bugün

gururu olan, kimsenin peşinde koşmayan, yalvarmayan adam gibi adamdır. kızlardaki lükse bak amk. sanki bizim duygularımız yok.

ben bunu reddedeyim de peşimde köpek olsun ondan sonrasına bakarız diyen her ne kadar kız varsa yüzü sivilceler içinde kalsın inşallah.
Yanlış yapar. Hırslı değildir ve dirayetini kaybetmiştir.

(bkz: bokunu çıkarmak)
Doğruyu yapan insandır. Bir insan sevmiyorsa eğer sen istersen elli kere dene yine sevmez. Zaten denemekle sevgi olacaksa, o sevgi hiç olmasın daha iyi.
mücadele etmesi gereken insanmış, neye mücadele edecek bağımsızlık savaşı mı bu?

ezilen halkları mı kurtarıyorsun?

alt tarafı biri vermezse diğerinden istersin. sonuçta gidip konuştun hayır dedi, bu zaten bir cevap olmuş oluyor başka soru sormak gereksiz bence.
şu özellikleri taşıması muhtemel insandır:
tipsizdir- ne yaparsa yapsın red yiyeceği için vazgeçmiştir.
çok yakışıklıdır veya çok güzeldir- daha iyilerini görüp direksiyonu çevirmiştir.
abazandır- vakit kaybetmeyelim libido dolu mantığıyla u dönüşü yapmıştır.
ilişkinin bir oyun (kovalamaca ) olmadığını bilen insandır.
Olursa ekime kadar olmazsa sikime kadar felsefesini benimsemiştir.
Sert hasin gaddar fakat bilakis kibarım'i iyi oynayamayan insan.
vazgeçmesi gerekir ama mecbur değildir.

daha sağlam donelerle karşısına çıkacak. ya da israilliler gibi bütçenin %85 ini reklama ayırmalıdır.

reklam herşeydir.
Hayat aynı kıza 2.defa bakamayacak kadar kısayken aynı kıza 2.defa teklif etmek anlamsızdır.
Benimdir. Sevmiyorsa üstüne gitmeyeceksin. Psikopatlığın lüzumu yok.
Haklı insandır. Malzeme bu, işine gelirse mantığındadır.
reddedilmek ne demek
ben lütfedip ona hayatı paylaşmayı teklif etmişim o reddedecek
yok daha neler.
Gurur yapan ve oradan uzaklaşmak isteyen insandır. Çok istememiştir de diyebiliriz.
kendini zorla sevdiremeyeceğini bilen insandır. daha fazla zorlamaz böylece hem karşı tarafı hem de kendini daha az üzer.*
Zorla mutlu olunmayacağını bilen insandır. Aslında bu vazgeçmeye karar vermesi en çok sevdiği kişinin mutluluğu içindir. Kendi için değil.

En güzeli durum vahimse "kısmet" deyip geçmektir. Dönerse senindir dönmezse zaten hiç senin olmamıştır. Vesselam...
(bkz: Seviyorsan git konuş bence)
Bu benim valla.

E ne yapiyim kizin ayaginda paspas mi oluyum.
Hep böyle bir insan oldum nok varmış gibi. Bu yüzden keşkelerim fazladır. ilk defa yapmadım böyle. istenmedim, ısrar ettim. Olmaz dedi, bir şans ver dedim. Tamam dedi. iyi ki diyorum şimdi ama. iyi ki vazgeçmemişim bu sefer.
reddedildikten sonra daha üstüne bir adım atılmaması vazgeçmesi anlamına gelmeyen insandır. hem bu durum vazgeçmesi de değil vazgeçmemesi de değil aslında. eğer teklifi doğru ve uygun bir zamanda yaptığınızı düşünüyorsanız içiniz rahat olmalı. reddedilince neden diye sormaya cesaretiniz olur hem. zaten bunu sormak yeterli. vazgeçmemekten kasıt, nedir anlamadım. tehdite varan söylemlere gitmek vazgeçmemek mi yani. başta söylediğim gibi teklif ederken, doğru bir üslüpla yaklaştıysanız, reddedenin nedenini söylemesi daha stresli olur zaten. tipinizi beğenmeyebilir, işinizi beğenmeyebilir, ya da duygusal birliktelik kurmak istemeyebilir, bu nedenler söylenir. ama bu nedenleri söyletebilmek için bile, doğru teklif etmek gerekir. onu demek istemiştim.
hem gururlu hemde evveliyatında aynı şeyleri yaşamış olması muhtemel insandır. beğendiğin bir insan tarafından hemde kötü bir şekilde ret edilmiş isen elden ne gelir.
Gururu olan insan için Olması gerekendir.

Gereksiz ısrar anlamsızdır güzel kardeşim. Karşındaki kişi seni istememiş ki reddetmiş.

Bazıları istemediği halde reddetmez. işte en sevmediğim ikiyüzlü insandır bunlar.

(bkz: Yedekçi)

Bu durumda basit bir gözlemle olayı anlarsınız. Zaten biraz dikkatliyseniz o size öyle açıklar verir ki aklınız şaşar...

Ne kadar seviyor olsan da bu mesajı aldığın anda tüm gemileri yakıp her şeyi kafada noktalamalısın. içinde zerre sevgi kalmamalı.

Peşinde koşmaya devam edersen kullanılmaya devam edersin.
O başkalarıyla aşna fişne ederken sen de yedek kulübesinde oturup canı sıkıldıkça onun yalanlarını dinleyerek egosunu tatmin edersin.

Asıl sorun reddedilince hemen vazgeçemeyen insanlardır.

Size de basit bir tavsiye;
Stalklayın.

Daha çok taze askerdeyken terk edilen her gün arayıp bana açıkça ağlayan arkadaşın eski sevgilisini bizzat stalkladım.

Stalk denilen nane de oldukça basitmiş. Kızın sohbet ettiği erkekleri rahatça yakaladım. Kızın yeni hedefini bile anında çözdüm.

Kız, abidik gubidik heriflerin saçma sapan şeylerini beğenmeye başlamış, tahmini 3-4 kişiyle konuşuyor.

Bizimkisine haber verdim durumu. "Sen de stalkla, kendin tanık ol inanmıyorsan bana" dedim.

Eleman aynen şunu dedi;
"Benden sonra bunlara mı bakıyormuş lan:ddd"

Herif aydınlanıp anında kesti attı. Şimdi askerden geldi, çalıştığı şirketten birisiyle görüşmeye başladı. Gerçi şimdiki kız çok tehlikeli ama göreceğiz. Nasılsa ekolea gibi bir dost olduğu için çok da detaya inmiyor vatandaş. Gerektiğinde hüngür hüngür ağlayabileceğini biliyor bana.

Unutmayın gençler.

Sevmek güzeldir ama sevildiğini bilmenin keyfi paha biçilemez.

Değerinizi bileni arayın, sizinle kafa bulunmasından zevk almaya bir son verin.
görsel
Tokatta yiyebilirsiniz ama Allah Allah kitapta öyle yazmıyordu yaa da diyebiliriz belki. Sakat iş.*
Pes etmek yok. dimi hayat güzel. hemen pes ediceksek elde ettiğimiz şeyin değerini bilmeyiz.
kategorik olarak böyle yapıyorsa hatalıdır. her konu o konunun dinamiklerine göre değerlendirilmeli ve ona göre karar verilmelidir. "son kurşuna kadar" mücadele kararı, yer, zaman, konu ve amaca göre değişir.