bugün

duygulandırma da sınırları aşmıştır. yüreğinin de milyonlarcasından büyük olduğunu anladık. işte o mektup;

Dostum; Hayal et… Çocuğun kollarının arasında. Ülkeni terk etmek zorunda kalmışsın. Savaştan ve açlıktan kaçıyorsun, gizlenmek zorundasın. Dünyada seni kabul edecek bir yer bulmak için umutsuzca kaçıyorsun. Baştan başlamak istiyorsun. Çocuğuna hak ettiği güzel hayatı sunmak için baştan başlamak istiyorsun. Şimdi hayalini sonlandır. Avrupa gerçeğini gör. Neler olup bittiğini. Savaştan kaçan çocuklar, aynı zamanda bizim de çocuklarımız. Onlar da bir gelecek ve daha iyi bir dünya hakkına sahipler. Bu sorunu çözmek bizim elimizde. Bunu önlemek için kayıtsız kalamayız.”

kaynak:
adamın hası, hep öyleydi, hala öyle,

ona kıskançlık ile bok atmaya çalışanlar, daşşağını yesinler, daha bişey demiyorum.
ilk beşiktaş döneminde şehit verdiğimiz günlerde gol atınca asker selamı vermişti. neticede portekizli birisi ne kadar anlayabilir. paylaşabildiği kadar paylaşmış acıyı. duygusal bir insan.
burdan Portekizli bir şahsa sen şehitler için ya da yoksul suriye'liler için ne yaptın diye hesap sormaya kalkan türk arkadaşa da ben sorarırım ki,

sen yaptın lavuk.
Gündeme bir trivela çakmış adam gibi futbolcu.
her ne kadar sevmesek de bu tip olaylara duyarsız kalmıyor bu adam, tebrik etmek lazım.
q7 yine tribünlere oynamıştır.helal olsun.
para içinde yüzerken ne yapmıştır diyenler; acaba yardım yaptığında yanında mıydın diye sormak isterim hep.

yapılan yardımı gizli kılmanın en doğrusu olduğunu kendi de bilebilir. başkalarının öğretisine de kalmaz.
tribünlere oynamış güzel hareket. o kadar para var ne yapmış mültecilere? evet.
Tribünlere oynuyor. Sen futbolcusun. Durup dururken mektup yazmanın ne anlamı var? Kaç suriyeliye bakıyorsun? Gören de insan hakları aktivisti zanneder.
Bişiler yapmamış olsa bunu yazmazdı. Bizim futbolcular gibi etliye sütlüye karışmayan ibnelerin yanında peygamber kalır.
Suriyeye iraga .turkmenlere .mazlumlara kumanya parasi 50 ytl.yok derseniz giymediginiz kiyafet kullanmadiginiz battaniye verirseniz yardim etmeliyiz zorda kalanlara...
Dediğimiz insanlar falan filan yapanlar.twitter face.sosyal medyada .küçük deniz kiyisindaki çocuğu kullanarak .iyilik melegini oynuyorlar . Yazik!
Taraflı tarafsız bir Galatasaraylı olarak ben bile gurur duyuyorum. Quaresma...
her insanın yapması gerekeni yapmış, sizde ancak kuru kalabalık yapın.

lütfen şu holiganlığı bırakın.

not:bursasporluyum.