bugün

redd grubunun vokalistidir kendisi. ayrıca piyasadaki diger şarkı söyleyenler gibide degil adam deli söylüyo. öle duman gibi degil yani. konservatuar okumuş italya da bazı yerlerde çalışmış kişidir. kesinlikle canlı performansı dinlenmelidir...
yeni albümleri kirli suyunda parıltılar da kendi potansiyelini oldukça ortaya koyan ve türkiyenin en iyi rock vokalisti oldugunu ispatlayan, albümde nasıl ise canlı da aynı şekilde çalan ve söyleyen, özellikle vokal i duydugunuzda aman tanrım neler oluyor bu da kim diye kendinize sorular soracaganız,italyada opera egitimi alnış ve derece ile bitirmiş,mükemmel sıcak kanlı insan...
sesini cok iyi kullanan, ses aralıgıda baya bi geniş olan, grubun beyni, türkiye nin en iyi rock vokali...
Kardeşi Güneş duru ve diğer grup elemanlarıyla müthiş bir uyumu vardır.

Genelde kendisi söyler ve kardeşi arada back vokal yapar ve çoğu kişi doğanın bilgisayar ile kendi sesini çoğaltığını sanar.

Canlı performansı izlenilecek Redd grubunun solisti olan Doğan durunun ayrıca opera eğitimi de aldığı bilinir.
tam anlamıyla "nev-i şahsına münhasır".
koordinat, enlem-boylam, paralel-meridyen yamultan manyak insan.
hastasıyım.
askere gitti durulmustur diye dusunulurken, tam tersi bir durumda dondugu gozlemlenmis kisi.
tanimdan sonra gelelim vokaline. tek kelime bunun icin yeterli: super * . sarki sozleri: basit gibi dursa da aldanma agir gelebilir. bu entry de boyle surup gidebilir...
don kişot'la insanlara 'uçma' tavsiyesi veriyor, ondan önce de şarkıda 'devrim' deyince yumruğunu kaldırıyor, onu izlemeye gelenlere laf sokuyor, sahneye yaklaşık 1 saat geç çıkıp ''eee aslında grup olarak sahneye geç çıkmak adetimiz değildir pek eheheh özür dileriz'' diyor, ak parti'den hazzetmeyip ak parti'nin yaptıklarını destekliyor, boşver'de tarzı teoman'a kaçıyor...

sempatik biri çoğu konuda, kötü demiyorum. ne diyorum ben de bilmiyorum ama haklıyım yazdıklarımda doğan keardeşş.
kendi kulvarında; iyi şair, iyi basçı. redd'in tüm albümlerine yansıdığı üzre floydian tabi bir de. işbu konum için tebrikler falan işte ne bileyim.
sesine diyecek laf yok ama konserlerde biraz daha seyirciye saygılı olması gerekmektedir bana göre. evet konserde sahnenin önünde durulur grupla beraber eğlenilir ama sırf insanlar gölgede oturuyorlar diye "kıçınızın üzerinde oturunca bir bok çözülmüyor" deme hakkını kendinde bulmamalıdır..
http://www.youtube.com/watch?v=WuwEuHe04Z8
vokal tekniği açısında talk talk'un vokalinden fazlasıyla etkilenmiş.

http://www.youtube.com/watch?v=vHpNHLS0Q48
türkiyedeki en iyi rock vokalist diyebiliriz kısa ve net olarak ayrıcada italyada opera eğitimi almıştır bi ayrıca daha ikiz kardeşi güneş duru ile kurdukları müzik gurubu 'redd'in vokalistidir.
şarkıları kadar görüşlerine de bayıldığım müzisyendir. twitter hesabı takip edilesi. hiç korkusu olmadan belirtiyor görüşlerini.
bu adamda yıllar yılı çözemediğim bir şey var. yakışıklı değil, sempatik hiç değil. ama acayip çekiyor kendisine. şarkı söyleyişine, ses tonuna, duruşuna hasta oluyor insan. veya ben en iyisi kendime bir viski koyayım. yakşamlar.
türkiyenin en eğitimli rock vokalisti diyebilirim.canlı performansı kesinlikle izlenmeli.müzisyen yönü dışında bakıldığında hayran olunacak muhalif bir yönü vardır.bir sanatçıda olması gereken bir çok özelliğe sahiptir.
an itibariyle twitter'a bunları girmiştir:

"somali'li biririyle tanıştım dün gece türk olduğumu öğrenince şunu dedi; çok iyi niyetlisiniz ama verdiğiniz paralar açlara ulaşmıyor. dedim ben bilemem o kadarını ama sen de bilemezsin. konu kapandı. ''somali'den de 4 çeker mi ?'' onu merak ettim o an nedense..."

(bkz: ben senin beynini seviyorum)
tamam iyi bir müzisyendir, buna kimse bir şey diyemez. ama bazı davranışları yüzünden sevemiyorum ben bu adamı. hiçbir tartışma olmadığı halde aynı projede bulundukları birine hakaret edebiliyor mesela. hatta diğerinden bir karşılık gelmediği halde hakarete devam da edebiliyor. kendini bambaşka bir türde müzik yapıyor sanıyor galiba. bu da komik oluyor tabii biraz. neyse.
van depreminden etkilenenlere yardım ulaştırmak adına bir rock konseri düzenlenmesi fikrini kardeşi güneş duru ile birlikte ortaya atmış ve destek görmüştür. üzerine düşeni en iyi şekilde yerine getiren bir insan olduğu için tekrar takdirimi kazanmış redd solistidir.
rüyalarımda hep geri vokali olduğunu gördüğüm insancık vardır heralde bir hayır.
adamın hası.
hayat kaçık bir uykudur'daki çoğu şarkının söz-müziği yine kendisine ait. müziğin mükemmel bir sesle, mükemmel bir beyinle vücut bulmuş hali sanki. yalnızca yazarı ilgilendirecek kadar subjektif olmadan buralar, uzaklaşayım en iyisi.
Tanım lazım: Redd grubunun solisti. ilk duyduğum günden beri çok sever ve dinlerim. Lakin bir iki şey söylemeden geçemeyeceğim. Bu adamı biraz kibirli ve soğuk bulurdum. Ne yanılgı! Konserlerinde göz teması kurup gülüşebildiğiniz bir adammış meğer bu. Hem de ne sıcak bir gülüş. Sesini tarif etmek için düşünürken onu dinlerken boşlukta hissettiğimi fark ettim. O söylesin sen bir dünya yarat kendine. Dinlen, uyukla, üzül, koş, zıpla, yorul, kendini bul... Yetenek konusuna girmiyorum bile. Tanrı bu adama torpil geçmiş. Yazar, besteler, söyler, ders verir. Hep olsun, var olsun. Tüm bunların dışında konser esnasında seyirciye müthiş iyi hissettiren bir halet-i ruhiyeye sahip. Özel hissediyorsun kendini. Doğarken karizmasını da yanında getirmiş. Ama bunların hiçbirine sahip değilmiş gibi mütevazi. Bir de konser esnasında "teşekkürler" ve "çok sağolun" deyişine dikkat çekmek isterim. Bay düzgün diksiyon bunları söylerken yutuyor mu noluyor bilemiyorum, komik vurguluyor, eğleniyoruz. Sonuç olarak seviyoruz kendisini.
(bkz: konserden sonra bize kahve içmeye gelin)
sahip olduğu sesin kaynağını merak ettiğim. o her boşver dediğinde bir hücrem daha ölüyor.
allah vergisi bir sesi vardır. ne söylese dinlenir.
(bkz: güneş duru)
hiçbir şarkısı yoktur uydurup kaldırıp piyasaya atılımış. hepsi ayrı güzeldir ayrı özgündür. redd grubuna solistlik yapar. prensesin uykusu filminde oynamış ve bir çok teklif almasına karşın REDDetmiştir. grubun adı da burdan gelir zaten. bir çoğunun zannettiği gibi yabancı kelime değildir redd, onların ruhunda vardır.