bugün

önce gözümü bağladım sonra zamanı yavaşlattım, sonra durdurdum.
dünya yeniden dönüyor..
(bkz: dünya)
"dünya" adlı şarkıları ayrılık acısı çekip de toparlanamayanlara harika gelir. yaraların sarılmasında pek yardımcı olan bu şarkıyla insan bir an için bile olsa huzur bulur. evet, dünya kesinlikle yeniden dönüyor...
askere gitmeden önceki son konserlerini 20 temmuz 2007 de ghetto da verecek olan grup.
ülkedeki en başarılı gruplardan. solistinin sesine kurban olunası grup.
ağustos ayında tamamının askere gideceği söylenilen grup.*
20 Temmuz 2007 akşamı Ghetto da askerlik öncesi son konserlerini verip sevenlerine kısa bir süre veda etmiş gruptur. Topluca askere gidip aslan gibi döneceklerdir.
kesinlikle solistinin sesinin çok sağlam olduğu topluluk bazı şarkı sözleri çok saçma ama...
yeni türk grupları arasında cgerçekten iyi müzik yaptığını düşündüğüm daha da ilerleyeceklerini umduğum grup. bir çok grup 2-3 kliplik güzel şarkı ve gerisi bişeye benzemeyen müzkler yaparken bu güzel grubumuz dolu dolu bir albüm yaparak tüm albümü seve seve dinlettirir. yaptığı şeyleri ne cüret diye sorgulayıp kötüleyeğimize bir duralım bir anlamaya çalışalım sonuçta 2 albümleri olabilir ama kaç yıllık dinleyiciler ve amatör olarakta olsa bu işin içindeydiler. hiçbirşeyden haberi olmayıp konuşanlar arasında gayette mantıklı konuştuklarını düşünüyorum.
dünya isimli parçaları nefis olan gruptur. devamını bekleriz efendim.
yazdığı sözlerle beni benden alan, solistinin sesine hasta olduğum grup.
Bulutsuzluk Özleminin 20. yıl konserinde Otomatik Portakal filminin kostümleri ile sahne alan grup.

--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=RD0f1QStsgQ
--spoiler--
biran önce askerden dönmelerini dört gözle beklediğim, çoğu grubun aksine hem iyi müzik yapıp, hem de sakatlıklara el sürmekten çekinmeyen duruşları nedeniyle takdir ettiğim nefis grup..
melekler sehri filminden çok etkilenerek yazilmis sarki sözlerini albümlerinde barindirdigini düsündügüm grup.her ne kadar benimle ayni fikirde olan insanlarin sayisi oldukça az(bir!) olsa da inatla bu görüsümü sürdürmekteyim kendilerini dinledikçe.
popüler olma kaygısıyla müzik yapmayan,aslında kendi kitlesini de oluşturmuş ilk albümleriyle her ne kadar pek dikkat cekmeseler de ikinci albümdeki sarkılarıyla dünya olsun efendime söyliyim artık melek değilim olsun,aşık olsun insanın kalbindeki yaralara ilaç gibi gelen sevgili grubumuz.
bülent ortaçgil şarkısı olan çığlık çığlığa ya cover yapmış ve oldukça başarılı olmuş grup. en iyi rock grubu olarak gördüğüm mor ve ötesinin yerine adaydırlar. böyle giderse de o yeri ele geçireceklerdir.
(bkz: prensesin uykusuyum)
hala cok az kisi tarafindan fark edildigine inandigim mükemmele yakin rock grubu.
$arkılarıyla insanı kendinden alıp götüren, neden hala çoğu ki$i tarafından farkedilmediğini merakettiğim grup.dinleyin, dinletin.
askerlik öncesi yaptıkları son konserlerini dvd, konserde çaldıkları şarkıları da cd halinde piyasaya çıkartmış gruptur.
bursa'da görmek istediğimizdir.
hastasıyım solistine..severek izlioruz.
30 mayıs gecesi bursa resimli bar da sahnede olacak şahane gruptur.
gecenin fişi yok adlı dvd' leri ile ne kadar başarılı bir performans sergiledikleri ortada olan grup,
ayrıca akustik performanslarının yer aldığı Plastik Çiçekler ve Böcek adlı albümlerini 2008 senesi içinde piyasa sunmuştur.
2008 ekim ayında yeni albüm için kayıta girecek ve aralık ayında da yeni albümlerini piyasaya sunacak grup.
(bkz: Doğan Duru)(solist), (bkz: Güneş Duru)(gitar, geri vokal), (bkz: Berke Hatipoğlu)(gitar), (bkz: ilke Hatipoğlu)(klavye) ndan oluşan Türk Rock gurubu.
Berke ile ilke kardeş, Doğan ile Güneş ise kardeş olmakla kalmayıp ikizdirler.

Bu 4' lünün arasına albümden albüme albüm gereği katılan birkaç basçı ya da davulcu olmuştur. Ancak asıl grup 4 kişidir.

Mutlu Olmak için adlı parça ile sesini duyurup devamını getirebilen fazla popüler olmayan ve popülerliği sevmeyen göz önünde olmak yerine göz önündekileri eleştiren pek değerli grup.
Bununla beraber bazen bazı konserlerinde siyasetten laf ederler bu da bence pek yakışmıyor onlara..

Söz ve müzikleri genelde Doğan yapar.

50/50 ve Kirli Suyunda Parıltılar adlı iki albümleri bulunuyor.
Ayrıca bu iki albümün akustik versiyonu olan Plastik Çiçekler ve Böcekler' de 3. albümü de askerlik sonrası yayınlamışlardı.

Sözler genelde kendine özgü ve birşeyler anlatır.Bu da Doğan Durunun başarısını göstermekte.
Solisti Doğan Duru'nun yurt dışında opera eğitimi aldığı bilinmektedir.

Öne çıkan şarkılarından bazıları
(bkz: Mutlu olmak için)
(bkz: Öperler)
(bkz: Bahçelere Daldık)
(bkz: Sen Kendinde Ol Yeter)
(bkz: Falan Filan)
(bkz: Prensesin Uykusuyum)
(bkz: Artık Melek Değilim)
(bkz: Kirli Suyunda Parıltılar) *
Resmi web siteleri;
http://www.redd.com.tr