bugün

3. nesil yazar adayı.* *
Onu benim kadar iyi tanıyan ve bir o kadarda tanımayan biri yoktur.Kızıl kısacık saçlarıyla gülümsediğinde daha güzel olan, ağlarken çok kötü görünen sevgili arkadaşım. Onunla 5 yıldır yapmadığımız pek az şey kaldı, aramız hava gibidir. Bazen sağanak yağmur gibi yağarız bazen güneş gibi açarız. Çılgındır, delidir ve bu sıralar sevgilisizdir...
Kimine göre bulunmaz hint kumaşı, kimine göre dandik bir basma. Bana görede yanımda olduğunda mutlu olduğum, arayıp soracağım, bir pırlanta...
küçük kırmızı başlıklı bir kız gibi.hani dalgalanıp da durulmayan deniz var ya ya da gökyüzünde özgürce uçmak isteyen ama kanadı kırılan martı.O da olmadı kimsesiz zavallı bir sokak kedisi.içinde bitmek bilmeyen uyku özlemi.Elinden kitapları düşmeyen bir roman kahramanı ya da hiç büyüyemiyecek olan mahallemizin çok bilmiş şımarık güzel kızı.salıncaktaki kız, yolda kahkahalar atan kız, bir köşede sineye çeken kız,alkole dayanamayan ama içicem diye direten kız.öle bir kız işte.***
Tanıştığım günden beri kendimden uzaklaştıramadığım, okulun yarısının ona aşık olduğu güzel insan... Üniversite yaşamım boyunca kendini bana tutkalla yapıştırmış cebimdeki küçük akrebin adı...
Belki bir daha hiç göremeyeceğim ve hiç giyemeyeceğim t-shirti bana ve kankime giydiren insan... Ve bunu belgeleyip şantaj yapan uyuz!T-shirtte ne baskısı vardı bilin bakalım...
(bkz: dün gece bir rüya gördüm)
(bkz: hayırdır inşaallah)
ankarayı özlenir kılan, ankara kokan dünyanın en güzel kızı ve en çok özlenen dost. şimdilerde 'nerde o eski dostlar' diyenlere en güzel cevap. doğmamış çocuklarımın şimdiden teyzesi...
aşkınla başım dönerken bursa'da ölemem... *
her gün entry'lerini takip ederek başlıkları takip ettiğim yazar.**
(bkz: hadi bakalım hayırlısı)*
Bir makama geleceği taa üniversite yıllarından belli olan yüce şahsiyetttt!
Ankraya gidince görmeden dönemediğim beleşçiliği bitmeyen hergün işten istifa eden uyuz insan.
Makamda yüksek görev mertebesine eriştikten sonra artık ödemeli aramaları bırakan devletin malı deniz yemeyen keriz mantığına sahip ama ne yapsın abisi maaşı yetmiyo diyebildiğimiz arkadaşım benimmmmm!
hiç bir şey yapmasada varlığını bilmek bile bana güç veren mükemmel insan. benim iyilik meleğim.. her sesini duyuşumda yüzümü güldüren iyi yürekli arkadaşım. yürekten geçen iki kelime; seni seviyorum...
rüya görmeden uyandığımda boşa uyuduğumu düşünecek kadar rüyalarla kafayı bozmuş biri olarak nickini çok sevdiğim ve ilk kez sözlükte karşılaştığım yazar kişi. *
işe giderken adımlarınız yalnız bırakmıyorsa sizi...geride bıraktıklarınız, günün size getireceklerinden daha fazla önemli değilse artık gözünüzde...ya da birbirine karışan gürültülerin rahatsız ediciliğinden uzaklaşıyorsanız kulaklarınızda hala çınlayan sıcak sesi sayesinde...işte o zaman siz de aynı rüyayı görmüşsünüz demektir...Bunu gururla haykırmanızı sağlamaktır onun yaptığı...sizi kendinize çıkartan, size kendisini tanıtan, kendinizi tanıtan bir yokuştur o...
Uzun zamandır görüşemediğim sürekli kızgın ve etrafına bağıran bir kişilik desem inanırmısınız. Bu sıralar yaşlanmaya başladı galiba sürekli ağlıyor. Ne olacak hali. Bu arada kızım kaç ay oldu bir görüşsek bak ben hüsman ağa olma yolunda ilerliyorum haberin olsun...
sürpriz insani, pat diye ankarada karşınızda gördüğünüzde tanıdık bir sima düşer hatırınıza...gördüm ben de, yağmur eritmiyo bunu.
bir gün beni dinleyip yazarsa,yazmayı kafasına koyarsa,yazdıklarını okumaktan zevk alacağım yazariye kişisi.* *
mükemmel asistler yapan yazar. al da at dercesine paslar veriyor, bana sadece dokunmak kalıyor..
bugün itibariyle doğumgünü çocuğu.iyi ki doğdun gördün mü 23 oldun diyeceğim abla.
11 mayısta(bugün) doğmuş, iyiki doğmuş yazar..
biraz geçde olsa doğum gününü kutlayabildiğim yazar kişi.
iyi ki doğdun yazarı. *
kendisi türk dil kurumuna katkı koymakta,yeni kelimeler türetmektedir bu aralar.***