bugün

Uygur asıllı işkadını. Müslüman Uygurları baskı altında tutan Çini, uluslararası mahkemede yargılatmak istiyor.

(bkz: bu çılgınlık)
(bkz: helal olsun)
yüce insan.
hapislerde yatmış, çok savaşmış, sıfırdan başlayıp dünyanın en zengin on kişisi arasına girmiş yüce gönüllü uygur kadını.
nobel barış ödülüne de aday gösterilmiştir.
(bkz: rabiya kader)
halid meşal'i devlet başkanı gibi ağırlayan ülkemin, vize vermediği kadın.
KENDiSiNiN BAŞVURUDA BULUNMASI HALiNDE ViZE VERiLECEĞi AÇIKLANMIŞTIR. KISA ZAMAN iÇERiSiNDE TÜRKiYE'YE GELECEĞiNi DÜŞÜNÜYORUM. gelecek ve direnişi kardeşlerinin vatanından yönetecek.
bazı kaynaklarda adı rabia kadir olarak da geçmektedir.
show tv anahaberlerinde de soyadı kadir olarak yazılmış fakat diğer kanallarda soyadı kader olarak geçmesi soyadı konusunda basının da kafasının karışık olduğunu göstermektedir.
ismi konusunda da basinin kafasi karisiktir. zira ntv de zatimuhteremin ismi rabiya diye geciyordu.
kendisinin yerinde olsam Türkiye'ye kesin kez uğramayacağım Uygur Anasıdır.

2006-2007 yılında Kendisine bugün vize verecek hükümet tarafından yasaklı terorist olarak görülen ve vize verilmeyen, öncesinde Mesut yılmaz denen herifin Doğu Türkistan'ı terorist olarak tanıdığı bu ülkeye aklı olan uğramaz.

Gerçi isa yusuf Alptekin yanlış hatırlamıyorsam Türkiye'de Hakk'ın rahmetine yürümüştür ama olsun ne olur ne olmaz.

bu ülke boraltan köprüsü'nde yaşanan katliamlara neden olan hükümetlerle tanınan ülkedir.
türkiye'nin gündemine malesef katliam haberleri ile gelen uygur türklerinin lideri.

şu çin'in son yaptığı ibnelik olmasa, bu ülke gündemine ne zaman gelirdi acaba.

ben şahsen adını yeni duydum, bu benim cahilliğimdir. e ne demişler bilmemek değil öğrenmemek ayıp.

ayıp etmemek için de öğrenmeye çalışalım, e öğrenmek içinde soru sormaya.

mesela merak ediyor insan, bu ülkenin son on, on beş yılında, bir döneminde içinde mhp'nin de bulunduğu sağ düşünce iktidarda iken, biz bu kadına niye vize vermemişiz?

kendi yargımız tarafından aranan suçlulara bile bol keseden pasaportlar dağıtan bu ülke, bu kadına niye vize vermemiş?

ve bunca yıl vize vermemizi engelleyen ne ise bir anda ortadan kalkmış?
abd yaşamıyordur. hatta bir dönem abd vizesi bile verilmiyordu kendisine. daha yeni yeni abd'ya gidebiliyor. o da tüccar sıfatı ile. yoksa hoca efendiniz gibi cia ajanların özel korumalı çiftliğinde memlekti için timsah göz yaşları döküp sonra da abd vatandaşlığına girmek için taklalar atmamıştır. değil mi sayın sütçü beygirleri?
(bkz: ni çin)
durumlar biraz karışıktır. yıllar önce çin hükümetiyle arası çok iyi olan bu şahıs sonra ne oluyorsa * hükümetle ters düşüyor. işin tuhaf yanı amerikadan sesini yükseltmesidir. dünyadaki dengelerin bozulduğu bir dönemde böyle bi krizin ortaya çıkması ilginçtir. tüm bunlara ordaki suçsuz insanların ölümünü meşrulaştırmaz elbet. fakat bana kalırsa işin ilginç yanı türkiye'nin uygur türlerini bağımsızlığından yana olmalarına karşı türkiye'de kürtlere aynı bağımsızlık hakkını yakıştırmamaktadır.* bi nevi rabia kaderde aptullah öcalan değilmidir çin hükümeti için. aynı yöntemleri izlemesede bu iki şahıs hükümetlerin gözündeki imajları aynıdır.
bir iddiaya göre çin'i karıştırmak isteyen amerikan ajanıdır.
--spoiler--
"bill gates'in yakın dostu" imiş.
--spoiler--

bi insan kolay kolay zengin olamaz. iyi düşünün.

aşağıdaki resimde elindeki bayrağa dikkat.

görsel
dünyada sayılı nüfuzlu kişilerden biridir. türklerin temsilcisi konumundadır.