bugün

Rap'ı şaha kaldırmak adına şeker yalamıştır.
Vesselam adlı şarkıya sahip ateist.
Ataist olduğunu açıklaması ile benim allahım olmuş olan adam.

Bu adam benim allahımdır.
terapi şarkısı benim için hiç eskimeyecek şarkıdır.
aşırıcı ritm enerji yükler ama dağıta da bilir bi de baytar amin.
hayat bir süreç. ben yalan söylediğini, şovmenlik yaptığını, tribünlere oynadığını vs sanmıyorum.

ateistlerin bir çoğu bir yaratıcının varlığına inanmayı çok isteyen insanlardır. ona bu kadar yüklenenler, yıllarca süren arayışının sonunda yaşadığı hayal kırıklığını hayal bile edemezler.

allah sabır versin. *
ilk konserine gittiğim kişidir, anlamı büyüktür.
görsel

https://onedio.com/haber/...-sasirtan-aciklama-824387
Dini uçurumlarda dolanırsan olacağı bu. Din meşakkatli bir yoldur. Vesselam.
Karakteri zayıf, şarkıları efsane olan rapper. Şarkılarının her mısrasında kendimi bulur gibi oluyordum. Şimdi de biraz ihtiyacım var.
Her gün az biraz dinlemek gerekir. Overdose olmamak kaydı ile.
gerçek ismi yunus özyavuz olan, 1978 samsun doğumlu, daha çok rapçi olarak tanınmış kişidir.
geçtiğimiz günlerde inançsız olduğunu açıklayarak gündeme oturmuştur.

benim fikrim, bu adam her daim arayış içinde. 1995 yılında da arayış içindeydi, 2003'te de, 2009'da da, 2018'de de. o yüzden sürekli değişti. sürekli yeni şeyler aradı. ve her arayışının sonucunda bulduğu yeni tezler ile eskileri bir bir çürüttü. 1999 yılında içine koymadığı vajina kalmamışken, 2008 yılında ilahi sanatçıları gibi eserler, derin dini içeriği olan parçalar yaptı. 2004 yılında ceza ile düet atarken, (bkz: neyim var ki) 2006 yılında aynı kişiye 8 dakikalık bir disstrack hazırladı. (bkz: toplamam yerde kalır kırıntın) 2007 yılında severek evlendiği eşinden (bkz: kolera)
2017 yılında ani denecek kadar hızlı ayrıldı.

dolayısıyla bu adam sürekli değişti. ilk ilahimsi eserleri çıkardığında da sago bozdu dediler, inançsız olduğunda da. dolayısıyla bu adamı suçlamıyorum. çünkü dediğim gibi adam sürekli arayış içinde. büyük ihtimalle birkaç sene sonra yine değişecek ve bu sefer de farklı bir kişilikle karşımıza çıkacaktır.
önceden sevmeme rağmen son aylarda iticileşen rapçi.
görsel

iddialar gerçek. instagram hesabından açıklamış. neticede kendisi kaybeder. o inkar edecek diye hakikat orta yerden kalkmaz. Aklı başında olan Hiçkimse de peşinden gitmez kusura bakmasın. Sende yok ol emi.
Akklımda ne hendek kaldı ne uhud ne de bedir.

-yunus özyavuz.
ateist olduğunu açıklayarak gündemde olan rap sanatçısı. rap müziğe dini alet ettiği için ve sanatçı olarak siyasi ideolojisini yalakalık olsun diye belirtiği için hiç dinlemediğim lakin, hiç bir dine inanmadığını belirtmesi ile de sempatimi toplayan değişik bir sanat adamıdır. tipinde biraz iticilik olduğu da kesindir.
Bilhassa turkiyede ki muslumanlari gorunce dini inancini kaybetmistir. Muhtemelen islamiyete inaniyor ama muslumanlara inanmiyordur. Hakli adam.
Aforizma ustası.

"hayat en yakın dostumdur, hep yanımda yürür.
bir gün beni terketse kemiklerim üzüntüden çürür."

"yıka yüzünü, hüzünü her adem tanır
geçici bir dövmesin şeklini çizdi tanrı topraklara
vakti gelince kazma kürekle silineceksin"

"varlık ruhu terk eder, gözün gözümden ayrılınca. bendeki aşk altın misali ağırlığınca."

"o kadar içime sindim ki vinç getirsen kalkmaz başım."

"gönül kuşunu hangi avcı vurduysa onun yanına uğurlanırsın"

Çok daha fazlası var lakin, hepsini sığdırmaya kalksam sözlüğün database'leri kaldırmaz.
kalemi sağlam rapçi. romantizma , bir pesimistin gözyaşları ve kötü insanları tanıma senesi gibi güzel ve oldukça sağlam albümleri vardır. yiğidi öldür hakkını yeme .
Ama melek bir yandan? Seytan bir yandan?

Basim zindan sonu yokluk var, bu kaçıncı şikayetim bilmem b
anlaşılan o ki hala kendini arayışa devam eden ( ki sanırım bu hiç bitmiyor ) müzik adamı.
Atayıst afedersin, bir rapçi.
Adını çok kez duymama rağmen ne olduğunu bilmediğim şey.
avlu dizisine verdiği parçalar tam gaz devam ediyor.
avlu diye albüm bekliyorum bu gidişle!

https://www.youtube.com/w...hUKk&feature=youtu.be

duyduğuma göre eski parçaları yeni beatlerle harmanlayacak. harika!
Istakozu zehirlenmesi yasatmıstı.