bugün

eşli batakda mükemmel eş. anlından öpülesi insan.
Devlet mafyası...babadan oğula iki nesildir yeniçeriler gibi devleti kurutan adam. Kaybolan 4 senemizin tek şahidi,tek dostu. Bazen bir siyasetci,bazen bir zibidi. istanbul'u sevmemdeki iki sebepten biri. Lokmamın tek ortağı, otel lobilerinde kahve arkadaşım. Kısaca kaybolan yıllarda bulduğum tek dost...
cumartesi gunu istiklal'deki gomunistlere taş atıp kaçacağımız güzel insan.
arkadaş içinde arkadaş, dost içinde dost, can içinde can, muhabbet içinde muhabbet... ahahaha...

ama nasıl gezicez bilmiyorum
yanında bu yavru olunca ilgi odagı oluveriyor insan..
öyle bir ışık, öyle bir güzellik.

fıstıgım benim.
aksaray'ları ayırt edemeyen yazar. allah müstehakını vermesin senin...

ben gora'da gördüm aksaray'ı gider miyim hiç?

sen çok istiyorsan buyur yollar senin...
marmara gibi ucuz bir üniversitenin maliye bölümünde okuyup,
aynı üniversitenin sosyal bilimler fakültesinin muhasebe departmanında çalışıp, düğününü bile marmarada yapacak, tost yiyip ayran içen bir adet ezüük..
derece alacakmış bir de.
rüyalarda buluşalım a oğul dedim de dinletemedim.
ihiiiy.
bunun okulunda satranç kulübü bile yok.
ahahahhaa ezüük e-züük!
idari hakim olmaya karar vermiş. ama hala yetkilerinden bihaber yazar. bi de bu ara pek bi bakımlı.allık, ruj, falan... *
toplu taşıma araçlarında çekim kuvveti artan yazar.

ben demiyorum istatistikler böyle.
(bkz: ezüğ)
efendim, fena halde dekmüklenmiş şahsiyet...

üzülme gada s.ktiret...
batak oynamayı bilmeyen yazarımsı varlık. *
(bkz: bacak) *
ve ayrica beş el üstüste cift geldi sen gelmedin, kelaj venikelaj!

matrak bi yana leman dergisinde karikaturune rastladiğim kişilik.
ilk zirvemde tanışma olanağını bulduğum kafa yazardır. sohbeti hoş kişi. nice zirvelere, nice sohbetlere. *
televizyonların kapalı alanlar da sevişme önerisine aldırış etmeden rahat tavırlar sergileyen eleman.
karmasının da dediği gibi;

--spoiler--
kojiro hyuga
--spoiler--
tuhaf adam vesselam, bazen sözlükten nefret eder, bazen,"abi sözlük olmasa çıldırırım heralde" diye kendi kendine oluşturduğu sözlük tezini çürütür. bazı vakitler espriden gayri bir şey yapmaz bazen o kadar ciddidir ki gözlerinin kapaklarını aynı hizada tutamaz...

hayatı umursamaz bir tavrı vardır
ya da herkese öyle gibi görünür
ama en çok umursayanlardandır
düzen, nizam, iltizam ister gönlü
birde ömrü yettiğince seveceği bir sevgili
biraz bana benzese yeter diyor hep
alkol sevgilisi, sigara en büyük aşkıdır
içince hayko olur, içmeyince de pek farkı yoktur...

sorunu çoktur, ama anlayanı yoktur,
arkadaşı azdır, herşeyi dert eder
ama herşeyi belli etmez
herkesi sever ama herkese belli etmez...
yunan denince nevri dönen türk'ün ta kendisidir; dünya türk olsundur.

(bkz: hümanizmle emperyalizm arasındaki yedi fark)
aşıksan vur saza şöförsen bas gaza. felsefesinin savunucularından.

(bkz: felix sanchez)
-sadık, iki tost biri bayat biri dürüm.
+abi bayat ekmek kalmadı, ikisi de dürüm olsun mu?
-olsun anasını satayım.

bakın burada dikkatinizi çekiyorum müteşebbis ruhumla harmanlanmış yaratıcı zekam dürümden tost olabileceğine dair bir varsayım geliştirdi, patenti bana ait olmak üzere sözlükteki gurmelere selam ederim. Bu misyonumu hayata geçirebilirsiniz.
tabiri yerindeyse ağzıma s.çtın da gittin.

gunlerdir uyumuyorum. düşünüyorum, düşünüyorum, düşünüyorum. bu karsıma çıkan ilk engel değil biliyorum. öncekileri hatırlıyorum. kararlarımı, çözümlerimi. hayallerimi düşünüyorum sonra. en çok onlar için ağlıyorum. kim oldugumu nerde oldugumu bir an için unutup, iki gunde sanki yaslanmıs yuzume bakıyorum. içinde oldugum durum değil, geleceğim beni yoran. şimdiki zamanlarda sadece kararsızlık var, hatalar var. bunların bedelini ödemek düşüncesi benim canımı sıkıyor.sanki böyle zor bi durumda kalmadım önceden. halbuki yasadım. dejavu diyorlar. dejavu reloaded herhalde şimdiki. goruyosun ya espri bile yapamıyorum.

ruyalarımı anlattım sana. hepsini değil belki. seni kardeşim kadar sevdim. kardesimden daha kardes oldun sen bana. benden beklemediğin kararlar verdim belki. karar demeyelim. mecbur kalmak bu. bencil olmadıgımı gördüm ama. babam bana o kadar çok bencilsin dedi ki, inandım bende. değilim ama. olamadım. ben her zaman sadece kendimi dusunmeyi istedim. kendim için dusmeyi, kendim için kalkmayı. yapamadım. içimde bir yerlerde bir şeyler ters gidiyor. kendime inancımı yitiriyorum. önceden böyle değildim. kendimde olduktan sonra her seyi yapabilirdim, yıkabilirdim. gücüm her seye yeterdi. bana benden baskası lazım olmadı hiç. ama şimdi.. kendime ihanet etmişim gibi hissediyorum. oysa kimseye ihanet etmedim ben ve şimdi kendime yaparsam bunu, ölene kadar nefret edeceğim her seyden. kendimi arıyorum, bulmam için yeniden yüreğimi dinlemem lazım. ruhumu. yapacağım ama. kendimi bulup oldurtacağım ona en olmazları.

yıllığımı açtım pınar başlıyor yazısına;
en güçlü parçama..

o güçlü parça şimdi kayıp. bir süreliğine. ama bulmak zor değil. arayacağım. buldugumdaysa en sevdiğime döneceğim yeniden; uykuma..
sonrada aşkımızın en guzel meyvesine bakacağım, en guzel hediyeme; ruyalarıma..
hayatta 2 feci olay vardir; 1'i insanin cok istedigi seyi elde etmesi 1'i elde edememesidir.
kendi otomobilini sarhoşken bile başkasına emanet etmeyen yazar...

(bkz: inat etme ne olur)
bir batak üstadı *
kararsız izler peşinde koşarsın hep
günlük zevkler tatmin etmez seni
sen ayağına gelen fırsatları tep
sonra hayat mutlu etmiyor de beni...

nefesinin kokusu değişmiş belli
ne oksijen çekiyorsun
ne karbondioksit veriyorsun
hayatın çarkları arasında
ezileceksin dikkat et zavallı...
*
seri batak zirvelerinin zayıf halkası eksik oyunca, çok laf az iş adamı.