bugün

iki ayda bir yayınlanan psikiyatri dergisi. ilk sayısında tutku ve kıskançlığı tema alan dergi; şu an onuncu sayısını yayımladı. ayrıca dergi; dolu dolu yazıları ve çok az yer verdiği reklamlarla kaliteli bir kitabı andırıyor.
ara sıra takip ettiğim iyi bir psikiyatri dergisidir. geçenlerde enteresan bir yazı dikkatimi çekti, aynen yazıyorum :

Türkiyede yaşayan herhangi bir genç insan sevgilisini de alıp hemen şimdi, Marmaris'te deniz kenarında ömrünün sonuna kadar mutlulukla yaşayabileceği derme çatma bir hayata başlayabilir. ama bunun yerine herkes,insanlık dışı şartlar, ayak
kaydırmalar tacizlerle dolu iş ortamlarında bir kanepe için iki ay, bir ev için 20 yıl çalışmayı göze alarak yılda iki hafta Marmaris'te tatil yapma hayaliyle eşek gibi çalışmaya razıdır.

etkileyici.
onaltıncı sayısısında (temmuz-ağustos) aşk acısı nı işleyen psikoloji - sanat dergisi.
Güncel psikoloji dergisidir. Fakat içersindeki makaleler herkesin anlayabileceği düzeydedir. Eğitici ve eğlendirici bir yayındır. Psikolojik konulara değinmektedir.
hala yayınlanıyor mu bilmediğim müthiş sürükleyici dergi. her bir sayısı bir tema etrafında insanı oradan oraya sürükler.
gözünüz kapalı olarak satın alıp okuyabileceğiniz dergidir. gerçekten bi şeyler katacağına eminim. sen bi okumaya başla hele!
3. sinema ve psikiyatri organizasyonu ''sinemada kadın ve psikiyatri'' konu başlığıyla düzenlenecektir.

bizim kezbanlara çok şey kazandıracağı kesindir. kafanıza vura vura tavsiye ediyorum.

http://farm8.staticflickr...41326433_57c49222ab_o.jpg
''Yalan'' temali mayis-haziran 2014 sayisi cikmis olan ve yine okunmaya deger olan dergi.
yeni sayısının konusu "ayrılık"tır..
Son sayısı "ayrılık" ile kendisi ile tanıştığım ve hastası olduğum dergi. Psikoloji, edebiyat ve sinema analizleri müthiş olan ve bundan sonra gözü kapalı alacağım dergi.
altı çizilerek okunan psikoloji-sanat dergisidir. insana çok şey katar. cümleleri sindire sindire okumakta fayda vardır.
psikiyatri dergilerinin en hasi. yeniden okumaya baslamak istiyorum hatta niye biraktigimi da sorguluyorum su an. yalniz fiyati cok geldi bana önceden 10 liraydi.
elinde pdf formatinda eski sayilari olan yazarlarin bana ulasmalarini rica edicem.
Fazla yoğun bir dergi. Sadeleştirmelere rağmen çok fazla terminolojik bir dili var ama ilgim olduğu için almadan edemiyorum galiba zam gelmiş 25 olmuş. Üzücü. Yazılar makale kıvamında olduğu için doyurucu ama ben normalde bir haftada 4 kitap okurum 2 hafta 1 psikeart bitiremem. Kapasitem yetmiyor.
Sadece sayı 19'u okumuştum, teması korkuydu ve çok hoşuma gitmişti.