bugün

vakti zamanında trt2 de yayınlanan turk televizyonlarının en uzun süre yayında kalmayı başarmış ender programlarından biridir..rock müziği tüm yogunluguyla yasayan insanların takip ettiğini düşündüğüm ilgi cekici, bilgi verici güzel programlardan biridir...
Şerefsiz trt yöneticilerinin hoşlarına gitmiyor diye kaldırılmış, eğer o *siktiriboktan "pop saati" vs programları kadar değer verilmiş olsaydı, biraz daha yayın süresi verilseydi trt nin tarihinde almadığı kadar rating aldırabilecek programdı. Yahu memlekette metal üzerine yayın yapan tek programsınız, kesinlikle kemikleşmiş bir izleyici kitleniz var, bre akılsızlar para da mı kazanmak istemiyorsunuz? Hasta mısınız?
ayda iki defa yayımlanmasına rağmen aynı klipleri görebidiğiniz rock programiydi. gecenin bir yarısı vermelerine rağmen yarım saat gibi kısa bir süre verilirdi. bazen gruplar çağırılıp canlı performans sergilerlerdi. bazen de soru sorulup doğru yanıt verene gitar gibi ödüller verilirdi. hatta bunu hala kağıda yazılmış isimlerin akvaryumdan çekilmesiyle sağlarlardı. hep bazen diyorum çünkü programın yayın saati düzenliliğinin haricinde her şeyin sürpriz olabileceği bir programdı.
Yakında tv8 ekranlarında tekrar baslayacağını öğrendiğim, efsanevi program.
devlet denetiminden çıkması dolayısı ile daha keyifli ve daha çok bilgi verici bir program kisvesine bürünmüş programdır.
tv 8 deki yayın hayatında başarılar diliyoruz.
an itibariyle yayında olan program...ayrıca bu haftaki bölümü metallica'ya adanmış*...süper olmuş...
tv8 ekranlarında yeniden hayat bulmus, rock ve metal müzik üzerine yapılan en basarılı program.
bakırköy'de enstürüman satan ve stüdyosu bulunan bir mekan.
tv8'deki yayın hayatına son vererek rock severleri üzmüş program.
bakırköy'ün en kötü stüdyoları arasındadır. kendisinin gözümdeki değeri sadece stüdyoda bulunan bateriden ibaretdir.
kaldırılıp kaldırılmadığını bilmediğim, ama, yüxexes gibi piyasaya düşmüş, davasını satmış programlara nazaran çok daha gerçekçi ve has metal sevenlere hitap eden bir program.

arada çıkan klipler genelde death metal, black metal, thrash metal veya metalcore oluyor bu arada. süper.

ayrıca machine head ile tanışmamı sağlamıştır.
baterisinin zillerinden birinin hayvani çatlamış olduğu ciddi işler için değil ama hoş vakit geçirmek için kiralanası stüdyosu olan mekan.**
gün itibariyle gittiğim jag ve amfi sorunlarından dolayı beynimi pokemona döndüren mekan. çift kişilik koltuğu ve yalıtımlı duvarları sayesinde gönlümü fethetmiştir.

(bkz: neye niyet neye kısmet)
ne yıllardı be. daha kim kimdir bilmiyorken, şarkısı hoşuma giden grupların isimleri kağıda yazar araştırırdım. hayatımda en sevdiğim programdı. hayatımın en tatlı bir saatiydi o program. tüylerim diken diken olurdu. ayağa kalkar gitar çalıyormuş gibi yapardım. kafa sallardım. kişiliğimi etkileyen saatlerdi bunlar. farklı düşündüm farklı oldum yanlışlıkla. metal müzik dinlediğimizi kimseye belli etme gibi bir çabamız da yoktu belki. babam bozuk paraları toplar ekmek almaya gönderirdi, şortla mavi tişörtle giderdik ekmek almaya. kim bilebilirdi bu çocuk 5 dakika önce azıtmış bir şekilde kendinden geçiyor diye. ama günümüzde slipknot tişörtüyle sünnet düğününe gidenler var. onlar metalci canım. siyah giyiyorlar onlar. vuuuu metalciye bak. adam siyah beyler!

bilmiyorum nasıl oldu bu iş. ilginç tabii.
onbeş yirmi sene evvel, program saatinden önce bütün hazırlıklar yapılır, videoya kayıt için kaset takılır, parmak rec tuşunun üstünde hazırda beklerdi. beğenilen vidyo* kayda alınır, beğenilmeyen oldu mu geriye sarıp kasetin üstüne başka klip çekilirdi. bu şekilde belki beş on kasete kayıt yapmışımdır ve 100 den fazla video klip vardı. Ev boşken arkadaşlar çağrılır, bira eşliğinde sabaha kadar bu kasetler seyredilirdi. Şimdi düşününce eğlence anlayışımız bu kadar basitmiymiş vay be diyorum. Ama mutluyduk.

Sonra bir de bunları bilgisayar ortamına alayım, mpeg yapayım arşiv olsun dediydim... Nereden biliyim youtube diye birşey icat edileceğini... O kadar emek, programı denk getirme çabası, harcanan zaman... Üzdün beni youtube.
bu ülkenin devlet televizyonunda immortal kliplerinin oynadığını düşünün. işte öyle bir programdı rock market. *
güzel yılların güzel programıdır. metal camiasında ayrı bir yeri vardır.