunda oldugunuzun farkına vardıgınızda içinde bulunmak istediginiz durumdur. bunun için birkac şişe bira yeterlidir ancak deneyimler ve arastırmalar göstermiştir ki 2,5 litre gayet yeterlidir. :(
her zaman dogru nedenlerle içmiyoruz,
doğru, -nedensiz içiyoruz,
bizi sensizlik yarattı
yokluğun ölsün diye içiyoruz.

ömer hayyam
agzıyla icen* sahsiyetlerde hicbir sorun yaratmayacak durum
Olunduğu zaman dünyayı son derece hafif alıp,yüzün kızarmasını getircek durum.Aşırı içki ile oluşur.Birde bunun üstüne aşk yarası veya sıkıntılar eklenirse çekilcek durum değildir....
icmeden sarhos olma durumu vardır bir de. daha cok acı verir insana, tavsiye edilmez.
esrimek.
ikinci murat başlığına gül bebeğim isimli şarkının sözlerini girip kepaze olmamla içinde bulunduğumu anladığım durum...
kimi zaman hayat taşıyabileceğinden fazlasını yükler sırtına ve bir kaçış yolu aranır. kısacası geçici mutluluk peşine düşer insan. hüzün, onun yaşadığı kale olmuştur artık. görmezlikten gelmelidir içinde bulunduğu durumu. alkol onun için sahte arkadaş olmuştur artık, ama kendisini kandırmaya ihtiyacı vardır, içerek...
sarhoş olmak, acılarını bir sonraki peronda karşılamaktır.
çünkü hayat denilen şey acının ta kendisidir. engelleyemezsin, sadece ertelersin.
bazı kardslerimizin "ben sarhojjj degilim oglum ben kafayım hıjk!"seklindeki beyanatlarını icerir bu durum!
düşünmeden davrandıracak,sonra allak bullak yapacak durumdur.geçmiş olsundur.
(bkz: öyle sarhoş olsam ki)
(bkz: adrenalinden sarhoş olmak) *
alışık olmayan bünyelerde genelde kusmayla sonuçlanan eylem.* **
bira ile pek olmayacak iş. (bkz: ben bugun bunu gördüm)

fakat birayla olduğunuz çakırkeyfliğin tadını başka hiç bir şey veremez. zaten en güzel alkollü içecek biradır.

(bkz: beer good)
herhangi nedeni olsun yada olmasın alkollü bir içeceğin tüketimi neticesinde bedenimizde olması muhtemel durum.
genelde ''ben sarhoş değilim'' nidalarının yükseldiği, ''seviyorum lan seni necla'' çığlıklarının arttığı, ''yaaaa ben işi büyütecem hacı, ilk iş dededen yadigar evi satmak olacak'' niyetlerinin, ertesi gün sarhoş olmamış (daha doğrusu hiç içmemiş - her zaman böyle bir kaçtane arkadaş olur-) arkadaşın tarafından evi satma niyeti hatırlatıldığında ,arkadaşının imüğüne sarılmayla son bulan aktive.
bu arada içki içmeği çok sevdiklerinden değilde sırf kendisine idol olarak aldığı bekar dayısına yakın hissetmek için içen ve sarhoş olmaya çalışanlar da vardır ki... bunların arasından çok kolpacı sarhoş çıkar.
zararlı olabilir. kimin umrunda ki? insanın içini fare gibi kemiren dertlere veda, mutlu bir sırıtışa merhaba.
herzaman mutluluk vermeyen kimi zaman daha cok uzulmeye sebep olan ama genelde eylenceli olan eylem-
insan herşeyin farkında olur ama müdahale edemez, herşey yavaşlar, güzeldir.
yaşarken inkar ettiğimiz durum. "ben sarhoş değilim"
ne ilginçtir ki yaşamazken kabul ettiğimiz durum. "kokusu bile yetti ben sarhoş oldum", "sarhoşum dediysem sarhoşumdur daha fazla içmeyeceğim" (durmasını yada karşı koymasını bilen adam asla sarhoş değildir)