bugün

soyadı ivedik olsa şaşırtmayacak milli(!) güreşçi.

hindistan’da 2007 yılında yapılan ordulararası askeri olimpiyatlar’da dünya üçüncüsü olan ve kırkpınar’da başpehlivanlık için güreşen recep çakır, memleketi korkuteli’nde gördüğü, ancak hiç tanımadığı g.c.’ye aşık olmuş, üniversite mezunu genç kızı 2 haziran 2008 günü annesi s.c.’nin yanında çarşıya çıktığı gün ormanlık alana kaçırmış, ereksiyon olmayı başaramayınca parmağı ile bekaretini bozmuştu.

ifadesinde olay anını anlatırken sinir krizi geçiren g.c., şunları söyledi:

“beni kaçıran, daha önceden hiç tanımadığım ve ismini dahi bilmeyip olay sırasında öğrendiğim recep çakır'a benimle evlenmek istiyorsa olabileceğini, ancak regl olduğumu söyledim. eğer benimle birlikte olmak istiyorsa bunu daha sonra yapabileceğimizi söyledim. amacım tecavüzden kurtulmaktı. yine de yapacağını söyleyerek üzerime çullandı. direnince burada ismini öğrendiğim emin toksöz kollarımdan tutup yere doğru bastırdı. recep çakır önüme geçip bacaklarını bacaklarıma bastırarak açtı. pantolonumun düğmelerini kopararak açtı. regl olduğumu gördü. çakır, ‘olmuyor bir türlü. yapamıyorum, heyecanlandım ondan’ dedi. tam kurtuldum derken, parmaklarını cinsel organıma soktu. dayanılmaz bir acı hissettim. ben acı içinde bağırırken tekrar pantolonumu yukarı çekip, ellerini sildi ve cep telefonu ile babasını arayarak ‘oldu baba o iş. tamamdır merak etme’ dedi. bir süre ‘amirim’ dediği birileri ile görüştü ve beni yol kenarına çıkaracağını, almalarını söyledi. daha sonra jandarma geldi ve beni yol kenarından aldı.”

başpehlivan çakır, yeğeni emin toksöz, arkadaşı mehmet hanedan, osman şefik delioğlu ve olaya yardım eden duraliler köyü muhtarı atilla zeybek tutuklanmıştı.

cebir, tehdit, hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, nitelikli cinsel saldırı, mağdurun beden ve ruh sağlığını bozacak şekilde cinsel saldırı, silahla kasten yaralama, silahla tehdit, ruhsatsız silah satın alma, taşıma ve bulundurma suçlamasıyla haklarında 20 yıldan 35 yıla kadar hapis cezası istenen sanıklar, 1'inci ağır ceza mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı.

bir önceki duruşma sırasında g.c.'nin avukatı süleyman çalıkuşu'na hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında suç duyurusunda bulunulan güreşçi recep çakır, mahkeme heyetiyle tahliye pazarlığı yaptı.

mahkeme heyeti genç kızın istanbul adli tıp kurumu'ndan beklenen raporun gelmediğini bu nedenle duruşmanın ertelenmesini isterken, sanığa söz verdi. çakır, “bir önceki duruşmada suç teşkil ettiğini bilmeden söylediğim sözlerden dolayı mahkeme heyetinden ve avukat süleyman çalıkuşu'ndan özür dilerim.

efendim ben 19 aydır tutukluyum ve bildiğiniz gibi milli güreşçiyim. cezaevinde antrenman bile yapamıyorum. beni tahliye ederseniz türkiye cumhuriyeti'ni en iyi şekilde temsil edeceğim ve madalya getireceğim. tahliyemi istiyorum” dedi.

duruşmada mağdur g.c.'ye istanbul adli tıp 6'ncı ihtisas dairesi'nden verilen ‘beden ve ruh sağlığı bozulmuştur’ raporu mahkemeye ulaştı.

duruşmada adli tıp raporunun okunmasının ardından sanık recep çakır, g.c.’yi kastederek, “onun ruh hali gayet iyi. benim ruh halim ondan daha bozuk. aylardır tutukluyum” dedi.

sanık avukatlarından hüseyin duygulu ise g.c.’nin bekaret raporuyla iligili çelişkiler bulunduğunu savunarak, “g.c. ifadesinde regl olduğunu belirtiyor. ancak iki kez peşpeşe alınan raporunda bu ayrıntıya yer verilmemiş” diye konuştu.

duruşmada g.c.'nin babası arif c.'ye seslenen çakır, “eninde sonunda seninle görüşeceğiz” diye bağırdı. baba arif c.'nin, “evime tabanca ile 3 el ateş edildi. bunun zapta geçirilmesini istiyorum” sözleri mahkeme zabıtlarına geçirildi. tutuklu olarak 4 arkadaşı ile birlikte yargılanan recep çakır, duruşmaya geçici olarak bakan mahkeme başkanı şermin başverdi’den söz istedi. çakır, “ben milli sporcuyum. aylık gelirim 15 bin liranın üzerindedir. kadınlar benimle kendileri yatmak istiyor. ben vahşi bir insan değilim. böyle bir suç işlemeye gerek yoktur.” dedi.
Kendisi leş bir tecavüzcüdür. Haber sitelerinde ismini sildirmeye filan çalışması da gülünçtür. Son nefesinden sonra da bir tecavüzcü aşağılık bir pislik olarak anılmaya devam edecektir. Umarım emsal olur.
unutulma yasasindan faydalanmaya calisan bir tecavüzcü.
Bir çeşit tecavüzcü ve erkek geçinen züppedir. Zavallı bir kızı ormana götürüp tecavüz etmeye kalkmak nedir??
üstelik bunu parmağınla yapmışsın, ne çeşit bir oruspu çocuğusun sen!

Içeri girer, bir daha gün yüzü görmezsin ınşaallah.