bugün

samsung'un apple'a karşı kaybettiği davada ödemeyi 5 cent'ler halinde yapması olayıdır.

http://www.frontenet.com/..._en_monedas_de_5_centavos
(bkz: dinsizin hakkından imansız gelir)
Ayarın dibidir. Helal olsun Samsung a. Aç gözlü Apple!
"al gotune sokarsin." tarzinda bir odeme olmustur. 30 tırın marafi gene samsung'a girdi gerci.
eritip telefon kapağı yapması için göndermiştir. apple gibi mükemmel(!) bir firmanın aldığı ayardır.
samsung'un tebrik edilen hamlesidir.
avukatlar için ders niteliğinde bir ayardır. ödemenin usul ve para birimi yanında hangi birimlerde yapılacağı da yazılmalıdır... apple avukatının sorumluluğu dahilinde tazminat istemeli kanaatimce.
50 cent dolu 3 tır göndermek kadar masraflı olmamıştır. düşünsenize "yov, yov".
gülüşmelere neden olmuştur.
ibretlik olaydır dinsizin hakkından imansız gelir.
çok akıllıca bir hamledir. zaten götü yere yakın olandan korkacan arkadaşım.
samsung' u tekrar sevmeme sebep olmus olan hadisedir helal olsundur.

epil fanboylari tedirgin.
bizlere samsung'un "liseli" olduğunu gösteren sözde ayar.

apple hakaret davası açsa bir o kadar daha kazanır haberleri yok.
eğer türk firmaları olsa idiler apple ın kabul etmeyebileceği ödemedir. istisna (bkz: banka) Amerikan mevzuatında nasıl işler bilinmez.
apple patronu'nun yumuşaklığı malum. velev ki samsung, osmanlı firması olsa kenarı dantelli ve ortası delik 1 krş. ile ödeme yapar, eylem daha bir anlamlı olurdu.

- yine de kutluyorum! zekice bir tavır.

görsel
görsel

edit : fotoğraflar.
aklınca ayar vermektedir. ulan ibne adamın patentlerini yok sayıp taklit ediyorsun. dua et donunu almamışlar.

edit: haber fake oğlu fake dir. bu tür ödemeler elden yapılmaz. özellikle tazminat davaları. türkiye de bile 8000 tl üstü ödemeler banka aracılığı ile yapılır. ee fc samsung lular ne oldu şimdi ?
olsa güzel olmaz mıydı ayarlarından bir tanesi.

böyle bir olay gerçekleştiğinde baya bir ses getirirdi diye düşünüyorum ben.adam gibi bir kaynakta böyle bir haber bulunmuyor. haberin bulunduğu bir iki kaynak var onlar da genele bakıldığında pek güven vermiyor.

fazla gaza gelmemek lazım yani.
O 5 centlerle ben olsam heykel yaptırırdım. "Patentli ürünleri taklit ederseniz, yeni bir heykel daha yaparız" yazardım. Aman yarabbi, çok atarlıyım.
apple'ın suratının ortasına attırmasıyla eşdeğerdir.
gerçekleşirse dünya tarihinin gelmiş geçmiş en büyük ibneliği olacaktır.
tarihin en sağlam ayarlarından birisidir. ayrıca amerikan adalet sistemi ile de taşşak geçmiştir. bütün dünya'da samsung'un aldığı davaları sadece kendi ülkesinin markası diye amerika'da apple'ın alması?

ürünleri ile yapamadığını, oraya buraya para yedirerek, gerçekten başarılı markalardan kopardığı 3,5 kuruşla yapmaya çalışan apple taşak oğlanı olmuştur.
gerçekleşirse eğer yıllar boyu unutulmayan uluslararası efsanelerden biri olacaktır. samsung o kadar 5 centi nereden bulacak orası da ayrı mevzu.

he şöyle bir durumda var apple da ürünleri için, samsung'dan aldığı parçaların ödemesini bu parayla yapabilir... banka kullanmayalım bu sefer elden verelim dedik diyerek....
türkiye'de olsa yapılması hukuksuz olacak eylemdir.

çünkü;
türk medeni kanununa göre borçların ifası yönünden medeni kanunun ikinci maddesinde düzenlenen dürüstlük ilkesi esastır. bu bakımdan bir borç ifa edilirken bu ilkeye bağlı kalınmak mecburiyeti bulunur. örneğin;
bir kimse borcu olan başka bir kimseye borcunu öderken sırf alacaklıyı zor durumda bırakmak için gecenin bir yarısı ödemeye kalkamaz.
yine aynı şekilde sırf alacaklıyı uğraştırmak için yüklü miktardaki bir parayı maddi değeri küçük olan bozuk paralar haline getirerek ödeyemez.
hatta ve hatta borcu olan kişinin borcunu parayı yere fırlatarak ödemesi bile dürüstlük ilkesine aykırdır. bu gibi durumlarda borç ifa edilmiş sayılmaz.

ama görünen o ki bağlayıcılığı bulunan ülkelerin medeni kanununlarında bu tarz bir düzenleme yok. o nedenle samsungu verdiği ayardan dolayı 3 evetle uğurluyoruz.
tarihi ayarlar sıralamasına kafadan giren ayarı vermişlerdir.
o beş centleri de beşer beşer bantladığı düşünülürse işler daha acımasız bir hal alabilir. ondan sonra vay fed'in haline!