bugün

tokatın bir ilçesi, ayrıca sandıklıda bir köy ismi.
tokat ile ordu arasında kalan,nispeten mesafe olarak ordu'ya daha yakın olan şirin mi şirin ilçe.kelkit ırmağı'na komşu olan bu ilçe şifalı suları ile meşhurdur ve aynı zamanda memleketim olur.*
kelkit vadisi üzerine kurulu yeşil tokat ilçesi.
Tokatın en uzak ilçesi. Uzak olduğu için de en az gelişmiş ilçelerden birisi. Nüfusu fazla olsa ve yarın öbürgün bir il olma yasası çıksa potansiyeli en yüksek yer olurdu çünkü tokat sivas ve ordu nun tam kesişme noktasında ve hepsine de birhayli uzak. ismi daha çok ergenekonla ve terörle duyulsada aslında sıcakkanlı insanların yaşadığı şirin bir ilçe. ayrıca 10 yıl önce en çok taşıma oy gelen ilçe olarakta seçilmişliği var.
Reşadiye denince akla ilk gelen şeyin terör saldırıları olması yöre halkını çok rahatsız eder. Yörenin halkı genelde vatansever ve muhafazakardır. Eli kanlı örgütün geçiş noktası olması sebebiyle zaman zaman içleri sızladan eylemler yaptığı yer haline gelmiştir.

Reşadiyenin keşkeği çok ünlüdür. Yine türkülerinin tadına doyum olmaz. (bkz: ellik)
Reşadiye kaplıcaları yurt içinden ve yurt dışından insanların ziyaret ettiği yerlerdendir.
Zınav gölünün kenarından piknik yapmak gibisi yoktur.
izmir'in göztepe ve civarı muhitine osmanlı döneminde verilen ad.
eskişehir in bir camisi.
türküleriyle meşhur tokat ilçesi.
teröre dün akşam çok büyük kayıplar verdiğimiz tokat ilçesi ve her yaz gittiğim, ama ne olursa olsun gitmekten vazgeçmeyeceğim memleketim.
1939 erzincan depreminde çok büyük bir yıkıma uğramıştır.
kelkit kenarında kurulmuş bir ilçedir.

termale sahiptir.
muğla'nın bir beldesi olan datça'nın diğer ismi.
koyulhisar'a giden otobüslerin son molasını verdiği tokat ilçesidir. içine girip görmüşlüğüm olmasa da küçük kendi halinde bir anadolu şehri olduğunu varsayıyorum
tokat' ın en çok bilinen ilçelerinden biri.
tokatın terketmiş olduğu sevgilisi ilçedir. *