bugün

sözde entel dantel takılan gerizekalıdır.şerefi bile yoktur bunun.
insanı kahve bulamayınca son kullanma tarihi 2014 olan dandik bir kahveyi içmeye zorlar. o derece fenadır.
gideceğiniz ortamda kahve olmayacağından eminseniz gideceğiniz yere, işe, arkadaşınızın evine vs... geç kalma pahasına da olsa evden geç çıkmanıza neden olur.
amaaa kahveyi yudumlamaya bi başladınız mı her şey berraklaşmaya başlar. uyanmaya başlarsınız. afyonunuz patlar.

olsa da içsek.
bir laf vardır bildin mi ;

(bkz: çay erdal bakkalda içilir)
Alışkanlıktır aslında fakat çok sevilen bir alışkanlıktır. Aynı zamanda Kafein bağımlısıdır da ve bu yüzden içmediği takdirde başı deli gibi ağrımaktadır. Onun verdiği enerjiye de bağımlıdır, zombie gibi uyanıp içtikten sonra öyle bir enerji geliyordur ki adeta dünyayı sırtlanıp gidebilrcesine, belki az biraz abartıyorumdur da neyse kahvesiz olmaz.
Ben öyleyim ama kendim yapıyorum. Saplı küçük termosum var onunla içiyorum. Aç karnına siğarayı yapıştıranlara bulaşın siz.
gunun en onemli aktivitesidir. sabahlari kahve icmek sizi daha dinc kilar bu bir gercek (gerci elmayada soyluyorlar denemedim) kahvekoliklik duzeyinize gore duyulan ihtiyac.
placebo yalnızca ilaçlarda işe yaramıyor, kendini kahve içtiğinde güzel bir gün geçireceğine inandırırsan güzel bir gün geçirirsin. en azından dinç olursun. ayrıca abartmadığın sürece kahvenin bir zararı da yok.
boş boş seviyesizce eleştirmeden önce biraz araştırıp öğrenin. kahvenin starbuckstan olmasına da gerek yok ayrıca.
Olsa olsa Dedektif jeykıp'tır.
görsel
Ne yapsındır insanıdır.
Afyonunu patlatan tek şey kahvedir, mecburen içiyordur.
Yok beee mecburen değil, keyifle!
Evet bağımlıdır!
Bunu takıntı haline getirmiş ortamda göğsünü gere gere anlatan tip.
uyanınca kahve içtiğim tek gün sbs sabahıydı, annanem kahve zihin açar diye bi yerden duymuş, uyanıp bana türk kahvesi yapmıştı. cok tesekkur ettim ama bir işe de yaramad. sonra ki ygs,lys sinavlarinda sinavdan once 2-3 bardak cay bide 1.5 porsiyon kıymalı borek yiyince anladim asil zihnimi neyin acabilecegini. sınavın başında gelen o oraciga sıçma hissiyle sınav boyunca cin gibiydim cin.
benimdir efendim. sabah kahve içmeden açılamıyorum. 24 yıldır kimi zaman iki işte kimi zaman uzun yol zamanı olan işte çalışmaktan ötürü az saatler uyuyabildiğimden sabah kahve içmeye alıştım. Alışan bünye bir süre sonra o kahve buraya gelecek moduna geçti. yapabileceğim bir şey yok, kendimi ve bu saçma alışkanlığımı seviyorum. Sabah namazı kıl desen mıy mıy eder miyim ? Kahve üzerinden gelip bunu sorgulamak sana mı düştü denyo diye düşünür bir de en kapsamlısından küfür eder geçerim herhalde. iyi haftalar, mutlu noeller.
şimdi bak biri gelip kalk münafık namaz kıl diyorsa Müslümanlığa ters dinde zorlama yok ki hem.

kahve olayına gelince bir nevi sigara gibi düşün alışıyorsun, olmayınca üzülüyorsun hea onsuz da yaşanır ama bağlanıyorsun azizim.

(bkz: kamu spotu)
Zıttım olan tiptir.

Kahveyi ne sever ne mecbur dahi kalsam içebilirim. Uzak olsun.

Çay, salep, sıcak çikolata, oralet bizimdir. *
babasının evinde her sabah filtre kahveyle güne başlayan tiptir.
biz sivaslılar hep böyleyiz.
Edit: her sabah pancake yemeden evden çıkmam ben.