bugün

Dünya girdap gibidir bir alırsın bal bir alırsın pekmez bir alırsın kuzu kebap bir alırsın barbunya plaki say say 1000 tane 10000 tane bitmez ama tadı tekrar yeme isteği uyandırır o ne lezzettir ama ekranda pek görünmeyi sevmeyen tiplerde hep vardır herkes belki de kendi meşrebince kim bilir kula kul olmayana da birşey denmez sonuçta kim karlı kimse bilmiyor nolcek bakalım.
Anlamak istiyorum demek ki belki de yönetmek bağlanmaya neden olabilyor sanırım oysa her bir şirket müdürü devamlı imza atıp kendini önemli hissedebilyor.
insanın midesini doyurabilir gözünü doyurabilir ruhunu bile doyurabilir ancak nefsini asla doyuramayacaktır. öyle bir şey ki bu daha fazlasını elde edebileceğini bildiğin müddetçe hep istersin. belediye başkanı iken başbakan olmayı istiyordu oldu. başbakan iken cumhurbaşkanı olmayı seçti oldu. şimdi başkanlığı istiyor muhtemelen bu son darbe mevzularından sonra onu da alacak..

peki başta kendisini sevenler olmak üzere soruyorum durabilecek mi ? malı mülkü falan söylemiyorum bile bugün bıraksa arkadan gelecek 5 kuşak torun torbasına yetecek kadar vardır ama hala yetmiyor yetemiyor..
güç açlığı bir şeye benzemezde ondan bu konuda rte ye kızmıyorum o kadar itidara koltuğa bizde alışşsak belikde onu aratcak rahmet okutacak kadar sapıtabiliriz. Bu yüzden daime seçmeni seçilen karşıu kuvvetli tutmazlıyız. Bırakın çobanını oyumu değerli hikayesini esas oy hakkını değil seçilme hakkını ve yönetim süresini kısıtlayıp sultanlıkların önüne oligarşilerin geçmeliyiz.
Bir uçak düşünün kanadının altından devamlı hava akımı geçmesi gerek havada kalabilmek için. .
Rte de böyle havada kalabilmek için sürekli eylem içinde olması lazım çünkü o da biliyor o uçak inerse havada iken yaptıklarının büyük kısmı suç ve yerde cezası var. .
istanbul il başkanlığından cumhurbaşkanlığına kadar yükselen birisi asla bulunduğu koltukla yetinmez. istediği ömür boyu başkanlık sistemi. ve buna 14 temmuzdan daha yakın. demokrasilerde 'ömür boyu' diye bir şey olamaz. istiktar aynı kişinin sürekli iktidarda kalması değil, sistem sabit olmak kaydıyla iktidarın belirli aralıklarla seçimle değişmesi demektir.
bigün kurmak istedikleri bu tek adam düzeninin muhalif birinin eline geçtiğinde aynısını kıllar soracak. Niye yetinmedik? Diye..
Anlaşılmıyor hep bir soru kafamda kimi seviyor neyi seviyor.
para ve güç. birkez eline geçti mi daha fazlasını istersin.