bugün

daha önce bir defa yaptığım şeydir. gerçekten eğlenceliydi. hulk olup bir canavar ordusunun içinden geçtim. hepsini teker teker parçaladım. bidaha kontrol edersem bu sefer flash olacağım. (bkz: rüyaları kontrol etmenin yolu)
Çok denediğim ama bir türlü başaramadığım olay. Nede olsa hayallarimi orda keyfimce yaşayabilirim.
hep becermek istediğim ama beceremediğim şey.
(bkz: lucid dream)

teknikleri vardır. çalışın yaparsınız.

mesela her mavi renk gördüğünde vücudunun bir noktasına acı uyguluyorsun. alışkanlık olduktan sonra rüyada mavi sende bu tetiklemeyi yaratıyor ve acı duymadığında rüyada olduğunu keşfediyorsun.

güzel şey şu beynin sınırlarında dolaşmak. deneyin.
Berbat bir kabus görüyorsam kendime bunun rüya olduğunu uyanınca geçeceğini telkin ediyorum.
Bazen yorucu olur. Kendinizle iyi baş edebilmeli, iradeli olmalısınız. Zorluklardan kaçan biriyseniz hayatınızı bozabilir.

Gerçekten tehlikeli olabilecek bir durumdur, gerçekten.
diğer adıyla astral seyahat.
Bir çok kereler yaptığım eylemdir. Lakin en olmadık yerlerde bilinç altı devreye giriyor ve istemediğiniz değişikler yapıyor, sonuc? Rüyada bile sinir oluyorum.
zaman zaman yaptığım bir şeydir .
waking life isimli filmde yer verilen lucid dreaming adlı rüya görme çeşididir. bunun gerçekleştiğini anladığınız zamanlarda sınırsız bir özgürlük duygusuna kapılırsınız. çünkü istediğiniz şeyi hayal edebilir ve var olmasını sağlayabilirsiniz. bunu yaşadığınız o kısa sürede, neyi arzuladığınıza dikkat edin. bu arzuladığınız şeyi özgürce yapabilmeyi, waking state'deki (uyanık hal) halinizle kıyaslayın. özgürlük anlayışınızı ve ham özgürlük hissini, ahlaki seçimlerin önemini yitirdiği anda hissettiğiniz o özel duyguyu yaşamanın tadını çıkarın.

rüyalar sandığımızdan çok daha önemli.
(bkz: lucid dreaming)
rüyalarda öldürülmekten gına geldikten sonra denemeye karar verdiğim ancak durumun daha da berbat bir hale dönüşmesi durumu. rüyayı kontrol etmeye çalıştıkça öldürülme rüyasında acı daha çok artmaktadır. bizzat tecrübeyle sabittir. örnek, bıçaklanma rüyasında bildiğiniz ciğerinizi deliyorlar, deşiyorlar, öyle bir acı, öyle böyle değil.
Kendiliğinden de bir çok kez olabilmekle birlikte yapabilmenin çeşitli yöntemleri vardır.
Rüyada olduğunu fark ettiğin an uyanmak var bir de en kötüsü. Ellerinden kayıp gider.
Deneyimleyip deneyimlemedigimi ayirt edemiyorum fakat siklikla ruyamda yapmaya cesaret bulamadigim seylerde "zaten ruyadasin, yap gitsin en kotu ne olabilir ki" seklinde telkinlerde bulunuyorum kendi kendime. Ve o an acayip bir rahatlama geliyor.
Rüyada kontrolü ele alıp, bilinçli bir şekilde dilediğiniz her dilek kabul olur (akla yatkın olması şartı ile). Çünkü orası imkan alemidir.
Çoğu entaride gördüğüm için " Lucid dream " ne diye merak ettim. Baktım gayet hoş güzel. Rüyanı kontrol edebiliyorsun o da çok iyi. Zararları ise dudak uçuklatacak cinsten.

- Gerçek hayattan sıkılma, Lucid Rüya‘ ya bağımlı olma.
- Beynin çok hızlı bir şekilde yorulması.
- Metabolizma yavaşlığı. (Aşırı yorgunluk ciddi yaralanmalara yol açabilir.)
- Kalp Ritmi Artış veya Düşüşü (Çok heyecanlandığınızda -ki genellikle heyecanlanırsınız- kalp ritminiz aksayabilir. Belli yaşın üstündekilerin Lucid Rüya yapması kesinlikle önerilmiyor. Lucid Rüya sırasında ölen insanların sayısı 600’ ü geçiyor.
- Psikolojik bozukluk. (Gerçek hayat ile rüyayı ayırt edememe sorunu. intihara kadar giden bir ruhsal bozukluktur.)
- Uykusuzluk.

Beni en çok korkutan bağımlı olma. Yani kendimi tanıyorum kesin bağımlısı olurum onun. Sonra şizofren kardeş hoş geldin. Bu yönteme başlamadan önce, eğer kesin başlanılacak ise, mutlak suretle dezavantajlarına bakılıp öyle başlanılmalı.
biri nasıl yapıldığını anlatsa denemek istiyorum da?
Devamlı yapılan şey.

Arada bir girip ne var ne yok diye kontrol ederim.
lucid dream a bakiniz verecektim ama o da girilmemis, yazmaya da usendim. ilgilenenlere bi' msj kadar uzagim.
Bir sefer yaptığım olaydır.
Ama nasıl yaptığımı ben de bilmiyorum. Bi daha da yapamadım zaten.
deniyorum deniyorum ama olmuyor.
lucid olarak da adlandırılır.
Uyumadan önce "ben şimdi rüyadayım" diye diye bir süre sonra rüyamda rüyada olduğumu bilip süper bir gezintiye çıkmak.
iki gündür rüyalarımda kardeşimin öldügünü görüyorum, kontrol de edemedim. Psikolojim bozuldu.