bugün

bir "risk nedir" sorusu sorulmasından yana içi kıpır kıpır olan bünyenin "risk nedir" sorusunun sorulması akabinde cevabı yapıştırmasının ardından gerçekleri görmesi olayıdır.

- risk nedir
+ budur.
- evladım budur demişsin ama açıklama yapmamışsın kağıdının altına ..
+ gerek duymadım.
- son sozun bu mudur?
+ budur.
- güzel, sıfır..
nah cekip hocadan 'sen benle dalga mı geciyorsun terbiyesiz herif' lafını duyup saplak manyaği olmaktan daha tercih edilir durum.
anlayışsız bir hocaya denk gelmiş olabileceğinizin simgesidir o halka. gerçi bu devirde böyle soru soran hocaya da gülüyoruz tabiki ama ağzımızla da değil hani.
aynı sorunun ikinciye sorulması durumunda yine tam not almak için aynı cevabı yazıp sıfır alma durumudur. hocanın açıklaması nettir: "aynı riski ikinciye almak aptallıktır"
ucuz kahramanlıklar peşinde olmaktır.
bir arkadaş olmadığınızı gösterir. üzülmeyin.
artistik hareketi klasik bi davranışla ört pas etmektir.
"yarrak afedersin" deyip disiplinlik olmaktan iyidir.
(bkz: böyle şeyler filmlerde olur filmler nerede olur)
japonlar için anlamı 'felaket' olan kelimedir. bizim için birbirine çok uzak kavramları olan bir kelimenin , onlarda aynı anlamı taşıması beni ilk duyduğumda çok şaşırtmıştı. burdan çıkan tek bir sonuç vardır ; o da japonların garantici bir millet olduğu.
risk nedir efsanesi bölüm 2de geçen olay. hocanın açıklaması; "aynı risk 2 defa alınmaz." olmuştur.
hocanın şerefsizliğidir. halbuseki bize öyle mi anlatılmıştı? (bkz: halbuseki)
- ya böyle klasik cevaplarla yırtmaya çalışmayın bi kere olur o
-ama ama hocam..??!!??
(bkz: risk nedir sorusuna budur deyip babayı almak)
-risk nedir?
+hangi sandalye?
-ne diyon lan a.q. otur sıfır.
+hocam pardon ya yanlış ezberledim.
(bkz: karikatür yapılası diyaloglar) *
şehir efsanesi.tıpkı sarhos olduktan sonra bayıltılıp organları alınan daha sonra buz dolu kuvete terk edılen genc mısalı.
-risk nedir?
+ananızın amını götünden sikeyim hocam.
-otur 100
+oleysss
(bkz: hangi sıfır)