bugün

Yazar olur olmaz entrylerimin en ilkini adadığım grup.Son albümde bazı şarkılarda evet biraz popa kaymış ama readymade'de , she's only 18'de , especially in michigan'da..vs. rock tan artık tavana vurdurtan (ne demekse) bi gruptur da.Bence onların Under the Bridge den ziyade ilk albümlerdeki hardcore funk tarzları daha eğlencelidir (flea nin tabiriyle bone-crashing mayhem funk). John ın sololarına, Flea nin basına, Anthony nin vokaline, Chad in davuluna da bitmemek elde değil.tek kelimeyle süperler.
çok iyi bir funk bassçısnına sahip olan * californication gibi ender bir albüme sahip olan funk-rock grubu..
yıllardır vazgeçemediğim tek grup.
lise yıllarındaki sıra arkadasımla volkman kavgası yapmamıza sebebiyet veren grup
her dinlediğimde bana izmiri kordonu hatırlatan grup
yılların eskitemediği sayılı gruplardan biri.
tarz olarak eşi benzeri bulunmayan (bunu inanılmaz çalıyorlar, hepsi virtüöz havasında söylemedim, sadece benzer müzik yapan başka grup yok binlerce grupluk koca piyasada), çok sağlam müzikal altyapı sahibi olan, kendi tarzlarını yaratmış (ki çoook zordur kendi tarzını yaratmak), dinlenesi şarkılara imza atmış ruh sahibi kaliteli grup. (bkz: hatasıyım)
çok ama çok iyi müzik yapan bir grup. bu acı kırmızı biberler kliplerinde soyunmaya bayılırlar ama nedense konser vermeyi sevmezler.
yıllar geçtikçe yaptığı müziğin kalitesinde hiçbir düşüş göremediğimiz ;ancak californication albümü yine de tek geçilesi grup.
bi ara, geçerken türkiye'ye de uğraması gereken grup.
sağlam ve eğlenceli müzik yapan kliplerini hiçbir şeye değişmeyeceğim grup.
ayrıca 4 yaşındaki çocuğun bile hastası olduğu gruptur. o çocuk ''ben antonii izliyyceem'' diye ortalıkta dolaşıp günün 24 saati californication izleterek hiccup a hayatı zehir etmektedir.
ne anlatıldığını bilmediğim halde, her dinlediğimde "herşey yolunda gidiyormuş gibi" hissetmeme sebep olan "snow" adlı şarkıyı söyleyen, beni benden alan grup. *
(bkz: anlamını bilmediğin yabancı şarkıyı sevmek)
tarz olarak eşi benzeri bulunmayan (bunu inanılmaz çalıyorlar, hepsi virtüöz havasında söylemedim, sadece benzer müzik yapan başka grup yok binlerce grupluk koca piyasada), çok sağlam müzikal altyapı sahibi olan, kendi tarzlarını yaratmış (ki çoook zordur kendi tarzını yaratmak), dinlenesi şarkılara imza atmış ruh sahibi, kaliteli grup.

(bkz: hastasıyım)

Ayrıca artık türkiye'ye gelmeleri için ne yapmam gerektiğini bilmediğim grup? mailler mi atmadım, forumlarda mı yalvarmadım.. Yatayım mı hepsiyle? gelirler mi o zaman?

(bkz: ibnelik alametleri)
ayrıca funk gibi.. değil gibi.. süper ilginç ve çok başarılı bir tarzları olan grup. Funk rock?

(bkz: motoru yakmak)
nedense hemen hemen bütün şarkılarının aynı ritmde gittiğini saptadığım güzel grup...
californication'dan sonra "snow" şarkısıyla 1 kez daha önünde eğildiğim eğlenceli adamlar topluluğudur.
other side ve californication * gibi birbirinden güzel ve kaliteli parçalara sahip başarılı rock grubu.
(bkz: first born unicorn hard core soft p*rn)**
hakkındaki onca söylentiden sonra, olur da bir gün türkiye'ye gelirse, kaçınılmaz bir şekilde izdiham yaratacak olan grup.
(bkz: kızarmış yeşil domatesler)
(bkz: road trippin)
bu aralar dani california ya da hump de bump deyip başka bir şey demediğim grup.
california aşıgı grup. by the way i severiz ama.
güzel şarkıları olan, harika canlı performans sergileyen, 2006 da çıkan son albümleri stadium arcadium sayesinde daha da bi sevdiğim, dört kişilik güzellik.
(yaşlarına rağmen) taş gibi adamları barındıran, stadium arcadiumla büyüleyen, yegane grup.
blood sugar sex magik albümü 90 lı yılların en başarılı albümlerinden kabul edilen grup. gelmiş geçmiş en iyi ve de başarılı gruplardan. aman nazar değmesin diyor, başarılarının devamını diliyorum.
funk rock yapan grup. hoştur muzikleri ve kendileri. bekiyoruz rockn coke bir gun gelmelerini. ~ (bkz: farkında olmadan kafiye yapmak)~
snow diye güzel bir şarkıları olan grup.
bir konserde sahneye sadece tek çorap giyip çıktıkları şeklinde sehir efsaneleri olan grup. doğruluğunu ispatlayacak bir konser kaydı görmesem de grubun manyaklığı göz önünde bulundurulursa inanılabilir doğruluğuna yapmayacak allahın kulu değiller.*