bugün

dr richard alpert
üçüncü sezonda ortaya çıkmış lost karakteri. nestor carbonell tarafından canlandırılmıştır.
Özelliği yaşlanmamasıdır.
Kimilerine göre o bir, hakan peker iki...

biz buna hey corc versene borc diyoruz.
lost adasındaki -şu ana kadar bilinen- tek the hostiles üyesi.
(bkz: highlander)
(bkz: iskoçyalı)
mehmet öz'ün dediklerini harfiyen uygulayıp hiç yaşlanmayan lost karakteri.
Zamanda yolculuk yaptığı kesinlikle kanıtlanmış lost karakteri.

1956 - Richard (John'un doğumu)
1961 - Richard (John ile diyaloğu)
1970 - Richard (Benjamin ile diyaloğu)
1992 - Richard (Dharma'yı temizleme operasyonu - The Purge)
2001 - Richard (Juliet'e iş teklifi)
2004 - Richard (Adadaki Hali)
jacob olduğunu düşündüğüm adam.
lost'un diğer karakterlerle ilgili de yaptığı gibi** gerçekte de yaşamış bir kişidir.

Richard Alpert Hindistan'da ruhani eğitim almış Amerikalı düşünür ve yazar. Spirituel öğretilerini Amerika'nın çeşitli yerlerindeki vakıflar ve kurumlar aracılığıyla insanlara ulaştıran Richard Alpert'e Hindistan'daki gurusunun verdiği lakap "Ram Dass"(Tanrının Hizmetkarı).

Kaynak= (bkz: lost nasıl)
desmond hume ve benjamin linus ile beraber adanın bir diğer karizmatik şahsiyetidir.
(bkz: emre aşık)
yaşlanmayan adam.
sawyer deyimiyle, "sürmeli"dir kendisi.
richard alpert karakteri, adada bir nevi kılavuzu temsil etmektedir. ama 5.sezonun son bölümlerinde richard'ın adanın gizemleri hakkında o kadar da şey bilmediğini öğrendik.oysa lost'un eski ve yeni karakterleri arasında bütün zamanlarda richard hep vardı. senaristler, ada hakkında bir çok şeye şahit bu adamın, sadece lidere kılavuzluk ettiğini , bir nevi hizmetkar olduğunu son bölümde ısrarla vurguladılar.
sinir olduğum karakterdir. yıllara meydan okumasından mıdır, sırlarla dolu hayat tarzından mıdır bilemedim ama sevemedik efendim kendisini.
(bkz: deniz baykal)
hakan peker'in lost versiyonu.
yaslanmayan lost karakteri.

--spoiler--
5. sezon itibari ile gorduk ki adanın en pasif uyelerinden birisi adayla ilgili hicbir karara dogrudan karısmaz sadece jacop ın emirlerini liderlere iletir,yaslanmamasının sırrıda jacopmıs buyuk ihtimalle black rock adlı gemininde kaptanı kendisi.
--spoiler--
kendisinin gizemi bugün büyük olasılıkla çözülecektir.

(bkz: ab aeterno)
karısının ölümüne kendisiyle beraber üzüldüğüm karakterdir... cennete gidemeyecek bile olsan seviyorum seni richard.

"zincirlerinden kurtulmuş olduğunu görmek güzel."
üzerinden çıkarmaya kıyamadığı lacivert gömleği ve herkesi sinir eden her daim genç kalma şekliyle kültleşmiş lost karakteri.
lost'un 6x9 ab aeterno adlı bölümünde geçmişi anlatılan karakterdir. ayrıca bu bölümün finalinde eşiyle birlikte oynadıkları sahnede beni duygulandırmıştır, bununla yetinmemiştir ve hatta ağlatmıştır.*
lost da jack ile beraber favori karakterim olan yüce dizi karakteri hatta peygamber.

kendisinde olan o süper karizmayı görmek için lütfen bakınız,

http://www.youtube.com/watch?v=acPWA720K7s

(bkz: epic)
lost'ta adanın demirbaşı modunda olan ve yıllar geçtikçe yaşlanma emaresi göstermeyen karakter. sırrı 6. sezonda açığa çıkmaya başlamaktadır. (izlemeyen aşağıyı okumasın, çünkü ultra mega bir spoiler gelecek).
--spoiler--
richard aslında 19. yy. 2. yarısında kanarya adaları sakini ricardo adlı ispanyol asıllı bir şahısmış. karısını hastalıktan kurtarmaya çalışırken gelişen olaylar sonucunda önce idama mahkum olan ricardo, sonra idamdan yırtmış ve yeni dünyaya giden bir esir olarak yola çıkmıştır. ama yolda gemi kaza yapıp lost adası'na "uçan kafa girer." gelişmeler sonunda sadece ricardo sağ kalır. sonra "black smoke" onu kafalayıp jacob'ı öldürmeye yönlendirir. fakat işler öyle gelişmez ve ricardo jacob'ın müşteri temsilcisi gibi bir şey olur. ayrıca jacob nasıl yaptıysa ona yaşlanmama özelliği sağlar. olaylar gelişir.
--spoiler--
his name is richard alpert,
he is a kind of adviser..
and he has had this job very very long time..
not:ben in ağzından, izlemeye doyamıyorum şu 6*9 u..
lost adasının kesinlikle en kazizmatik adamıydı.ismi de kendisi de.
tartışmasız lost'un en yakışıklısı...