bugün

magazin programı hiç izlemem,dizi de izlemem, ay recep ivedik mi, iğğreenç!, ben sadece belgesel izliyorum diyen arkadaşların yanında melaike kalan insandır.

entel pozlarına girmek isteyen herkes recep ivedik'e sayıp, sövüyor. sövenlerin hepsinin de bu filmi izlediğine eminim...

recep ivedik izledin diye, recep ivedik olmaya gerek yok, izle gül, geç... adam sanat filmi yaptım, halkı yansıttım demiyor ki, komedi filmi yapıyor, üzerine bu kadar düşünmek, konuşmak niye...

Edit 2018: Bu yorum recep ivedik 1-2 için yazılmıştır.
aynı toplumun ak partiyi %47 ile iktidara getirdiği,taraftar anketlerine göre çoğunluğunun 6s taraftarı olduğu ve gazete tirajlarına göre en çok posta gazetesi okuduğu düşünülürse çok da şaşılmaması gereken durum.
recep tayyip erdoğan'ın başbakan ve en güvenilir siyasetçi, seda sayan'ın en güvenilir sanatçı, hakan şükür'ün en sevilen topçu, uğur dündar'in en güvenilir televizyoncu, ibrahim tatlıses'in en sevilen türkücü (daha gider bu) olduğu bir ülkede çokta yadırganmaması gereken bir toplum.
Türk toplumunun iyi bir eğitimden geçmemiş, yozlaşmış vs. vs. sıfatlarını yakıştırılabileceği güruh

(bkz: evet evet o benim milletim)

(bkz: acımız büyük)

(bkz: bir of çeksem karşıki dağlar yıkılır)
topluma bok atmanın bir başka halkası. recep ivedik filmlerini savunuyor değilim ama sadece bir filmi izledi diye bir toplumu gerizekalı ilan eden zihniyet o suçladığı toplumdan daha hamdır, daha zavallıdır, daha gülünçtür daha acınasıdır. hatta bazı bünyeler tuttukları takımı, okudukları gazeteyi, oy verdikleri siyasi partileri de baz almış. tutulan takım, oy verilen siyasi parti yada okunan gazete savunulmuyor konu sadece bir kaç veriye göre bir toplumu nitelendiren zihniyet. bu sadece beyinleri tecavüza uğramış kişilerin üretebileceği yada tırnak içinde sunabileceği düşünceler. olayın altında farklılıklardan rahatsız olma konusu da var. her doğruyu sen bilirsin herkesin sen gibi düşünmesi beklersin. farklılıklar seni korkutur. tırt adamsın çünkü. çapın da bu kadar evladım. çok ıkınma beynine oksijen gitsin biraz. son olarak lütfen siktir git.
işte beklenen başlık.
ilk okul seviyesinde yıllardır çoluk çocuğun kullandığı mal mal espiriler. tabi espiri diyebilirseniz. birbirinden hayvanımsı hareketler ve tabi ki küfür. ben küfür edince argolukla terbiyesizlikle suclanırken kimi gerizekalılar o küfürlere gülüp filmi baş yapıt ilan ediyorlar. zevkler ve renkler tartışılmaz demeyin sakın. böyle bi zevk olamaz nasıl mal bir film ya o öyle. ona gülenin mercimek kadar beyni var mı diye merak ediyorum.
zamanında Dikkat Şahan Çıkabilir programındayken kimsenin umursamadığı bu gereksiz karakter, her adımını sürü psikolojisi çerçevesinde atan yurdum insanı tarafından "herkes gülüyor, ben de güleyim" mantığıyla yüceltilmiş, normalde tvde gösterilse bile izlenmeyecekken sinemaya gidip üstüne bir de para verilmiş, gişe rokortmeni yapılmıştır.
recep ivedik'e gülmeyen gerizekalıdan pek bir farkı yoktur, sadece gülüyordur ve çene kasları biraz daha gelişmiştir.
(bkz: insanları güldükleri şeye göre sınıflandırmak) *
recep ivedik mi skti seni dedirten başlık. sanane millet neye gülerse gülsün koduuum.
skeç, ilk film vs. tamam, gülünebilir de; sürekli devamı çekildiğinde ve hiçbir zeka parıltısı bulunmadığında nasıl gülünür, bunu anlamakta ben de güçlük çekiyorum. yani tamam biz de üstünzekalılar için yapılan gösterilere falan katılmıyoruz da, hakikaten kabak tadı verdi bu tipleme. sempatik bir şey de değil işin kötüsü. ve bunu yapan adam gazman'la dalga geçiyordu zamanında, şimdi yaptığı şey ondan bir hayli farksız.
+tamam tamam geçin sıraya bi bakıyım bi sınıflandırayım sizi
+kimler recep ivediğe gülüyor..geçsin şöyle siz gerizekalısınız !
+tamam peki kimler cem yılmaz a gülüyor... sizde şöyle geçin sizde angutsunuz!
+hııı peki kimler ata demirer e gülüyor sizde şöyle geçin sizde malsınız!
+tamam peki kimler üçünede gülüyor he.. sizde geçin şöyle sizi ayrı sikicem..
insanlar bunca derdin tasanın arasında gülecek bişeler arıyor. En azından ben öyleyim Recev ivedik diye bi hayvan tiplemesini ne kendimde birşey buldugum için ne konuşma leyn diye tepkisine bayıldığım için izledim.
sırf gülmek için. Gülmeyi kahkaha atmayı özlediğim için. Mecburen yani.
+bence bu insanlara geri zekalı yakıştırması yapmak başlı başına geri zekalılıktır zaten düşünmeden etmeden böyle konusmak aklı başında birinin yapacagı şey değildir.
+şimdi bu arkadas bana kızar belki diğerleride kızar amacım tartısma yaratmak felan değil ama bu kabul edilemez bi yakıştırma..
(bkz: ota boka gerizekalı diyen gerizekalı)

türkiye'nin sahip olduğu problemler arasında lafı bile edilmemesi gereken toplumdur. isteyen istediğine sıçana kadar güler. kimse bunun hakkında aşağlayıcı yorumlar yapamaz. bu kadar basit.
malesef türkiye'nin bir çoğu. böyle giderse recep ivedik 40 'a kadar yolu var bu filmin.
toplumuna hakaret eden yazar sözü.
(bkz: senin baban gülmüyor mu yarrrrram)
3gsiz telefon gülmemektedir ama toplumunun güldüğünü bilmektedir.
doğru bir önermedir! zaten sivrizeka olabilmek için lost veya desperate housewives izlenmelidir. arkadaşlarla sex and the city hakkında konuşulmalıdır. yahu gülme ile gerizekalılık arasında bağlantı kuran gerizekalı, sen hiç mi gülmüyorsun kaydıraktan kıç üstü düşen velede, veya dans ederken yeri öpen çiftlere, olmadı osurunca kıçındaki pudraları püskürten bebeye. aynısı recep ivedikte var işte. ama karakterleri recep ivedik canlandırıyor, tek farkı bu.*
zaten recep ivedik'in senaryosu nu göklere çıkartan varsa -ki yoktur-. işte o insan harbi gerizekalıdır. başlığın adı recep ivedik'e film diyen gerizekalılar olarak değiştirilirse gerçekten doğru bir önerme olacaktır. gülmek için git izle işte, gerisini sorma. ağlamak aşk istiyorsan buyrun twilight var.
nefes filminden etkilenen geri zekalılar kadar geri zekalı olan toplum.
gülünür deli gibi gülünebilir sabaha kadar da gülerim... adamın bunun sinema filmi olarak değerlendirmemesi gerektiğini belki de söylemek isterken "o kadar da çetrefilli cümle kuramayabilirim kurarsam elime yüzüme bulaştırabilirim" diyerekten "vazgeçip lan ne dicektim yaa ha ha gülünür mü lan geri boşluk zekalı" deyip kurulan talihsiz açıklama...

(bkz: o toplum geri zekalı ben gerizekalıyım)*
toplum aslında her zaman doğrudur. toplumların zeka seviyesi olmaz. recep ivedik çok önemli bir yapıt. basit, herkesi ve her yaştan insanı güldürüyor.sonuç önemli, film güzel, beğenmiyen izlemesin. izlemişki buraya yazı yazıyor.madem öyle neden izledin?
izlemiyorum deyipte defalarca izleyen,toplumun akedemik kariyer yapmış insanlarının, tartıştığı filimdir.

-Recep ivediği izledinmi ?
-Ne izleyecem Ya Hiç gülmedim bile !!
arka sıradakiler'i izleyen, aşure dağıtmak için kapıya gelen liseli kız fantazileri kuranlardır aynı zamanda.
3. sürümle level atlayıp evrimde geriye doğru hızla yol alacak toplumdur. osuruğa, boka, küfre, apış arası muhabbetine yine gülünecek olan son seriyi heyecanla beklemektedir.

(bkz: gonuşma layn)
çok katıldığım, ama bir taraftan da birçok kişiye batan tespittir. *
gülmeyende sorun vardır denilen olay. tamam sinemada izlemesin hareketlerini kınarsın ama illa gülersin be abi.