bugün

alkollü olma ihtimali yüksek olan yazarlardır.
(bkz: o sandık buraya gelecek)
vatandaşlık görevlerini yerine getirmeyen yazarlardır.
ben degilimdir. öyle ki annem kahvaltı yapmadan önce beraber gidelim kullanalım gelelim diyor. bilmem kaç yıldır ilk oyu kullanan onlar oluyo sandıkta.
Bir bira daha yuvarlarsam şahsımın da aralarında olacağı topluluktur.
tamamen kendi tercihleri olduğu için eleştirilemeyecek lan yazarlardır.

kemal bey in tavsiyesine uyup "sandığa oturma" zevkinden mahrum kalacaklardır.
sandıkmı size gelecek .
Gidin ama basmayın ampule.
ya üşengeç ya da bilinçsiz yazarlardır.

bir oy bir oydur. oy kullanmayarak ülkenin kaderinde etkisi olmayanların ülkeden şikayet etmeye hakları da yoktur. oy kullanma yetkisi verilmiş ve kişi bunu kullanmıyor.

böyle düşünenlere ufak tavsiyeler vereyim; beğendiğiniz parti yoksa, kötünün iyisi dediğiniz partiye oy verin. partiyi beğenmiyorsanız beğendiğiniz aday varsa o partiye verebilirsiniz. bir de eğer geçmiş iktidar partisinden haz etmiyorsanız, seçime katılım oranı arttıkça eski iktidar partisinin oy oranı ve milletvekili sayısı düşer. bunları göz önünde bulundurmak gerekir.
turkiye'yi "ben mi kurtaracagim?" deme...
evet "sen" kurtaracaksin...
belki senin oyun yon verecek ulkenin gelecegine. tembellik etme ve sandiga git...
+18 altında olan yazarlar.
on birinci nesildir. yaşları yetmediği için garipler. evet.
-18 ise doğal, değilse zekasız yazarlardır.
lan oğlum hem oy vermiyonuz, sonra da ağlıyonuz ampul şöyle böyle diye cibiliyetinizi dedirtmeyin, gidin sandığa gömelim şunları. yani gidin siz gidin.
Oy verecek dürüst bir lider bulamamışlardır.

Bu zamana kadar hep gittim. Hepsinde de mhp'ye oy verdim. Ama bu sefer gitmeyeceğim. Devlet bahçeli'nin mhp'sinde bana yer yok.
herhangi bir engeli bulunmuyorsa bilinçsiz yazarlardır. gidip tercihinizi yapınız, yapınız ki ülke karanlıklarda kalmasın!
1 kasımda ampül patlatmak isteyen her yazarın gideceği sandıktır.
benim.

bizde de seçim var ve ben gidip oy vermeyeceğim, işim yüzünden zaten gidemem ama şahsen bir engel olmasa bile gitmezdim. çünkü adam akıllı aday yok, dahası bizde her zaman seçimler formalitedir. başından belli kimin seçileceği, milleti aptal yerine koyuyorlar. ama böyle bir millete bu da az, aptal yerine konmayı kendisi istiyor çünkü. kısaca devletimin allah belasını versin, asla özgür seçim ve demokrasi olmadı. ulan yine sizinki iyi, makarna kömür falan filan veriyorlar. bizde çöp bile vermiyorlar, üstelik tehdit ve zorlama da gırla.

yıllardır tek bir oy bile vermedim, oy vermeye değecek bir aday olmadı çünkü. bundan sonra da durumun iyiye gideceğini sanmıyorum, biz bitmişiz sadece uzatmaları oynuyoruz ..
mardinde seyahatte olduğum için gidemeyeceğim. ama kalbim sizinle.