bugün

elektriği geri getirmeye çalışacaklarına bi pikachu arasalar elektriği daha kolay bulacakları dizidir. saçma hataları ile bıktırmıştır. malzeme vardır ama işleyen yoktur.
4 ay sonra sikko bir bölümle karşımıza yeniden çıkan dizi.Tracy Spiridakos hatırına izliyoruz resmen.
dizi dizi değil kardeş yakalayıp saklambaç oyunu oynamaca sanki.

güzel dizi güzel.
Konusu itibariyle de izlenmesi gereken, oldukça güzel dizi.
sağlam kurgusu ve oyuncuları olmasına karşın bir türlü istenilen kıvama gelemeyen dizi.
Elektrikler yoksa dizi nasil çekiliyor diyenlerin izlememesi gereken, bazen "abi siz elektrik varken yaşamiyor muydunuz" dedigimiz dizi. buharli gemi için neden bu kadar beklediler mesela. Neyse bunlar minik kusurlar.
star tv'de türkçe dublajı yayınlanmakta olan dizi. tr dublaj izlemeyin efenim diziden soğuttu yeminle.
--spoiler--

19.bölümü yeni izledim güzel. sezon finalinde elektrikler geliyor sanırım.

--spoiler--
güzel bir bilim kurgu konusunun harcandığı dizi.

--spoiler--
elektrik türlü oyunlarla götürülüyor ve insanlık eski çağlara dönüyor. Dönüyor dönmesine ama ateşli silahlar hala çalışır durumda ve dünyanın en büyük ordusu dediğimiz amerikan ordusu ortada yok. cumhuriyetler kıçı kırı bir iki adamın eline düşmüş. bu adamların subayları da ipsiz sapsız zamanın sigortacıları pazarlamacıları falan. yedirirler mi lan size o ülkeyi generaller, albaylar bla blalar.
--spoiler--
işlenmesi bakımından çok saçma bir yabancı dizi. kız arkadaşımın yoğun ısrarı ile çok izlemek istedim ama insan gerçekten bir süre sonra dayanamıyor. bir şeyler diziden sizi uzaklaştırıyor, boğuyor, yoruyor. konuları bir birine bağlayışları falan çok saçma. sanki biri bu adamlara bu diziyi zorla yaptırıyormuş gibi. yaratıcılıktan yoksun kişilerin ellerinde...
konunun cidden harcandığı dizi.

--spoiler--
elektirik yok millet karnını zar zor doyuruyor ama kadının kafasında bugün bile zor bulunabilecek renkte boya var. insanlar bir gün iyilik meleği bir gün kötülük timsali. en kötüsü de neredeyse tüm sırları * erkenden açık ettiler. olmuyor.
--spoiler--
Dizinin tanıtımı yapıldığında çok heyecanlanmıştım ilk bölümde hayal kırıklığına uğradım ikinci bölüm de benim için kötüydü sonra saçmalamaya başladılar ve bıraktım. Kötü bir dizi teen wolf gibi saçma.
sanırsam bitmiş veya araya girmiş dizidir 2.sezon çıkıcak mı acaba?
sağlam bir konuya sahip olan dizi ama "başrollerin ölmemesi" durumunu biraz abartıyorlar, bu tip olaylar daha çok supernatural tarzı, kahramanların doğuştan şerbetli olduğu iblis kanı vb içtiği durumlarda eğreti olmuyor, buna rağmen sıkı bir sezon finali yaptılar.
başroldeki charlie charlie'nin neden alnını her daim o şekilde yaptığını düşünmekten konuyu kaçırdığım dizi. 2. sezon 25 eylülde başlayacaktır.
Stephen king e gönderme yapıp duruyorlar. Dizideki baba kötü karakterin adı randall ki stephen king de bu ismi kötü olarak kullanmıştır.

Kütüphane sahnesinde ise stephen king bölümünü gözümüze gözümüze sokmuşlardir.
yüzüne bakılmayacak çirkin karakterleri sebebiyle türkiye'de tutulamamış başarısız dizi. muhtemelen finali 7 numara'nın finali gibi devasa boyutlarda anlamsız olacak.
konusu ilginç ama karakterleri de bir o kadar kalitesiz dizi.
rachel matheson karakterini canlandıran kadının suratında hep "gülsem mi, ağlasam mı?" ifadesi var. kadının hangi duyguyu yaşadığını ilk bölümden beri çözemedim.
bir de ışıklandırması çok garip. adama hem sarı tepe ışığı veriyorlar, hem de anahtar ışık sarı. bi surata gün boyunca hiç gölge düşmez mi? sizin yaşadığınız dünyada kaç tane güneş var mına koyim?

bahsettiğim ifade aşağı yukarı şöyle bir şey.
görsel
bu kadın üzgün mü, mutlu mu, tedirgin mi, şaşırmış mı? hangi duyguyu vermeye çalışıyor bu?
ezel tadında ilerlemeye başlamış dizi, arkadaş milletin bu kadar birbirinin düşmanı olup bu kadar ortak iş çevirdiği. taraflar arası transferin bu kadar yoğun olduğu iki dizi gördüm birisi ezel birisi revenge*. moda oldu bu sıralar.
kimine göre bir başlangıç kimine göre bir son olan devrim kelimesinin gavurcasıdır.
izlemeye yeni başladığım fakat yorumları okuduktan sonra devam konusunda tereddüt yaşadığım dizidir.
1. sezon ile ilgili spoiler içerir.

--spoiler--
*herkes gibi ben de söyleyeceğim. bir ton saçmalık mevcut ama yoklukta izledim işte.
*konu güzel ama bağlamalar bir garip.
*çarli kızımız çok güzel fakat oyunculuk berbat. fringede olivia dunham*u beğenmezdik ama bu bir facia dostum ama güzel kız hakkını yemeyelim.
*miles bildiğin 200 canlı. hala ölmedi. polat alemdarla dalga geçiyorduk ama durum aynı.
*o kadar çok insan öldü ki, takip bile edemiyorum.
*jey jey var işin içinde. zaten geçişmeler, olaylar, müzikler bile aynı lost. biraz yenile kendini jey jey. bu arada jey jey sadece yapımcı, yanlış anlaşılmasın.
*nora ablamız iyiydi ama hakkın rahmetine kavuştu. rip.
*rayçhıl bildiğin trip makinesi. hatta kızı da trip makinesi. hatta bütün hatunlar trip makinesi. breaking badden skyler'ı, the walking deadden lori'yi aratmıyorlar.
*monreo repuplic var tabi. adam bildiğin geri zekalı ama takılıyor işte. hala ölemedi o da ayrı. miles'da kardeşiz ayağına girdi. he gülüm he.
*gus fring'i unutmamak lazım. dizide sanırım tek rol yapabilen oyuncu.
*nate olarak karşımıza çıkan sonra jason olduğunu öğrendiğimiz ergen de çok iyi. hatta bir bölümde miles ergen grup solisti demişti buna ama bu haliyle anlamamıştı.
*herkes taraf değiştirip duruyor. bir bakıyorsun düşman bir bakıyorsun dost olmuşlar. kanlı bıçaklı insanlar karşı karşıya gelince vurmuyorlar arkadaş birbirlerini. biri bana açıklasın.
* tabi bir de elektrik olayı var. buharla çalışan hiç bir şey icat edememişler sanki. en kötü ihtimal meydan larus okusan çözersin birader. hiç mi kafa çalışmıyor anlamıyorum.
*randall amca vardı birde. adamın misyonu oymuş. yaptı öldürdü kendini. o da değişik oldu.
*neyse saçma falan derken ilk sezonu izledim. bakalım ikinci sezon nasılmış?
--spoiler--
iyice kimin eli kimin götünde belli olmamaya başlamış dizi. sezon 2 yi çekmeyeceklerdi, 1 de final yapıp bırakılmalıydı.
izlemeyi dusundugum ama bir turlu baslayamadigim dizi.
ummet ozcan, nervo ve r3hab üçlüsünün edm dünyasına damga vuran parçası.