bugün

şüphesiz ki akp'lilerin hiç umurunda olmayacak şeydir.

ülkelerini bırakıp kaçmış, türkiye'ye gelmişler, akp onları almış birinci sınıf vatandaş yapmış ve bunlar da akp genel başkanının adını taşıyan üniversitede, suriye milli marşı okuyarak buna karşılık vermişler.

buyrun video;
https://streamable.com/2ixxhj

üstelik recep tayyip üniversitesinin 15 temmuz salonunda okumuşlar suriye milli marşını.

ulan madem vatanınızı bu kadar seviyordunuz, milli marşınızı elinizi kalbinize götürecek kadar seviyordunuz, benim ülkemde ne işiniz var?

suç sizde değil, sizi getirende...

ama tıpış tıpış geri gideceksiniz...
OKUNMADIĞINA DAiR Bi BELGE VEYA GÖRüNTÜ OLMADIĞI iÇiN ASKIDA KALAN SÖYLEMDiR. BU TiP ALGI OYunları 2000 li yıllarda kaldı..
Kemalistlerin Almanya’da kurdukları Atatürkçü düşünce derneklerinde Nutuk okunuyor. Hem de Türkçe.

Mesela Atatürkçü düşünce derneği Dortmund. Ki her yerde var, köln olsun, berlin olsun, München olsun, Stuttgart olsun, Hamburg olsun. hem de derneğin adı Türkçe. Almanya’da.
http://www.add-dortmund.de/

Nazi zihniyeti taşımayanlar bu olaya karşı çıkmaz. Nazi zihniyetine sahip radikal yobazlar ise "ülke öldön gödöyö” deyip, popülizm peşinde boş boş palavra yaratır. Almanya veya Türkiye’de, hiç fark etmez. Böyle beyinsizler maalesef her yerde mevcut.
normal durumdur. seninde miil marşın başka ülkelerde okunuyor o zaman da gelip neden okunuyor diyor musunuz yok? bi ülkeniin milli marşının okunması ülkenin ele geçtiği anlamına gelmez siz neyin kafasını yaşıyorsunuz aslanım.
--spoiler--
bu utanç hiç kuşkusuz ki akp seçmeninin
--spoiler--

Onlarda utanma duygusu olsa is bu noktalara gelir miydi?
Rte üniversitesi olduğundan beni şaşırtmamış bir durumdur.
akp döneminde yaşanmıştır...
Almanya‘da Yabancıların evini yakıp, insanları öldüren naziler savunmalarında “ülke işgal altında” diyorlar. Bu hasta adamları ya tımarhaneye, ya da hapishenin en pis köşesine atıyorlar. Nazilerin yaptığı şey sabah akşam yabancılar şöyle kötü, mülteciler şöyle kötü diye ötmek, saçmalamak.

Almanya’da naziler nazi olarak biliniyor. Naziler dışlanıyor. Nazilere hasta gözüyle bakılıyor ki ırkçılık zaten anormal bir davranış. Zihniyeti bozuk insanların içinde bulunduğu vahim bir durumdur ırkçılık. Ama ırkçılığın tedavisi var. Terapi olun. Uzmanlara danışın. Henüz geç değil.
milli maç, politik düzeyde resmi bir ziyaret, diplomatik ilişkiden kaynaklı bir toplantıda vs okunur onu anlarız da üniversitede bu neyin milli marş kıyağı...bir de birçok katılımcının eli kalbinde yani marşı okumayan o marşa göre yabancı insanlar (türkler).

rahatsız ettiyek çıkalım biz ülkeden suri kardeşler?
Tamam da onlar türk vatandaşı değil.

Tengir yalan söylüyor.

Yabancı uyruklu sığınmacılar onlar.
Zamanı gelince rte üniversitesini surileri tahsis ederek bu sorunu huzur içinde çözeriz.
internette bir tek 2016 yılına ait bu site linkini buldum. Bu da ta 2016 yılında suriyeliler var diye gerçekleşmiş.
https://www.google.com/ur...Vaw3rjj3-cnAL7wSJXWKDLX-5
ırkçılığa girer bu. almanya'da istiklal marşı okunsa ne fark var. ve keza almanlar da türklerden rahatsız almanyadakileri emekli edip bir an önce türkiyeye dönsün istiyorlar.

almanlara hak vermiyor da bu tepkiye hak veriyorsan bu iki yüzlülük oluyor. sonuçta orada da halk istemedi, hükümet vasıfsız iş gücü için aldı o kadar türkü ülkeye.

neyse ak parti ya da suriyeli savunucusu değilim sadece iki yüzlü davrandığınızı belirtmek istedim.
Halka depeden bakan, izrayil yanlısı, mason, monşer, ateyist, gafatasçı dürkçülerin zoruna giden eylemdir.

Hiç şüphesiz islam’a göre ümmet ve Arap; türk milletinden daha değerlidir. Çünkü dinin kurucusu araplardır. Kavmi Necip olan Araplar Türklerden üstündür. Rize bir kez daha ümmete arap’a sahip çıkmış; farkını ortaya koymuştur. Uyy Rizelu rizelu orada olsaydı muhtemelen sevinçten gözyaşları sel olur akardı. Devamında “Türk Arapsız yaşayamaz; kim ki yaşar der, delidir. Arabın Türk, hem sağ gözüdür, hem sağ elidir” mısralarını dillendirirdi. Tam da olması gereken gibi. Hazır böyle bir etkinlik düzenlenmişken belediye kanunuyla bir değişiklik daha yapılabilir; Rize’nin resmî dili Arapça yapılabilirdi. Çünkü bu, bölge ahalisi için bir gurur kaynağı olurdu.

Arbutus’un da dediği gibi Doğu Karadeniz başına ne geldiyse hak ediyor. Araplara villa açmak için kışın ortasında yakılan, öhöm yanan Doğu Karadeniz ormanları; beton sevici müteahhitler için peşkeş çekilen sit alanları ve ormanlar, Karadeniz sahil hattı ayağına açılan ama selden çöken müteahhit kazığı duble yollar, ağaçlar kesildikçe şiddetlenen sel ve toprak kaymaları ve zengin Araplarca talan edilen Doğu Karadeniz…

Sahi ne diyorduk? Kendi düşen ağlamaz. Şöyle ders niteliğinde güzel bir maniyle de sonlandıralım:

Laikçiler istemez arabı çünkü onların tek derdi içmektir şarabı…
Ahh ahh istemezükçü beyaz türkler, bunlar israil’den de daha beter
Milletin değerleriyle kavgalılar, Suriyeliye yan bakarlar, sürekli sayıklarlar orman da orman, yeşil de yeşil deyü deyü…
Maksat yeşil değüldür tabii yeter ki çalışmasın halkın imanlı müteahhitleri…
Onlara kalsa her yer orman olsun, icraat hiç olmasun…
Uyy Rize Rize… iyi ki zengin Arapların var yoksa durmaz bu sütü bozuklar…
Hazımsızlıkları ümmet ile Arap ile, lakin siz yine engel olamayacaksınız,
Yaylalardaki villalar dolacak yine Arap ile…
Uyy Rize Rize
Vayy Rize Rize
Vıyy Rize Rize
Şıhh Rize rize…
bu utanç akp'ye yeter...

zaten zamanında akp'yi desteklemiş ve kendini bilen vatandaş artık akp'nin adını bile anmıyor. oylar düştü %30 seviyelerine. akp köşe bucak erken seçimden kaçıyor.

ama korkunun ecele faydası yok, yargılanacaksınız!
Vay amk ülkede devlet kurumlarının başından tc ibaresi kalkıyor, çocuklara andımız okutulmuyor ama Suriyelilere hey maşallah.

Suriyelerin oyları için turklerin oyundan olacaksınız ampul kafalar.
bir grup insanın ülkelerinin marşını okumaları durumudur. son derece doğaldır. bunu dert eden kafayla gidersek avrupa'daki vatandaşlarımızın da istiklal marşı okumamaları gerekir.
Okunur okunmaz.
Sen gidip elin ülkesinde Türkçe nutuk okursan,
Onlar da gelir milli marşı okurlar.

(bkz: Boş popülizm)
(bkz: boş ırkçılık)
(bkz: boş kitlenin boş zihniyeti).
akape'nin, rte'nin ve akape'ye oy verenlerin eseridir.

kurtuluş savaşı'nda bizleri sırtımızdan vuran bu kalleşleri ülke sınırlarına dahi sokmamak gerekiyordu.
(bkz: en aptal ve aciz ırkçıların türkiyede olması).
Suriye haklarının türklerden fazla önemsendiğinin göstergesidir ve akp zannediyor ki bu onlara fazlasıyla oy kazandıracak ama son anketleri takip etmiyorlar galiba artık kendi kesimi bile suriyeli belasından nefret etmeye başladı çünkü yaşanan son olaylar akplilerin bile kanına dokundu dahası Hatay belediye başkanın dedikleri çok doğru eğer bunlar 5 yıla kadar ülkelerine geri sepetlenmezse bu sadece rte üniversitesinde değil tüm Türkiye'de olur bu yüzden tanju özcan gibi isimleri sonuna kadar destekliyorum.
rte'nin kendisi de surici, çok kasmayın. seçimden sonra suriyeye yerleşecekmiş. yakışır.
çözüm sürecindeki kepazeliklere benzer bir kepazeliktir.

iktidar ortağı devlet bahçeli ve şürekası görmezden gelebilir.
sıradan bir üniversitedeyse avrupa ülkelerinde istiklal marşı okumak gibidir. yani doğaldır.
fakat rte üniversitesinde okunuyorsa kesin bir şeyler var kesin.
bana geçmedi.
herkes çok vatansever olmak zorunda değil. ben bu konuda hep kendimi yoklamışımdır, milliyet acaba benim ne kadarım diye. şimdi istiklal marşını okusam ağlarım ama o biraz da mehmet akif'e hayranlığımdan olabilir. "vatanım sensin" izleyince de ağlıyorum o da sayılmaz herhalde.
gerçekten zor bir durumda kalsam vatan için mücadeleye lüzum görmeden buralardan kaçar mıyım, vallahi onu da bilmiyorum sınanmadım ki. ama kaçmış olsam;
"arkadaş yurduma alçakları uğratma sakın" dizisinin geçtiği
"kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda" denilen istiklal marşımızı da başkasının toprağında, utanmadan okumaya yüzüm olmazdı herhalde. hatırlamaya bile katlanamazdım. o yüzden, bizim milli marş diye bildiğimiz bu şiirken; mümkün değil böyle bir eylemin duygusu bize geçmez.
tabii, ne diyor onların marşında bilemem. belki sadece melodisini seviyorlardır.