bugün

“Mng gargo galdırıp galdırıp atıyo”. işçiye emekçiye saygım var fakat böyle emekçinin de işçinin de götünün astarını sikerler. Umarım tez vakitte siktiri yerler. insan sevdiği mesleği yapmalı. Bu kişiler manava, karpuzculuğa yönelmeli.
Isini düzgün yapmayan adamdan nefret ediyorum.

Kimse bana emek, çalışma koşulları falan demesin.

Asgari ücretle madenlere, ölüme inan insanlarin olduğu memlekette sen uc tane paketi böyle firlatirsan o paketleri sana koklatirlar. Icine cektirirler. Solursun lan!
belki kargo aracının içinde atılanları tutan ve yerleştiren biri vardır, ne malum.
Biri de belki aracın içinde tutan vardır demiş. 1.07 dakikada yere düşüp parçalanan muhtemelen elektronik ürünün sesini aç bir daha dikkatli dinle. O kırılan ürünler belki o hayvanın 3 aylık maaşı ama bu kadar denetimsiz köpek olunca bunlar daha çok fırlatır.
Kargocuların ne kadar zor şartlar altında çalıştıklarını bilen birisi olarak malesef bu görüntüyü yadırgamıyorum. Ve bu duruma sebep olan Elemanlarını bile bile vandalizme iten patronajı asıl suçlu ilan ediyorum.
aylarca mesailerde köpek gibi çalış para kazan yeme gezme bilgisayar satın al, sonra eve geldiğinde kargoyu evdekilerden birisi kontrol etmeden aldığı için ekranı paramparça çıksın. kuryeci arkadaşta ay başında maaşını alıp anlımın teriyle kazandım ben bu parayı demesi.
Mng kargo defne şubesinde de Kargoları yerlere atıp tekmelediklerini gözlerimle gördükten sonra şaşırtmayan durumdur. Size de zahmet verdik kardeşim.
Sadece mng degil; bunu aras ve yurtici denilen rezil, tez zamanda batmasi gereken kargo sirketleri de yapiyor. Hatta bundan 2-3 ay once aras kargo'nun bir subesinden kargomu alirken, aractan her yaninda kocaman dikkat, kirilir etiketi bulunan koliyi dukkanin kapisina firlattilar. O kargo kim bilir ne olmustur... Boylelerini kime sikayet edeceksin ki it iti isirmiyor aq.
görüntülenmiyor ama bütün kargolar bu şekilde yükleniyor. türkiye'nin her yerinde aynı manzara ile karşılaşabilirsiniz.
Bu insanların işe ihtiyacı yok mu bu disiplinsizlik lakayıtlık neden? Çok mu zenginsiniz bu kadar kötü yapıyorsunuz işinizi. Türkiyenin özetisiniz adeta.
valla bana kargoyla ürün geldiğinde paketi açmadan imzalamam dedim. adam da imzalamazsanız teslim etmem dedi. ad-soyad istedim. adam gitti ürünü teslim etmeden. kargo firmasını ve ürünü satın aldığım kurumu aradım tek tek. saati ve araç plakasını verdim. adamlar artık sap gibi bekliyorlar kapıda ben yaptım sizde öyle yapın.

Az para alıyorsan fazla mesai yapıyorsan iş yavaşlatma mı yapacaksınız, sendikalaşacak mısınız, grev mi yapacaksınız bilmem. Ama işini düzgün yapacaksın arkadaşım.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar