bugün

Daha yeni keşfettiğim 1. Sezonunu bitirdiğim dizi. izlemeye başladığımda şu son dönemde çıkan haberler yoktu ortada fakat okuyunca vay be dedim acaba herşey bir komplo mu? Yalnız şu son dönemde bahsedilen güneş fırtınası olaylarinin, insanların sürekli mum stoklayin diye uyarilmasinin ayni zamanda beklenen bir güneş fırtınası değil de güçlü devletlerin birbirlerine açmış olduklari bir tür savaş nedeniyle ellerinde bulunan teknolojiyle sanırım muhtemel sona yaklaştıklarını anlıyorlar ve dizide izlediğim gibi dünya elektriğe pek yakında veda edecek. Dizi gercek oluyor vay anasını. Arkadaşlar mum stoklayin ve kendinizi doğal yaşama hazırlayın belki bu diziyi izlemeyen varsa izleyebilir baya ön hazırlık gibi bir şey.
Son yılların en aptal senaryosuna sahip dizidir.
Efendim dünyada elektrikler gitmiş. Bilinmeyen bir nedenle Elektrik üretilemiyor.
Fizik benim alanım değil uzun uzun açıklamaya girişmeyecegim. Ama en basitinden Eğer elektrik olmasa insanlar bir an bile yaşayamaz.
Zira sinir sistemi de dahil pek çok sistem elektrikle çalışıyor.
görsel
tamamen saçmalıklar üzerine kurulmuş bir dizi.
Mükemmel başlayıp kötü devam eden, sonrasında final bile yapmayan dizi.

Üzmüştür. Yine de izlemeye değer bir kurgusu var tavsiye ederim. fikir sahibi olmanız için intro'yu şuraya bırakıyorum.

iyi seyirler.

https://youtu.be/gF2fu5kp1LA
güzelim konunun bok edildiği dizi.

zamanında dayanamayıp yarıda bırakmıştım. geçenlerde tekrar karşıma çıkınca "acaba bu bi işaret mi?" diye düşünüp belki benden sonra toparlamışlardır ümidiyle yine başladım.
başlamaz olaydım.

bu konuda seneler önce de yazmıştım ve fikirlerim hala değişmedi.
(bkz: revolution/#21724797)

ulan şu karı * koca diziyi tek mimikle bitirdi ya cidden helal olsun.
bir de miles karakteri var. bizim polat alemdar' dan daha beter. yahu adam ölmüyor! bilmem kaç kere kılıç soktular, kurşuna dizdiler, bir yerlerden düştü... bana mısın demiyor.

diyeceğim o ki, otu boku işaret sanıp bi işe kalkışmayın.
Devrim olarak türkçemize geçmiş kelimedir. Ayrıca yabancı bir dizi ismidir.
kelime anlamı geriye dönmektir. irtica ile aynı şey yani. fransız ihtilalinden sonra anlamı ileri dönmek olarak değişmiştir.
bugün yaşananlardan sonra merak edip dizi listeme aldığım dizidir.

gotham biter bitmez başlıyorum.
güzel diziydi ama kendi içinde çelişiyordu. ilk zamanlar mermi olmadığı için kurşunu eriterek imal ettikleri mermileri atan misket tüfekleri ile savaşırken sonra sonra m4 lere geçtiler.

ben onların amerikan iç savaşı ruhunu kılıçlarını misket tüfeklerini sevmiştim.
31 Mart 2015 itibariyle Türkiye'de ilk akıllara gelen dizidir.
türkiye de gerçekleşmiş olan dizidir. ne olacak lan böyle orospu çocukları.
Nasıl bittiği anlaşılmayan güzel giden arada sıkan arada izlettiren garip bir dizi aq! Sikim en gıcık olduğum şey,

--spoiler--
birisi yakalanıyo, o diyo yok ben onsuz gitmem o diyo siktir edin gidin. Herkes kurtulmuşken ordu birliklerinden haydii tekrar biri yakalanıyor. O aralarda çok bayıyo ama genel olarak güzel dizi.
--spoiler--
birinci sezonun sonuna yaklaşırken istisnasız bütün kadınların kaltak çıktığı dizi. esas oğlan zaten şerefsizin bayrak taşıyanı. ikinci sezonda bitmesine şaşmamalı, zaten ana fikri ortaya koymuş. alternatif tarih seven, farklı çağlardaki savaşları bir arada izlemek isteyenler için güzel sayılabilir, gerçi bayıyor büyük sır ortaya çıktıktan sonra.
ilk sezonu 1günde bitirip yaklaşık 1 seneden sonra 2. sezonuda 1 günde bitirdiğim güzel dizi. bittiğini görünce şok oldum ama nano mevzusu can sıkmaya başlamıştı zaten.
JJ Abrams'ın tek başarısızlığı denebilir. Ama iyi bir "çerez"dir.
eh işte denebilecek dizidir. konusu dikkatinizi çekebilir. bir kaç bölüm izleyince sevebilirsiniz fakat sonraki bölümleri sizi sıkar , bayaa sıkar. çok fazla yabancı dizi izleyen biriyseniz alternatif diziniz olabilir. sanırsam dizinin 2. sezonu çekiliyor. bence gerek yoktu. birinci sezonda final yapmalılardı.
izlenebilecek düzeyde olan bi dizidir. sonradan sıksada kötünün iyisi denebilecek ölçüdedir.
2.sezonda çıtasını yükseltmesine rağmen cnbc e nin kurbanı olmuş dizi.
ilk çıktıgı günden beri takip ettiğim güzel dizi.eğer heyecan ve merak uyandıran dizileri seviyorsanız kaçırmayın,sıkılmayacaksınız.
kokusu bakımıyla merak uyandıran bir dizi.
imdb puanı çok düşük.
sizce izlemeye değer bir dizi midir?
izleyip izlememek arasında kararsız kalmış olduğum diziydi. ilk 5 bölümü izler, sararsa devam ederim diyordum. ta ki 3. bölüme kadar...

--spoiler--

--spoiler--

s1e3 de stephen king'in mahşer adlı eserine selamını çakmıştır. eseri okuyanlar bilirler, larry underwood karakterini hatırlayacaklardır. Aaron dizide billy underwood adında birinden bahsediyor.

tesadüftür dedim fazla kurcalamadım. ancak miles, nora ile birlikte asilerin kampına gidince, pedere kendini stu redman charlie'yi frannie olarak tanıtınca anlık bir şok yaşadım. acaba dedim mahşeri mi diziye çekiyorlar, hani konu da biraz pararlellik gösteriyor. eserdeki karakter adlarını da birebir sarfettiler.

--spoiler--

--spoiler--

araştırmaya başlayacaktım ki, yok dedim bu gizemle izlemek daha güzel. sonuç olarak daha ne kadar mahşere selam verirler, birebir örtüştürürler sadece görmek için; sonuna kadar izlemeye devam.
ummet ozcan, nervo ve r3hab üçlüsünün edm dünyasına damga vuran parçası.
izlemeyi dusundugum ama bir turlu baslayamadigim dizi.
iyice kimin eli kimin götünde belli olmamaya başlamış dizi. sezon 2 yi çekmeyeceklerdi, 1 de final yapıp bırakılmalıydı.