bugün

makarna için oyunu satanlar da bunlar değil mi? ölenin de satandan farkı yok.
adalet mülkün, yani devletin temelidir.
adalet, demokrasinin orta direğidir.
itirazı olan var mı?.
adalet önünde herkes eşittir. bu yüzden elinde terazi tutan adalet heykeli nin gözleri bağlıdır.

yazının tamamı.

http://www.sabah.com.tr/y.../06/benim-adaletim-iyidir
Paranın yüZünün sıcaklığı bir kez daha kendini göstermiştir. Polisin eşi halihazırda zaten 310.000 tl alacaktı ki adanada bu para pek ala geçinmek için fena bir para değil öte yandan kocasının katilinin hapiste olduğunun vereceği huzur da cabası olacaktı. Gel gelelim... kadın günlerdir sadece sigorta parasını alacağını başka bir talebi olmadığını söyledi tvlerde. Şimdi çıkıp yalan söyledim diyebilecek mi? Kanımca bir daha kocasının canını para karşılığı satan biri olarak anılacağı için insan içine dahi çıkamayacak.
3 milyon euro + 300 bin tl avukat parasına anlaşılan duruma konu olan aile.

bir miktar namus artı kan parası. holosko bunu beğendi.

muhtemelen aile büyükleri araya girdi. ve piç ettiler.
Mantıklı tercih yapan aile. o lavuk içeri girse eline ne geçecek ailenin, Geri gelecek mi o şehit polisimiz? Hayır. 6 yıl yatıp çıkacak. Ee sonra?
Hiç bari şimdi eline 7 sülalesinin bundan sonraki hayatını rahat bir şekilde idame ettirecek para geçti.
Sanırsam baya bir omurgasız bir aile. Aileyi geçtim polis eşini kaybeden kadına ne demeli? Yaralı polisin ailesi davayı geri çektiğinde bas bas bağırmıştı. Buda ayrı bir dönek.

Ayrıca ailenin tehdit edildiğine inanmıyorum. Kamu davası bu, kim kimi tehdit ediyor amk?
bazı insanların para için yapamayacakları hiç birşey yok. çocuklarının, eşlerinin hayatı da dahil. bunu bize tekrar gösterdiler.

yazıklar olsun.
görsel
Alan memnun, satan memnun, anladigim kadariyla. Bize de hayirli olsun demek duser.
Alkollü halde kullandığı araçla bir polis memurunun ölümüne neden olan Rüzgar Çetin’in tahliyesinden kan parası çıkmış. Şikâyetten vazgeçmek için 10 milyon lira isteyen polisin ailesi, 3 milyona anlaşmış. Avukat da 300 bin lira almış.

http://www.gazetevatan.co...tl-istemis-992489-gundem/
Emin olun o baba mezarından çıksa parayı al vazgeç derdi. Baba olmak böyle bişey. Madem ben bok yoluna gittim bari evlatlarım gün yüzü görsün.
bence haklarında büyük konuşmamak gerekir.

öyle atıp tutmalara, ahlak ve duruş dersi vermelere hiç gerek yok.

içlerinde bulundukları durumu, neler teklif edildiğini ya da olası bir olumsuz tablonun nasıl kendilerine anlatıldığını falan bilmek lazım. bunlar da yaşamadan bilinmez.

memlekete baksan herkes duruş sahibi, onurlu, gururlu. ee amına koyim bunca hayasızlık norveçlilerce mi gerçekleştiriliyor ülkemizde?

yalnız başına kalmış bir anne var ortada. yaptığı doğrudur yanlıştır yorum yapmak haddime değil. ama inanıyorum ki şikayetten vazgeçme kararını veren bir kadın değil, çocuk sahibi, yorgun bir anne.
Günahı yoktur , gariban kadın geleceği için yapmıştır. Kamu davası ile alması gereken cezayı almamış. Yukarıdan gelen telkin ve baskılar ile hakimler farklı işlere girmiştir. ..
ensar vakfında tecavüze uğrayan çocuklardan 10 tanesinin ailesi şikayetini geri aldığı için ensar vakfı aklanmış. Bu olayda rüzgar çetini aklayacaklar güya.
şikayeti geri çeken ailelerin 12 yaşındaki çocuğunu para karşılığı fuhuşa zorlayan anadan babadan farkı var mı?
neticede çocuğunu pazarlayan bu ailelerde çocuklarıyla fuhuş yapan sapıklardan şikayetçi değiller o zaman hem çocuğuna fuhuş yaptıran aileler hemde bu çocuklarla fuhuş yapan sapıklarda serbest bırakılsın bizde tedbir olarak g.tümüze teneke bağlayıp gezelim.

Mülk adaletin temelidir.
(bkz: rüzgar çetin üzerinden zenginlere yapılan linç)
Şehit ailesinin şikayetini çekmesini değil hakimlerin nasıl şikayet olmadığı için zanliyi serbest bıraktığını konuşmak lazim, hukukçu değilim ancak böyle olaylarda kamu davası devam eder nasıl oldu da suçsuz bulundu anlamıyorum.
1.5 trilyon aldığı konuşuluyor.
işin ucunda para varsa herşey mümkün. Şaşırtmadı .
Rüzgar çetin'in bir sonraki vukuatından en az onun kadar sorumlu tutulması gereken ailedir.
bundan sonra nasıl hiçbir şey olmamış gibi yaşayacaklar merak ediyorum. zaten şehit polis maaşı olur. bunun üstüne şikayeti çekmese dahi en az 200 binlik tazminat parası da olur. nasıl bi para verdiler ya da ne yaptılar da böyle oldu hiçbir fikrim yok.

öyle acıdık affettik falan demişler. bu çocuk 23 kere trafik cezası almış. sonra alkol içmiş. yüksek hız yapmış ve kamera görüntüleriyle de görüleceği gibi direkt polis arabasının üstüne sürmüş. bu çocuğa acınmaz.
Belki rüşvetle değil tehditle şikayetlerini geri çekmişlerdir.
Paranın satın alamayacağı hiçbir şey yoktur sözünü kanıtlayan onursuz davranış.
o baba iki kere ölmüştür.
Karlı bir anlaşma yapmış olmalılar ki sinan çetin sevinmek yerine öfkeden muhabir dövecek raddeye gelmiş.

görsel

Beter olsun. Keşke donuna kadar alsalardı.
canım neyle tedit edildiklerini bilmiyoruz çokta sey etmeyin.