bugün

soğuk hava.bir örnek vermek gerekirse, yıl 2011 erzurumda askerim ve kaldığımız eski binaların kalorifer sistemleri doğru dürüst çalışmıyor, hava eksi otuzlarda geziyor bazı geceler ve o soğukta yorganın altına girdiğin zaman bir daha ne nöbet için nede ictimaya katılmak için çıkmak istemiyorsun yataktan.ama sike sike çıkartıyorlar tabi.
eski işimi çok severdim ama hep geç kalırdım.
aq yerinden nefret ediyorum sabah nasıl oluyorsa erkenden kalkıyorum.
bu işte bir bokluk var ama çözecem ben onu.
Kamyonu devirmek.
cumartesi&pazar
başlayacağın günün kötü geçeceğini bilmek.
Canın sevişmek isterse geç çıkarsın.
Olagan nem ve sıcaklık kaybı.
Keyif ve işsizlik.
Biraz da soguk tabii.
görsel
(bkz: gece altına işemek)
havalar soğumuşken o sıcacık yatakta uyumak o kadar keyif veriyor ki, hazırlanıp işe gitme düşüncesi akla geldikçe yorganı kafaya çekip uyumak istiyor insan.
ereksiyon hakimiyetini kaybetmek.
yataktan kalktıktan sonraki alacağı yükün sorumluluğundandır. tatil günlerinde erkenden göz açılır. hiç bir sorumluluk yoktur. * her ne yapıyorsanız severek yapın.
Geç yatmak,sabah uykunun en tatlı zamanı,hele birde hava soğuksa normaldir.
denktir sicacik yatagi birakip soguk insanlarin arasina girmeme istegi.
tembellik sebebidir. insanların geneli böyle gece yatmaya yanaşmaz oturur ha oturur sabahta kalkmak istemez. cumartesi pazar olunca 7 de baykuş gibi ayağa dikilir mesai günlerinde 5 dakika daha uyuyacağım diye telefonun alarmı ile kavga eder.
işyeriniz eve 40-45 km uzaksa ve arabanız yoksa , servise yetişmek için yataktan ok gibi fırlarsınız,sebep aramazsınız.
(bkz: burada tecrübe konuşuyor)
Altına kaçırmış olmak. Mecburen herkesin gitmesi beklenecek.
sebeb olsa bence çıkılmazda "sebep" olursa .... çıkarsın.
O yatagi Sevilen kişiyle paylaşmanın tadının bitmemesini istemek.