bugün

gene nasıl mal bir cihaz yumurtladı denen marka?
Başta Cep Telefonu, Plazma TV, Fotoğraf Makinesi olmak üzere piyasadaki pazarın büyük bölümünü son zamanlarda yaptığı ataklar ile kapmış olan dünya devi bir markadır.
sırf görüntülü görüştürmesi yeter.
Amoled teknolojisine sahip bir teknoloji devi.
Utanmasa şarjdayken şarjı bitecek olan telefon markasıdır.
otomotivden gemiye bir çok yelpazede ürünü olan koreli endüstri grubu.
neyin kafasını yaşadığı belli olmayan şirret, pardon şirket.

http://teknoloji.milliyet...htm?ref=milliyet_anasayfa
Musteriye saygisi olmayan sirket.Tek kelime ile duzenbaz.
hayatımda gördüğüm en mantıksız servis ağına sahip firmadır. anlatayim;

amerika'dan aldığım 16 kanallı ve dvr cihazlı ip kamera setini bir süredir kurmaya çalışıyorum ve her şeyi yaptığım halde ne yazık ki internet üzerinden izleyemiyorum. samsung servisini aradım ve kendileri bana bir bayi ismi verdi ve onlarla görüşmem gerektiğini söyledi. bayiyi aradığımda yalnızca sattıkları ürünlere servis sağladıklarını ve bunun dışında servise çıkmadıklarını bildirdiler. amerika ofislerini aradım ve online olarak yardım edemeyeceklerini ama lokal olarak servislerin yardımcı olacağını, tekrar call center'ı aramamı ve bunu onlara iletmemi söylediler. selam yolluyor sanki ipne. durumu anlattım herhangi bir şey değişmedi. en son amerika'yı arayıp masraflarını karşıladığım takdirde buraya servis gönderip gönderemeyeceklerini sordum, suratıma kapattılar. call center'ı aradım bir ton sövdüm ve bana davacı olmalarını istedim estağfurullah dediler.

bu sebeple amına koyayim ben bunların.
gördükçe yazarım. laptopları sıfır ses ve sıfır ısınma ile çalışıyor.
güncelleme desteği konusunda bir boka yaramayan firma. yıl 2014 olacak hala s3'e 4.3 ü verecekler.
yıllarca kullandığımız halde arkasından beddua okutan firma. laptop aldım tuşları düştü soğutucusuz çalışmıyor. telefon aldım bataryası şişti. ayrıca telefon kasaları dandik. uzak durulması gereken firmadır.
hakkında yapılan asılsız iddialara bir samsung model telefon, samsung model tablet ve samsung model laptop sahibi olarak gülüp geçiyorum doğrusu.

eleştiriyi anlarım. mesela, dersin ki; 2.5 milyara dizüstü bilgisayar alıyorsun ama kaplaması plastik. metal bile değil. bunu anlarım. ama sen bu firmayı dizüstü bilgisayarının tuşları düştü diye eleştiremezsin. neden? bu senin geri zekalılığın çünkü. düdük makarnası, tam 4 yıl olacak. format atmadım bilgisayara. yeni çıkan bütün oyunları oynuyorum. blu-ray film izliyorum. stream yapıyorum. bana mısın demiyor makine. ha, geçenlerde üst komşumuzun çocuğu ben evde yokken bilgisayarın üstünü çizmiş. aradım yetkili servisi, neyse parası vereyim dedim. iki gün sonra çiziksiz bilgisayarı teslim aldım. problem? bilgisayarın ırzına geçiyorsun, sonra firmaya bok atıyorsun. yok öyle yağma.

samsung model telefonum var mesela, galaxy nin ilk serisi. sana yemin ediyorum, en az 20 kere 2-3 metre yukarıdan yere düşmüştür bu telefon. problem var mı? hayır yok. 2 yıl olacak, ufak tefek çizikler dışında hiçbir problemi yok. o problemler de bana ait.

yani diyeceğim odur ki, bu firmaya güvenin. ne olursa olsun. alın, aldırın. garanti belgesini saklamanıza gerek yok çünkü kişisel kullanım hataları dışında hiçbir problem çıkartmıyor. yılların tecrübesi ile sabit.
apple kadar dandik değildir, özellikle s4 ve note 3 ün bataryasına laf ettirmem.

edit: batarya derken dayanma süresi olarak dedim, şişme problemini bilemem, başıma gelmedi.
Müşterisini aldatan bir marka.

Note 2 kullanıyorum, aldığımızda dünyanın en iyisi diye aldık. Ama sd karta uygulama yüklenemiyordu. neyse dedik, güzel cihaz, hızlı ama asphalt 7, real racing 3, nova kurdunmu doldu bitti gitti hafıza.

neyse koca bir yıl geçti, samsung sağolsun bir güncelleme verdi, köpeğe kemik atar gibi 'ah saa guncelleme virdim, al kemir itoğlu' diyerek verdi güncellemeyi.

dedi ki 'uygulamaları sd karta taşıma özelliği' var. Parantez içine 'sd karta taşımayı destekleyen uygulamalar için' yazmış. Destekleyen uygulamayı aldık, taşı dedik, taşındı dedi. Peki taşıdı mı gerçekten? hayır, taşımış gibi yaptı ama uygulamanın yüzlerce megabaytlık dosyaları hala telefon hafızasında duruyordu. Bildiğin göz boyamak için katakulli çevirmeye bile tenezzül etmiş bir marka olduğunu görmüş olduk böylece.

peki neden marketteki bir uygulamayı direk sd karta yükleme seçeneği yok? hoppaaa, düştü mü şimdi jeton! güncelleme bildiğin göz boyama olmuş, dişe dokunur hiçbir şey yok!

ey samsung, sen bizi aptal yerine koymaya çalışıyorsun da kusura bakma ama aptal değiliz. aptal aynı hatayı ikinci kez yapan kişidir. gidip bir daha samsung alırsam işte o zaman haklısın.
2 gün önce garantiye verdiğim telefonun hazır olduğunu ve gidip almam gerektiğini söyleyen teknik servise sahip marka. kendimi 1 aya o kadar şartlandırmışım ki alay ediyorlar sandım. umuyorum işin içinde bir ibnelik yoktur.
vodofone'den aldığım samsung s4 1ay kullandıktan sonra garantiye verdim 1 ay oldu daha ses yok. lanet olsun senin gibi markaya 1 ay ne mnakoduklarım.

edit : iphone almayan kafama sıçıyım.
Canlı destekten servis yeri öğrenebiliniyor. Engin bilgilerine hayran kaldım.
kimsenin kullanma klavuzunu okumadığının farkına varınca şöyle bir kutu tasarlayan koreli firma :
http://www.youtube.com/watch?v=XtZKVnTVSNc&feature=player_embedded
yetkili servislerinde sığır çalıştıran firma.
benim anlattıklarımı o işi bilen diye koydukları adam anlamalı amk.
yüzüme bakıyor, alete bakıyor, resmen ot bekliyor.
bi de tutturmuşlar yazılım güncellemesi.
sorunu söylediğim şırfıntı bile düzgün yazmamış ki sorunu. akıllarında ne varsa o sanıyorlar. mağaradan çıkmadık, biz bilmiyoruz sanki.
güvenilmez satış sonrası desteğine sahip marka. ek garanti formundan ek gelir imkanı yaratmışlar. ek garanti yapmak için paranızı alıp servis formuna falan yazıp elinize tutuşturuyorlar. ek garanti formunun varlığını bilmiyorsanız garantiyi yok sayacaklar haberiniz olsun. hatta "çağrı merkezini arayıp teyit etseydiniz" de deriler. servislerine niye güvendim ki suç bende dimi ama! "peki bu servis formunun bendeki nüshası var da bunun diğer eşi de sizde değil mi?" deyince kalakalıyorlar. benim cihazı servisin monte ettiğini kabul ediyorsun bu belge ile de garantiye gelince neden "o belge değil" diyorsun dediğimde kıvırmalar kıvırmalar. ulan belge değilse hobi olarak mı veriyorsunuz!

ha bir de ek garanti formunu bilseniz de iş bitmiyor. parayı veriyorsunuz form adresinize gelecek diyorlar. defalarca ara sor gelen giden yok. sonra bir arıyorsun ki aaa o da ne; sizin öyle bir işleminiz görünmüyormuş ve ek garanti ilk iki ay içinde yapılıyormuş. paranızın üstüne soğuk su içiniz diye tavsiyelerde bulunabilirler.

kavga etmek, bağırmak, çağırmak isterseniz tam size göre.
1938 yılında kurulmuş olan Güney Kore merkezli bir şirkettir. Yönetim Kurulu Başkanı Lee Kun-Hee'dir. Samsung çeşitli şirketlerden oluşan bir grup olup, bunlardan en önemlisi, Samsung Elektronik'tir.
bilgisayarıma format attım. bilgisayarda 5 senedir sakladığım benim için çok önemli bi fotoğraf vardı. formattan önce dedim şunu telefona alayım da hem yanımda olsun hem de format atınca uçmasın . aldım koydum telefona. telefon iki gün sonra hafıza kartı takın demez mi. dedim nolur gitmemiş olsun şu fotoğraf da yansın telefon.

menü-dosyalar-fotolar;..... bizim fotoğraf ruhen orda bedenen yok.. açılmıyo. dosya desteklenmiyo diyo. başkada zaten hiç bişey kalmamış telefonda. hemen düz mantık bi kapatim açim dedim düzelir, kendini toplar diye!!! (evet düz mantık) ne kendini topladı nede düzeldi. ruhende yok artık fotoğraf. fotoğrafın tek kaynağınada ulaşamam !!

attığın kazığı asla unutmiycam samsung. firmanız kazanmasın diye elimden geleni yapıcam. bu bireysel bir savaştır. bu süreçte apple ile dost olup nokia ile kuyunu kazıcam. blackberry ile kucaklaşıp lg ile takılıcam. hatta süperfone ile bile iş birliği yapabilirim. ama senin oyununu bozacam lan. tatar ramazan lan !!!
Notebook olarak basarilidir. Acer asus ve hp kullanmis biri olarak servise gitmeden 4 seneye.yaklasan bir beraberligimiz var.
akıllı telefon alanında HTC'nin gerisinde kalan marka. ama büyük firma cidden.