bugün

entry'ler (540)

italyanlarla turkler arasindaki farklar

italyanlar gerçekten mutlular. Ekonomilerindeki ve günlük hayatlarındaki bir sürü soruna rağmen Sokakta yüzü asık insan sayısı oldukça az. Benim canım ülkemdeyse insanlar birilerine çatacak, olay çıkarmaya yer arayacak kadar mutsuz ve sinirli.

yunanca şarkılar

Çoğunluğu inanılmaz güzel altyapılara sahip olan şarkılardır.
En güzellerinden bir tanesi için; https://youtu.be/T1AYpxZcTJQ

ne yaşamak ne de ölmek istemek

(bkz: nasıl delirdim)

dünya kız çocukları günü

Yıllardır kız çocuklarını satan, tecavüz eden, yük olarak gören, hayatın her alanında ikinci sınıf insan muamelesi yapan canım ülkemde kutlanmasını bırakın lafının bile edilmesi en büyük riyakarlıktır.

sözlük yazarlarının itirafları

ikinci haftadan not istemeye başlayan andavallarla aynı sınıftayım. Ayrıca o kimseye notlarını vermeyen insan modelide benim. Her ders kafa patlat hem dersi dinle hem not al sonra 1 saat boyunca hocayı takmayan tiplere emeğini kendi ellerinle ver. Bu insanlar gerçekten manyak.*

sabahın köründe ders olması

Sabahın köründeki derse neredeyse bir saat önceden gelmekten daha kötü değildir.*

tek kişilik aktiviteler

(bkz: kitap okumak)

Saat daha 9 olmamış, ben sadece 5 saat uyuyabildim ve şuan amfide ders bekliyorum. Resmen elimde çayla hayatı sorguluyorum.**

rüzgar çetin hakkında şikayeti geri çeken aile

Rüzgar çetin'in bir sonraki vukuatından en az onun kadar sorumlu tutulması gereken ailedir.

türkçe şarkılarda geçen acımasız sorular

Dönüp ardımıza hiç bakmadan
Dünden hiç kimseyi almadan
Olmaz mı?

Bir hayat kursak
Kursağında kalmasam
Olmaz mı?

Ben sana yetsem
Sen bana
Olmaz mı?

Bir hayat kursak
Başkasını karartmadan
Olmaz mı?

Hiç aldanmadan
Aldatmadan
Olmaz mı? Olmaz mı?**

şarkılardan akılda kalan cümleler

"Wish I had known that
What seemed so strong has been and gone"**

sözlük yazarlarının whatsapp durumları

"Dolce far niente" yazıyor, yanında bir de unicorn simgesi var.

Kalıp tam olarak italyancadan "hiçbir şey yapmamak tatlı" tarzında çevirilebilir sanırım.

uludağ sözlük

Burada yazdığım son 4 girime baktım ve tarihler 2012, 2013, 2014, 2015 diye gidiyor. Son 2 3 yıldır her ne kadar çöplüğe döndüğünü düşünsem bile istikrarlı bir şekilde her sene uğramışım manyak gibi. Sözlük yazarlığına ilk başladığım yer olmasından dolayı yeri ayrı tabi.

parfümün sigara kokusuyla karışması

dünya üstündeki en iğrenç kokulardan biridir. *

en güzel dondurma

(bkz: sakızlı)

uludağ sözlük

uzun zamandır yazmadığım arada sırada girip hesabıma baktığım sözlük.

3 sene önce sözlüklerde yazmaya başladığım sıralarda ilk buraya üye olmuştum nedense. baya yazdım, çok kaliteli insanlarda tanıdım. ama şimdi 2 sene öncesine bakıyorumda nereden nereye gelmiş gerçektende. amaçsız bomboş bi ton insanla dolmuş, ne okunuyorlar ne başka bir şeye yarıyorlar. neden buradalar kendileri bile bilmiyor bence. tek yaptıkları sol frame i basitleştirmek.

klişe olacak belki ama, oysa eskiden buralar gerçekten çok güzeldi..

tıpta çaresi bulunamayan hastalık

(bkz: migren)

allah belanı versin...

şapşallıkta sınır tanımamaya başladım sözlük. dün bi sevap işliyim dedim açım abla yemek al diyen 3 miniğe yemek ısmarladım. sonra bindim minibüse adama tam para uzattım. o arada aramızda ki aracı para üstünü alıp inmesin mi aradan. kendi dikkatsizliğime mi çocuğun şerefsizliğine mi yanayım bilemedim. ayrıca iş yerinde çok güzel faks ve fotokopi çekmeyi öğrendim evet bundan dolayı mutluyum. şimdi fotokopi üstüne master yapmayı düşünüyorum çift taraflı falanından.

gecenin tek şarkılık özeti

yeni türkü-destina

yazarların favori game of thrones karakterleri

jagen h'gar,
tyrion lannister,
khal drogo.