bugün

(bkz: wish you were here)
bye bye dedirten yazar.
insanların hata yapabileceğini kabul eden yazar.
(bkz: rasko neylerse guzel eyler)
sözlüğü öksüz bırakan yazar..ayrıca kimliğindeki ismini rasko diye değiştirdiğine dair rivayetler dolaşıp durmaktadır..estetik ameliyatla yüzünüde değiştirdiği artık ayyuka çıkmıştır..
baska bir nick ile sozlukte yazmaya devam ettiğini tahmin ettiğim degerli yazar.
de leri mi leri ve ki leri ayirma cilginligi entrysiyle kopmama sebebiyet veren yazar.
rasko geri donsun kampanyasi işe yaramış galiba, geri dönmüş yazar.. hoşgelmiş..o kadar olay oldu şimdi gelince kimse birşey yazmamış, ilginç..
geri dönmüş yazardır. yalnız artık eskisi kadar uzun başlıklar açamayacaktır. ehah hoşgelmiş...
ugruna kampanyalar acılmıs, gözyasları dokulmus yazar**
donmus, iyi etmis*
kurtler entrysiyle bas bas ben yazarim ulan diye haykirmistir.ole guzel yazmistir ki 10 defa okusaniz sikilmaz,tekrar bastan okursunuz.yazmak buna deniyor iste.
tespit yapabilen insanlardandır efendim kendisi. iyidir, hoştur da pek takılmaz sözlüğe. daha sık girmesini bekliyoruz.
aslında anlatmaya başlamakla hata ettiğimin bilincindeyim ama şöyle yüzeysel olarak bir irdelemekte fayda var çünkü raskonun nesli tükenmiştir..türünün son örneğidir..insanlığın onu tanımaya ihtiyacı var..

lisede bu yaratığı gördüğüm ilk gün bıyıkları yeni terlemiş saf bir delikanlıydı..ama sınıfta ilk konuşan ve milletle tanışmaya başlayanda o olmuştu..sonra nasıl olduysa bir haftada en samimi arkadaşım oldu..bizi ilk birleştiren şey bir basket topuydu* sonra paralel düşüncelerde olduğumuzu öğrendim..artık bir evimde rasko nun eviydi..benim evim uzak diye dalga geçer bize gelmezdi..bende inanılmaz yüzsüzlüğümle onların evinden çıkmazdım..mosquito nunda dediği gibi bu adam o kadar rahattır ki evine her girdiğimizde mobilyalar devrilmiş,florasana çamaşırlarını asmış,perdelerini sigaralarla delerek rasko ismini yazmış,bilgisayar ekranına örümcek ağ örmüş kuşlar yuva yapmış olurdu..eve girdiğimiz andan itibaren konumalndığımız şekilde kalıdık..3 metrekareye 5 kişi yatıp sabah kalktığımızda istemediğimiz sonuçlar doğardı..

okul bu rasko ile bir başka güzeldi..hocanın derste ağzına sıçardı bunu öyle güzel bir metodla yapardı ki hoca bi bok anlamazken biz yerlerde kıvranırdık..okula düğün elbiseleri ile gelirdi hocalar bunu mezun zannederdi..ilk 2 sene bir gün bile ilk derse zamanında girmedi..hep geç hep geç ilk ders kapı çalındığında hah rasko geldi derdik..sonra o kafasında bulduğu yeni makara konularıyla kapıdan girdiği anda kahkalarla birlikte yuvarlanarak gelip yanıma otururdu..sonra anlatmaya başlardı derslere sığmazdı,dışarda bitmezdi hala da devam ediyor..

sonra bir osmik faciası var ki rasko nun affına sığınarak bu konuya hiç değinmek istemiyorum ama kendisine yinede şükranlarımı sunuyorum..

sonunda rasko nun evi popülasyonumuza yetmediği için kendisinden bahsetmek istemediğim birisi yardımıyla kumkapı meyhanelerinin içinde yaşamaya başladık..ordaki pilavcıya sorun gece 2 de son pilavları kim gelip alıyor diye size bahsetsin biraz..tabi rasko nun fıtratı gereği çalışmayıp çeşitli aktivitelerde bulunma isteği hepimiz tarafından olumlu karşılanıyordu..şimdi yüzü burda ben çalışayım diye beni pek ayartmaya kalkmazdı ama yinede sıçmaya bile birlikte giderdik..

kumkapı gecelerinde rasko ile bir balık maceralarımız vardır ki sormayın..rasko nun eşkina balığı ile arasında öyle özel bir münasebet vardır ki sormayın..şişko balıkçının filesi yardımıyla yakaladığımız karideslerle o ilk eşkinayı tuttuğu gece bir milattı onun için o balığa bir kadın şefkati gösterdi öptü kokladı sonra da yedi..yahudi balığına karşıda özel ilgisini söylemeden geçemeyeceğim onun o yumuşak karnına Tolstoy misali binbir benzetme yapıp balık kokana kadar onunla birlikte yaşadı..

hakkı babaya özel bir parantez açmadan geçemeyeceğim..o da Yahudi balığı gibi kahramanımız raskoya ilham kaynağı olmuş hakkında binbir yorum yapıp bizi bizden almıştır..sahilin müdavimi hakkı babayı sigara ve bilimum ucuz şarap ve biralarıyla baş başa bırakırken tekrar bu ilginç adama dönüyorum..

onun için her şey bir rüzgara bakıyor.küçücük bir kıvılcımla harekete geçebilecek bir potansiyeli var.herhangi bir şeyi kafasına taktığı an o hayattaki en önemli şeyi olur ve bütün enerjisini buna harcar.sonrada sıkılır ve siktir et der..

yer yüzünün bok olmaya en müsait bölgesinde doğduğundan beri ikamet etmesine rağmen bok olmayı bir yana bırakırsak bir çok meziyete sahip bir yaratık ortaya çıkmıştır..bunun yanında beni kıskandıran hacılamak için türlü yollar aradığım büyükte bir kütüphanesi vardır çöplüğünün içinde..evet çöplük diyorum haberlerde çöplerini biriktiren teyzelerden biridir o..sigarasını yastığında söndürmekte bir an bile tereddüt etmeyecek aynı zamanda tişörtü ile yere dökülmüş her nevi sulu içeceği kurulayacaktırda..

onu ne zaman uzun süre görmesem okuduğum Dostoyevski romanındaki bir karakter gibi geliyor bana gerçekten yaşadığına şaşırıyorum..hakkında rahatlıkla kitap yazma potansiyeline sahip olduğum bu kadim dostumu anlatmaya şimdilik kısa bir ara veriyorum..
'nicelik ve nitelik, yazmak ve okumak' gibi konular hakkında kafa yorduğuna inandığım yazar.
sözlükte bu tip yazarların olması güzel.
anlayisli,karsisindakini dinleyen,zerre kadar kotu niyet aramayan,sozlukte en iyi tespitleri yapan sozluk yazari,iyi bir insan.
(#302977) entrysi ile detayları şahane bir şekilde açığa çıkarmak konusunda başarılı bir yazardır.* *
bence sözlüğün en sağlam yazarlarından biri, çok iyi bir gözlemci ve tespitçi.* *(#407561)entrysi 2 sukelalık, ilgiyle izliyoruz..
cok komik yazılarının oldugunu farkettigim yazar. ilk opusmedeki cesaretinden dolayı tebrik ederim iyiki o kız ben degildim. ulan ben zaten kız degilim ki. *
okumaktan en çok keyif aldığım sözlük yazarıdır..sevgiler sunuyorum.
(bkz: gelecek vaadeden sözlük yazarları)
(bkz: gözlemci)
omayra'yı terminale bırakmasını umduğumuz yazar.*
entrylerin okudukça zekasına ve espri yeteneğine hayran kaldığım yazar kardeşim. valla bravo başarılarının devamını diliyoruz.***
sanırsam biraz osmanlıcaya düşkünlüğü olan yazar. bir yazısını okurken yaklaşık 10-15 kelimenin falan tek tek anlamına baktım, yazı da uzundu gerçi(bunu da belirtelim). biraz zahmetli bir iş olsa da sonuç güzeldi. bu sebepten mütevellit* bundan sonra okurken yanımda bir lügat bulunduracağım yazardır kendisi.
şu an da ne yaptığını merak ettiğim yazar*.
ilk öpüşme başlığına girdiği entryle "ne kadar doluymuşsun be birader dedirten yazar"..

diğer cinsel tecrübelerini de heyecan ve dehşetle bekliyoruz..
entrylerine bol bol pekiyi pek güzel dediğim; tanıyor gibi takdir ettiğim yazar.