bugün

Buzlu suyun sıcaklığı (0 oC) ile kaynamakta olan suyun sıcaklığının (100 oC) 100'e bölünmesiyle elde edilen sıcaklık ölçüm birimi. oC işareti ile gösterilir.
Görüşlerine sonuna kadar katıldığım aziz bir yazar kardeşimiz.
istanbul daki yolsuzluk baskınına sinirlenmiş, ne yapsam da bu konuda yazanları sinirlendirsem diye düşünüp ergence çıkışlar yapan, muhtemelen yaşı büyük makarnacı, kömürcü yandaş.
(#22270435) operasyonu konuşacağına, neden bu operasyon oldu da bunlar üstümüze geliyor der gibi bir halet- i ruhiyeye sahip olan yazar.

objektif ol da senden olanı da eleştir. biz senden olanlar için okul kapılarında kavga ettik, jop yedik. sadece sözlük değil benim eylem yerim.

selametle.
kafası kopmuş tavuk misali sağa sola şuursuzca çarpıyor. n'oldu mübarek güvendiğin dağlara kar mı yağdı?
konuşma metnini buraya aktarıyorum ve azcık utanması var ise birkaç şey yazıyorum.

--spoiler--
MiT de, Emniyet Genel Müdürlüğü de bu konularda çalışma yaparlar. Biz emniyetçilerin, bunu alıp oraya onu alıp buraya getirmek değil. Buna benzer operasyonları değil, yani maksadın araştırılması için bir yapı varsa bunu ortaya çıkarmaktır. Bir ilin emniyet müdürü yapılacak işten haberdar değilse, özellikle bu yollar kesilmişse bu ne amaçla yapılmıştır? Bu yola niçin gidilmiştir diye araştırma yapılmasına ihtiyaç var.
--spoiler--

emniyet müdürlerine operasyon yapılırken izlenen prosedür ile aynı prosedür izlenmiştir. rüşvet alan emniyet müdürleri nasıl habersizce operasyona maruz kaldılarsa aynı durum söz konusudur.

--spoiler--
Bazılarının görev yerleri değiştirilmiştir. Soruşturmanın gizliliği esastır demiştim, şu anda yayınlanmayan tek şeyden haberdar olduk. Bakanlar hakkında fezleke tanzim edileceği, UYAP’a bilgi vermeden gerçekleştirildiği de iddiaların içinde. Psikolojik harple karşı karşıya olduğumuzu söyleyebilirim. Bunun amacı ne olabilir? Hükümetimizin yıpratılması.
--spoiler--

uyap a bilgi girişi olmuştur. arınçın bahsettiği soruşturmanın gizliliği uyap sistemindede vardır. sadece isimler verilmeden operasyon dosyası girilir.

--spoiler--
Bu işin planlayıcısını, ne amaçla yaptıklarını az çok biliyoruz. Belki zamanı geldiğinde açıklayabileceğiz. Bu kadar kişi aynı yerde olmamışlar, niçin birini bir ay önce, iki ay önce, sabahın beşinde evlerine baskınlar yaparak bu işleri başlatıyorsunuz?
--spoiler--

ben kıytırık suçsuz olduğum sonradan kanıtlanan bir dosya yüzünden cafeden kelepçelenerek alındım. bunlar kim oluyor sabahın 5 inde alınamıyor.

--spoiler--
Artık her şey bitti, savaşacağız. Herkes için kötü olacak. Şunlar bunlar tutuklanacaklardan, kasetler, fotoğraflar servise konacak tehditlerini biz de duyuyoruz. Bu kadar alçalabileceğini bazılarının, gerçekten düşünmemiştik. Saflığımıza verin. Bir tarafta meşhur bir sanatçıyla evli olan bir iş adamı diyelim, TOKi’yle ilgili arazilerin şirketlere peşkeş çekildiği iddiaları var, haksız kazanç temin ettikleri var. Birbirinden farklı isimlerin bir araya getirilmesinin amacı ne olabilir? Böyle bir şey görülmüş değil. 14 aylık bir dinlemeyle bu işin şimdi sonuçlandığı söyleniyorsa, aslında 6 ay önce dinlemenin kesildiği bugünün beklendiğini de duyduk.
--spoiler--

https://pbs.twimg.com/media/Bb2rJ61CIAEItA_.jpg

iyi bak bu resime. belediye başkanı ile bu iş adamının ne işi var. diğerlerine girmiyorum bile.

orospuluk bir müsessese değildir hobi maksadı ile çıkar gözetmeksizin yapılır.

ancak fahişeler bedeli karşılığında bu mesleği icra ederler.

ben etekde giyerim ama fahişeyi savunan bir orospu asla olmam.
okuduğunu bile anlamayan sözde kemalist ve isim heveslisi vasat troll.
Akp li değil beşiktaş lıdır.

Tabi buradaki ergenler takım tutar gibi parti tuttukları için bu ayrımı anlayamazlar.
kaç para alıyorsa gelsin ben bakacağım yazık ettirmesin anasına babasına yazarı.
beşiktaşlıyım diyerekte çarşının yüz karası olduğunu kanıtlamıştır.
Coluk cocuk tarafindan elestirilen yazar.
Hayir bi de paradan falan bahsetmis ufaklik. Ama bilmez ki yedi sulalesini nufusuna gecirip bi omur bakacak yetiye sahip.
Neyse ardindan yuz kopegin havlamadigi kurt kurt degildir.
Besiktas i agzina alirken besmele cek.
acun izleyicisi kıvamında ılımlı ampul şakirti.
bir başka (bkz: hiç)
egleniyor muyuz gencler?
Ilimli sakirt! Hem de ampullu ahahah ne tur bi tanim la o?
(#22563491) nasıl bir atatürk hazımsızlığı yaşıyorsa artık nirvanaya ulaşmış.

atatürk'ün yatı varmış da atatürk yatla gezmeyi çok severmiş. ulan erdoğan size "allah 2 dese" allah bir diyeni vatan ilan edecek noktaya gelmişsiniz bre bilinçli(!) seçmen seni.
(#22563491) Kendi ülkesinin tarihinden bihaber olan, AKP seçmeninin profilinin düşüklüğünü iyi yansıtan, bilmeden etmeden Atatürk'e sallamayı destur edinmiş cahil yazar.

O dediğin savaş "1. Dünya Savaşı"ydı ve o savaşta Osmanlı imparatorluğu, 8 cephede aralarında Mustafa Kemal'in de bulunduğu 20'ye yakın komutanla savaşmıştı. Üstüne üstlük Atatürk'ün başında bulunduğu cephe Çanakkale Cephesinin tarihteki yerini bilmeyen cahil insan yoktur sanıyordum ama sen varmışsın demek yanılmışım.

Bu arada ben bu yazarın frekans adlı yazarın ikinci hesabı olduğundan şüpheleniyorum. Ne zaman frekans çaylak olsa bu santigrat çıkıveriyor ortaya. ikisi de beşikaşlı, ikisi de atatürk düşmanı, ikisinin nickleri de kimyasal fiziksel terimler.*
Atatürk ün büyük zaferler kazanmış büyük bir komutan olması onun diktatör olduğu gerçeğini değiştirmez gençler.
Ayrıca komuta ettiği mısır filistin cephesinde kaybetmesi de değiştirmez. Diye bir yorumda bulunan yazar.
(#22563592) Yine yarım yamalak bilgileriyle bir şeyler gevelemeye çalışan yazar.

Mısır Filistin cephesinde ilk bozgunu cemal paşa yemiştir. Sonrasında enver paşa komutasındaki osmanlı genel kurmayı ve limon von sanders vs.nin batırdığı cephede yenilginin ihalesi kağıt üstünde de olsa, kapanış sahnesinde göreve atanan mustafa kemal'e kalmıştır Hatta Mustafa Kemal, cephe dönüşündeki resmi telgraflarında enver paşa'dan ahmak diye bahseder -ki enver paşa kaçmamıştı muhtemelen o zaman.

O kıçını yalayıp durduğunuz arapların ingilizlerle işbirliğini de unutmamak lazım bu bozgunda.
#22575752 ege denizi'ne neredeyse birkaç yıl denilebilecek bir zaman önce akdeniz dendiğini bilmeyen cahil. daha atalarının o deryaya ne ad verdiğini bilmiyor bir de ecdad ecdad diye ağlıyor. (bkz: adalar denizi)
(#22575752) dedeciiiiim sokakta yatiyu, he canım ege oralar hep.
La olum bölge la o bölge deniz değil. Akdeniz bölgesi bildin mi mal ahaha şeklinde cevap verip olay yerinden uzaklaşan yazar.
#22575856 çocuk yazar. ne işi var ki acep burda? yavrum park az ileride haydi akranlarınla oyna.
her gün birinden bi ayar yiyo bu yazar çok komik.
frekans çaylak olunca yine gelmiş ak partisini savunmak için. *