bugün

hocuspocusun sürpriz yapip yayina basladiği radyo.
finaller arasi kafa dağitmak için birebir.
yine, yeniden, ısrarla dj yinyangın yayın yaptığı radyodur. Açıldık efenim brunch servisimiz mevcuttur. AiLE SALONUMUZ YOK...
insani ayrı diyarlara götüren şarkıların çalındığı bir radyo. yeni keşfettim, insanlar gülüyor eğleniyor. misal vadit diye birisi yayinda şimdi.
dünyanın sonu geldi dostlar an itibariyle, neden derseniz what if türkü çalmakta.
dicey yinyangla çok kötü bir yayın daha... bekliyoruz efendim...
dj yinyangla kalitenin tavan yaptığı radyodur. yayındayız efenim...
dicey yinyang ile harika bir yayın yapılan radyodur. açığız efenim...
what if ile yayındadır. sagdan buyrun.*
corpsebride ile * kaldıgı yerden devam eden radyo.
t bag dandik bir yapmakta.
hocuspocusla yayında olan radyo.*
what if in ecnebice seyler çalip insanlarin sabah mahmurluğunu üzerinden atmasını sağlayan güzide bir radyodur kendileri.
melankolik le tantana on air. *
eğlenceli geçen radyo programı.*
sabaha karşı nostaljik nefis bir yayının devam ettiği radyo.
nothing else matters diye koşup beatles dinlediğimiz yayin.

what if ile yayındadır.
what if ile radyo limon tarihinde bir ilkin gerçekleştirildiği yayın.

yepisyeni albümlerden şarkılar ilk kez radyo limonda.
önce draconian
sonra cradle of filth in son şarkıları.

az sonra...
koşun koşun...
an itibariyle adı radyo yeşil olarak değiştirilen radyodur.
christian troy ile yayına devam eden radyodur. parlament pazar sineması kıvamında. koşun koşun...
eqin' in müzik adına çok şey ifade eden bir yayına başladığı radyo.
Gündüz ve akşam saatlerinde, radyodaki kalabalıktan yayın saati bulamayan Eqin'in, şu saatlerde tek başına yayın yaptığı radyo. E gelin haydi, üzülmesin...
(bkz: ek$i)
bir iki asosyal dallamanın saçmaladığı radyo. girmemle çıkmam bir oldu...

iğrendiğimi eklememişim...

girmeden iğrenmek gereken radyo. Çok sevdiğim bir kişinin ısrarıyla girdiğim girdikten sonra aşağılık tiplere rastladığım için çıktığım radyo. Sanal ortam olunca kapısını göremiyorsunki bir fikrin olsun. içine girip bakman gerekiyor ortamın. Bilsem girmezdim. Vallahi de billahi de girmezdim.

Şöyle de bir örnek vereyim. Hadi benim sektörden vereyim. Antigaranti.com diye bir adres var. insanlar oraya başlarına gelen kötü olaylar sebebiyle bulunuyorlar ve sıkıntılarını anlatıyorlar.

Peki bu durum yeni müşterilerin girmesine engel mi? Giren girer. Peki bu kişi daha önce bu yazılanları okumuşsa ve onun da başına hiç istemediği bir şey gelmişse ve bundan dolayı kurumu suçlamışsa, suçlayanı suçlamak mümkün müdür?

Neticesinde sorunu her neyse kurumla direk ilintilidir.

Kaldırımdaki bir hata ile düştünüz ve bacağınız incindi. Bunun sorumlusu onu yapan kaldırım işçisi midir, yoksa belediye mi?

Tamam anladım daha çok miniksiniz de, bu beyninizi kullanmanıza engel mi?
ilk girisinde dinleyicilerle sorun yasamis olan karga, tarafindan iki gundur kotulenen radyo. diceylerle ilgili sikayet tabii ki geldi ancak bu gune kadar radyodaki muhabbet ortamiyla ilgili tarafima hic bir sikayet gelmedi. hatta sunu da soylemek isterim, "karga'nin o cok sevdigi, karga'yi radyoya cagiran kisi"den bile hic negatif yonde bir elestiri almadim. o kisi radyodaki muhabbet ortamini bilir. bir kere yasanmis bir olayin, her zaman yasanmadigini da bilir.

dahasi radyo ile ilgili bir sikayet oldugunda radyo yonetimine ulasilmasini rica ettim. bu da radyo sayfasinda buyuk puntolarla yaziyor. hadi bu ayrinti, sen de bunu atladin, geldin sozluge yazdin. bir kere daha yazip, konuyu uzatip karalama calismasi yurutmenin ne mantigi var?

radyoda sahsa kufredilirse, laf sokulursa, ortam gerilirse, konusma bel altina iner de dinleyici rahatsiz olursa; buna sebep olanlar banlaniyor zaten. eger dicey kisi banlamadiysa bundan radyo sorumludur. kisiler arasi tartismadan sorumlu asla degildir. radyodaki dinleyici yazarlarin nickleri bellidir. gidersin onlarla halledersin sorununu.

sorun yasanan gun kisi banlanmasi falan olmamis, bir de, o anki dicey konusulanlari takip edip aninda mudahale etmesi gerektiginin bilincinde. dinleyiciyle yasadigin sorunu diceye bildir uyari yapsin. ama diceye birsey denmeyip, yonetime sikayette bulunulmadan radyonun ortamina, dolayisiyla radyoya laf etmek pek dogru degil. ki yasanan olay her zaman da yasanan bir olay degil.

ve unutmayin ki, dinleyiciler ya da diceyler kavun karpuz degil. dibini koklayip radyoya sen gir sen girme diyemiyorum. dahasi boyle bir sey demem de. bir de rica ederim, kisilerle olan sorunlarinizi onlarla halledin, kimse radyonun kadrolu elemani falan degil. dinleyene kalkip da su kisi gelince, sunu de sunu deme diyemem.

son olarak karga kaldirim ornegi vermi, ona deginecegim. belediyede calisan isci* kaynakli yolda dustuysen belediyeyi* veya isciyi suclarsin da; kaldirima vatandasin biri* kutu koyduysa, sen de ona takilip dustuysen bundan belediye suclu degildir.

iyi dusun bakalim, sen kaldirimda neden dustun?
öyle radyo dinlemeyi falan pek sevmem. bakmayın radyo sol'da da dj'lik yaptığıma falan. arkadaş hatrı, dost hatrı... istediğim şarkıyı media player ıma atıp dinlemek daha güzel bence..

bu radyoya da girmişliğim, dinlemişliğim vardır. sağolsunlar, hoş sohbetli arkadaşlar, ilgili arkadaşlar. isteklerimi de çaldılar, arşivleri dahilinde. kötü olan hiçbir şey görmemiştim. birkaç gündür yazılanları görünce 'aceba ben mi kaçırdım kötüleri' diye düşündüm ister istemez.

ama yok. kötü nihayetinde görecelidir. yani birilerine hatta herkese göre kötü olan bir şey bana göre iyi olabilir. kime ne?

sonuçta söylendiği gibi, sanal bir ortam. ve kapısında da iyi ve ya kötü yazmaz. girip bakılmalıdır, öğrenmek için. girer bakarsın, kimse de durduk yere hakaret etmez sanırım kimseye. ha edilirse de terk edersin ortamı. insanın yaşı büyük olabilir, küçük de olabilir. ama insan her yaşta düşünebilen bir canlıdır. düşünebilen bir canlı olmalıdır.

ergenlik dönemi sendromlarındaki çocuklar gibi, yanında hatun olunca 'her şey benim etrafımda dönüyor', 'ben herkesi döverim' tavrı ergenlik döneminde kalmalıdır.

velhasıl kelam, radyo dinlemek isteyenler, dinlemeyi sevenler girebilir, dinleyebilirler. istek isteyebilir, isterlerse diğer online dinleyiciler ile sohbet edebilirler.

sevgiliniz yanınızda ise, boşverin sözlüğü, radyoyu, interneti falan da çıkın dışarı gezin biraz. bir yerlerde oturun, yemeğe gidin, sinemeya gidin, hiçbir şey bilmiyorsanız eve gidin. birbirinizden uzak olabilirsiniz, o zaman da açın telefonla konuşun, siz ona şarkılar söyleyin, o söylesin.

sevgilim var, radyoya girecem derseniz, hele hele ergenlik döneminde ve ya o dönemden hiç kurtulamadıysanız sevgiliniz falan da olmasın ya. girmeyin radyoya. valla...sonra herkesi dövmek zorunda hissedersiniz kendinizi, millet de güler...
megaloman kabadayılıklara izin vermeyen, bu sebeple de 2 gündür hayvan nicklerince kötülenen radyodur. Bir insana karşı bir ithamda bulunurken ne tepki alabileceğinize de hazır olmalısınız. Bir insanın eylemlerinden ve davranışlarından sorumluluk duyuyorsanız bunun için de önceden bazı şeyleri belirtmelisiniz. Belirtmeyip de kontra yerseniz kimse size hak vermez ve böyle debelenip durursunuz. Ayrıca milleti terbiye etmek kimsenin haddine değildir. Bir insana yüklenmeden önce düşünülmelidir. Ben bu insan yanlış yapmadan önce onu o konuda uyardım mı? O yanlışı yapmaması için herhangi birşey yaptım mı? Bunları yapmadıysanız üstüne üstlük karşınızdaki insan sizden özür dilediyse ve siz hala triplerdeyseniz millet size ancak artiz lan bu der ve güler.

Bütün bunları yapmayıp ayar yiyip sonra da "biz ayar yedik siz hiç birşey yapmadınız bu kadar artizlik yaptım ama sökmedi o yüzden tü kakasınız" demek de bir zeka seviyesi belirtisi olsa gerek. insan biraz olsun özeleştiri yapmalı, tabi kendi megalomanlığında boğulanlardan bunu beklemek büyük beklenti olur hayal kırıklığı yaratır.