bugün

istediği gibi giyinebileceğinin farkında olan "kadın"dır. makyajı gibi kızlık zarı da sizi ilgilendirmez.
bakımlı kızdır. bir eyeliner, bir ruj, bir allık sürmek en fazla 10 dakika alır. o yüzden çok da anormal karşılanmamalıdır.

tamam 20 dakika.
saat 09:00'da başlayan okuluna gitmek için; sabah 06:30'da kalkan kızdır.

30 dakika kıyafet seçimi.
30 dakika makyaj yapımı.
30 dakika saç yapımı.
30 dakika ayna karşısında boş gözlerle kendini izlemek.
30 dakika yol.

(bkz: boş insan)
istesek bir bardak su getirmezler amk.
derse yüzümü bile yıkamadan gittiğimde karşımda makyajlı haliyle gördükten sonra vayy amına koyim(içimden) dediğim kız.
belki de zor ve yorucu geçecek bir güne mutlu, kendini daha çok beğenerek başlamak istiyordur.
sen kötünü kaldırıp üç günlük sakalını kesmiyon diye elin kızına ne laf atmaktır. kendine ve etrafına saygısı var kızın, kalk sen de bi zahmet traşını ol adam gibi çık evden. yok kesmem ben sakalımı aha şekil yapacam dersen al bi braun cruzer bari adam et sakalını. tembellik etmeyin üleyn!

edit: imla
O makyajı yapmak ıcın sabahın korunun korunde kalkan kızdır.
kendimden şüphe etmemi sağlayan kızdır.
ben mi normalim o mu anormal diye düşünürüm. kıskanmam kesinlikle, sadece bu şekilde hazırlanması için saat kaçta kalmış olması lazım diye düşünürüm. bense geceden ne giyeceğime karar veririm, otobüsün kalkmasından yarım saat önce kalkar giyinir, saçlarımı düzeltir (taramam kesinlikle) otobüse binerim.
ben de güzelim, ne olmuş yani.
makyaj için uzun bir zaman harcadığı düşünülür oysa sanılanın aksine makyajı maksimum 10 dakikada halledendir. malum zamanla el alışıyor.
sabah namazını da kıldıysa olmuş kızdır.
ulan o kadın makyaj yapmasa, sabahın köründe karga bokunu yimeden ne bu hal, niye yaşıyo hatta o, kadın didiğin makyajlı olur diye kafa ütülerler.

ama makyaj yapınca niye yapmış olurlar. tamam, biz demiyoruz ki kafayı boya kutusuna batırıp çıkarsın. badana misali gezinsin. her şeyin bi edebi vardır. vardır da elbet, sabah yaptığı makyaj niye batar ki? ulan kadın işte, süsten püsten hoşlanıyo.

makyaj yaparsa ceren olur, makyajsız gelse ünzile olur h'e mi?

yemeyin lan bizi, o kızları kesmek için sıraya girmiyo musunuz en âlâsından? -öyle.

hayat çok çelişkili be ismail abi. dansözler oryantalist temalar, mistik havalar falan.
inanmışlığın, azmin, başarının simgesidir. sabahın köründe kalkıp saçına fön çekip, makyaj yapabilecek kadar azimlidir. eli öpülesi kızdır.
(bkz: işin gücün yok mu senin bacım)
full makyajı sadece 5 dakikada yapabilen kızdır. (kıyafetlerini de akşamdan hazırlar)
kaşınıyor olmalı.
otobüste sabah sabah frankestein etkisi yaratacak olan kızdır.
o tatlı güzelim uykusunu yarıda kesip sırf güzel görünmek için sabahın erken saatlerinde yaptığı çalışmadır takdiri haketmektedir.ben olsam uykumdan feragat edip makyaj yaparmıyım hayır!
makyajsız bir boka benzememe ihtimali çok yüksek olan kızdır.
gördüm, şahitlerim var, biliyorum.
her sabah al al yanaklar, parlak dudaklar, bukle bukle saçlarıyla, kırmızı ojeli parmaklarıyla gelip karşıma dikilen, hiç pas vermeyen, otobüste uyanıp uyanıp baktığım, kendimi rüyada sandığım o kız...
bir gün otobüs kalkmak üzere, bir baktım koşa koşa geliyor. geldi geçti karşıma, bir de ne göreyim; ablam bildiğin safinaz. ne parlaklık kalmış yüzde ne berraklık. moron gibi geçti oturdu. *
gece uyumayıp makyaj malzemelerini hazırlayan, kıyafet kombinleri yapan ve bugün ne giysem programının tekrarlarını izleyen dişi kişidir.
muhtemelen cami imamıyla aynı saatte kalkmış kızdır. bu iş nereden baksan epey bir zamanını alır.
hayatta başarı merdivenlerini hızla tırmanabilecek potansiyele sahip kızdır, çoğumuz sabah kalktığında dişlerimizi bile fırçalamaya üşenip kahvaltı bile etmeden evden çıkarız ama bu tipler hiçbir detayı atlamaz, işlerine zamanında ve enerji dolu başlar, müdürlerinin gözdesi olurlar.
tüm otobüsü parfüm kokutan kızla aynı kızdır. bide kullandıkları parfüm kaliteli olsa, 5 liraya pazardan alıp her sabah kolonya döker gibi üzerlerine boşaltıyolar.
Daha elini yüzünü yıkamamış, dişlerini fırçalamamış, kafası yağ kokan, koltuk altı kılları örgülü vatandaşlarımızın kendilerini kötü hissetmelerine neden olan, hoş bakımlı kızdır.

bu çizgini sakın bozma. öptüm.
Yapmasa daha iyi olacak kizdir. Biz seni makyajin yuzunden sevmedik eyy kız !