bugün

duygularla ilgili içeriğe sahip, temelinde duygular olan.
sinan çetin'in 6 yıldır çekmekte olduğu film.
başrollerini okan bayülgen,teoman ve yasemin kozanoğlu'nun paylaştığı 2001 yılında çekimlere başlayan ve hala çekimleri devam eden(!) türk filmi...sözde bu film teoman'ın ilk kez aktörlüğe soyunacağı film olacaktı...**
hassas insanlara, duygusal kahramanlara verilen sifat.
iç bayıltan şahsiyetler için yapılan bir genelleme.
2 mart 2007'de gösterime girecek olan sinan çetin filmi.

filmde okan bayülgen, yasemin kozanoğlu'nu bol bol öpüyor. teoman da öylece bunları izliyo.
Mart ayında vizyona girecek olan ve yılan hikayesi olma özelliğini nihayet yitiren filmdir. O kadar bekleyişe inşallah değecektir. Çekimleri sırasında Yasemin kozanoğlu ile öpüşme sahneleri bulunan Okan Bayülgen'in, malum sahnelerden sonra etriği sitem yerindedir.Okan bayülgen öpüşme sahnelerinin bitiminden sonra aynen şöyle isyan etmiştir: '' (Tükürerek) Allah kahretsin, lanet olsun, atı öpseydim keşke, beyler bana biraz su getirebilir misiniz lütfen? '' *

Yasemin Kozanoğlunun ise gazetecilerin bu hadiseyle alakalı sorusuna verdiği cevap ise muhteşemdir. '' E Okan o zaman gitsin atı öpsün ama ben de at gibi kızım yani...'' ****

not: Filmin yönetmeni sinan çetin bu filmin neden bu kadar beklettiğini soran gazetecilere ise: ''Başlangıçta senaryo yazılıp çekimleri yaparken, her defasında başka bir nokta yakaladım ve başka bir romantik filmi ortaya çıkardım. Şimdi bu çekimlerini yaptığımız olan dördüncüsü oluyor o taslak filmlerin. istediğimi bulup en iyisini yapabilmek için bu film bu kadar zaman bekledi. Bu film işte o dört filmin bir birleşmesi aslında aynı zamanda'' demiştir.
http://kelebek.hurriyet.c...agazin/5777598.asp?gid=90
sinan çetin'in en iyi işi. ilk defa teo'yu da adam gibi bir rol keserken görüyoruz. ayrıca; kozanoğlu'nun sesi de fazlasıyla tahrik edici. okan bayülgen ise sadece dekoratif bir rol üstleniyor. harcanmış o rol ile.
haddinden fazla vasat, keşke hiç gösterime girmeseydi dedirten bir film... okan bayülgen in makina da eleştirmesi iple beklenmekte...

(bkz: iple beklemek)
olmayanların ormantik olabildiği hede.
sanırım yedi yıl önce çekilmiş bir film ve bunu duyduktan sonra da önyargıyla baktığım ve izlemek isteyeceğimi sanmadığım film.
filmi izledim fena değildi.fakat müzikleri çok hoştu.teoman arkadaşımın aşkısın ve romantik isimli şarkıları güzel yorumlamış.
filmde bizleri şoke edici bir son yaratmak istemişler. lakin hiç de abartılacak düzeyde şoke olmuyorsunuz. çok büyük umutlarla gidilmişti okan bayülgen var, üstüne de sinan çetin var diye. ama ne yazık ki hiç de etkileyici bir film değil. yalnızca teomanın bir kaç şarkısı ortamı süslemiş o kadar. *
romantik filminin soundtrack inde teomanın söylediği çok romantik ve hoş bir parçası.

romantikmiş rüyalarda yaşarmış
romantikmiş istemeden vedalaşmış
romantikmiş rüyalarda yaşarmış
sevmekten,kaybetmekten korkarmış.
aşk olmassa belki mutluluk olurmuş
ya da yokmuş sadece bir rüyaymış
aşk ateşmiş bir yanlış anlamaymış
sevmekten kaybetmekten korkmakmış.
gün batımında bu mutsuzluklar
nerden kondu kalbime bulamadığımda
romantiktir ya hiç gelmez aklına
ya gerçek değilse hep inandığın dünya
aşk olmassa belki mutluluk olurmuş
ya da yokmuş sadece bir rüyaymış
aşk ateşmiş bir yanlış anlamaymış
sevmekten kaybetmekten korkmakmış...
film müzikleri ile kulağımı okşamış bir sinan çetin filmi.
mantık dışı şeylerin bulunup yapılması sanatıdır
şöyle ki;
-gün ışığı varken ay ışığında denizi seyretmek.
-yağmurda saklanmak gerekirken salak gibi yağmur altında yürümek
-elektrik varken mum ışığında yemek yemek.
vs...
film bana nedense kalitesiz bir holywood filmi gibi geldi. kurgu gayet ugrastirici, sinan cetin'in kararsiz kalip, degisiklikler yapip, yillarca neden erteledigini anliyorsunuz. ama cok etkisiz bir sonu vardi. kalitesizligi de buradan geliyor. yasemin kozanoglu'nun seslendirmesi kulak tirmalayiciydi.
muzikleri gayet iyiydi, teoman yine yapacagini yapmistir.
soundtrack listesi soyledir:

01. pamela - veda busesi
02. teoman - arkadasimin askisin
03. teoman - sonbahar rüzgarlari
04. pamela - artik sevmeyecegim
05. teoman - romantik
06. pamela - sensiz saadet neymis
07. erkin koray - seni her gördügümde
soundtrackleri muhteşem kendi zor anlaşılır tipik sinan çetin filmi.
bir diğer anlaşılmamış ve hayatım boyunca anlayamayacağım sinan çetin filmi için (bkz: bay e)
kavram karmaşası deneyen sinan çetin filmi.bu kadar boş bir senaryo için 6 yıl uğraşmaya değer miydi dedirten bir film. filmdeki en güzel iki şey çiçek tarlalarını görmek ve yaşlı adamın polisle konuşurken dansöz kıza oynamaya devam etsin diye mücevher fırlatmasıydı.
romantizm anlayışıyla çalışan sanatçıları, bu anlayışla üretilen yapıtları ve bu anlayış yandaşlarını niteler.
''kanatları var ama uçamıyorlar. sen uçabilen kuşlardan mısın?
aslında burda araba bekliyecek birine benzemiyorsun.araban yok mu?
kanatlı bir araba mı istiyorsun?''
güzel başlayan, gittikçe boka soran, son olarak boku yiyen filmdir.

birde sanki sinan çetin biraz wong kar wai'ye öykünmüş, ne dersiniz?
şarkıları süper olan film içerik yönünden de farklı sayılabilir. okan bayülgen'in rolünü ben mi anlamadım yoksa sahiden bir işe yaramıyan biri mi bilemedim.
cogunlugun begenmemesine kar$ın bayıldıgım film.insanların kendinden bi$eyler bulmasıyla alakalıdır filmi begenmek.