bugün

yenisini bilmem ama bir model eskisini şirkette sıfırdan kullandım. yol tutuş berbat, fren iğrenç, virajları çok sakat olan, yasaklanması gereken araç. sonra yeni station dacia verdi şirket. yine o dönemki kasasından. arada gerçekten dağlar kadar fark vardı. symbol'den sonra mercedes gibiydi. virajlar, frenleri, yol tutuşu gayet yerindeydi. şimdiki symbol dacia ile aynı, romenler yapmış galiba, eskisinden farklı olabilir. yeni kasalarını kullanmadım.
kışa girerken 2. el bir tane almayı düşündüğüm araç.

benim fino kardan yağmurdan etkilenmesin diye.

araba sahibiyim diyecekseniz audi ye binin.hangi modeli olursa olsun farketmez.
Fakir arabasi.
modern zaman toros'u.
ve 116 bin lira.

ekonominin resmidir.
bundan 10 sene kadar önce 24-33 bin lira bandında satılan aracın son fiyatı.

sanılmasın ki tüm dünyada böyle.
hayır kardeşim, sende böyle.

10 sene önce 115 bin liraya mercedes c, bmw 3 serileri alınabiliyordu.

yazık.
sonra alt-orta-lüks segment tüm sıfır satışları niye ölü durumda? acaba niye?

kaç sene önce 19 bin liraya sıfır panda alan biri aynı aracı ikinci elde 30-35'e satabiliyorsa orada duracaksın.
tabi bu esnada sıfır pandalar 65-75 bin liraları aşmıştır.

2015 haberi.
4 yıl öncesi. symbol dengi micra, 208, panda, linea vb gibi modellerin sıfır fiyatları 40 bine dayandı diyor.
35-39 arası işte.
https://www.google.com.tr...detay/2080307/default.htm

daha ne denir?
Buna bok atanların hangi aracı kullandığını merak ettim. Yıllardır şirkette kullanıyorum hiçbir sıkıntısını görmedim, hor da kullansan hiçbir sıkıntı çıkarmıyor. yakıt desen motor teknolojisi hiçbir firmada yok. not: kendi aracım bunun 4 katı fiyatına aldığım alman.
4 teker birde 1.5dci motor. Kalanı yok. Bu araba şuan 100 binlerde.
Az yakar çok kaçar bir araba.

itin götüne sokulmuş da zamanında 2 yıl kullandım ve hız limitlerine uyarsanız size zorluk çıkarmıyor.

Napıyorsunuz 200 km ile mi yol yapıyorsunuz ? Otobanda en fazla 132, diğer yollarda 121 km yapabileceğiniz maksimum hız zaten.

Aracı savunmuyorum ; eyvallah tır ya da kamyon yanından geçerken de sarsıyor amenna ama gören de diyecek herkes üst katman arabaya biniyor.

Şirket arabası arkadaşlar bu arabalar. Bakımı ucuz, yakıtı cimri harcıyor. Ralliye katılmıyorsunuz. Akşam akşam sinirimi bozdunuz.
Şaka maka bu araç 116 bin lira olduysa ülkenin sonu pek iyi değil. 50000 araba 65000 vergi. Kendine araba alırken devlete de bir tane alıyorsun. Aynı zamanda çocuğa da şahin çek diyor. insan en azından ÖTV den KDV almaz
90'lı yılların broadway'nin günümüze uyarlanan reno aracıdır. yani az yakar ama takozdur. fazla beklenti beklememek gerek. altımızda araba var mı var zihniyetine idealdir. mantıklı da bakış açısına göre. pahalı olsun ama konforum olsun, güvenliğim olsun diyenler için rağbet görmemesi de doğal.
Şimdi aslında bu hasarın sebebi yaya güvenliği ile ilgili yapılan geliştirmeler ve şaka lan dandiklik tabiki hahaahah
Türkiye'de en çok satılan otomobil.
ülkemizde satış adeti 1999 yılından günümüze kadar 260,000 dir.
(bkz: uçan teneke)
Memurların sevdiği arabadır. 2009 Model olanını 10 sene kullandık satarken hâlâ yıpranmamıştı.
Giriş seviye süpermarket çekiliş arabası.
Sağlam Ve az yakan bir araç. Bok atmanın bir anlamı yok bence.
bir araba bu kadar itici olur. sahipleri ile bir yastıkta kocasın .
Özellikle 1.5 dci olanlarına gitmiyor demek saçmalıktır. 1.5 dci motor için piyasadaki en performanslı ve en az yakan motor diyebilirim.

Arabaya gelirsek, içine oturuyorsun kafanı bir yöne çeviriyorsun müthiş bir araba görüyorsun, başka bir yöne çeviriyorsun toros görüyorsun.

amk bir araba bu kadar mı belli bir standartı yakalayamaz!

bu arada bu arabaya 150 bin vermek enayiliktir, gidin 2. el golf alın daha iyi.
Malesef ülkede araba almak ebesinin amı gibi pahalı olduğu için su tenekelere 100 bin veriliyor.
A101'e ucuz buzdolap geldi. Onu alın.
Reno toros'un evrim geçirmiş modeli.
Eşek gibidir, hor kullan ama bakımı yap. Seni yolda bırakmaz.
Bir 94 model favorit(anısı var ve çok sağlam) bir de 2016 mini clubman sahibiyim.

Bu arabayı alacağınıza favorit alın daha iyi.
Peynir ekmek gibi satılır.
şu anda 163.000 tl liste fiyatı olan araçtır.

ben buna gülerim.
eskiden hiç sevmezdim, sonradan ekonomik bir araç olduğunu farkettim, şuan 2.elini alacak kadar bile para veremem.
Eşşek niyetine binilen şirket arabası.