bugün

isveç asıllı modüler mobilya şirketi. Tasarımcılarının başarısı ile ünlüdür.
yakın zamanda istanbul'da bir mağaza açarak türkiye'ye gelmiştir. türkiye'de ayrıca ankara ve izmir'de de mağaza açmayı planlamaktadır.
kalitesiz ve demonte ürünler satan mağaza.ama yeni evlenecek çiftler için dizayn ve tasarım konusunda başarılı çözümler sunmakta.*
imalatçılarından milyonlarca metre , kg veya adet ile mal alımı yaptığından, maliyetleri oldukça düşük firma.
bursa da şubesi olmadığından reklamlarına aldanarak ,istanbuldaki şubesine gidip, eli boşdöndüğümüz modüler mobilya mağazası.
standartüstü tasarımlar yapan, istanbul anadolu yakasında açıldığında insanların akın ettiği mobilya tasarımı mağazası.
tasarımlarıyla insanın aklını başından alıyorlar evet ama aynı durumun kalite konusunda söz konusu olmadığını düşünüyorum. ayrıca satış politikalarıyla fiyatları düşük tuttuklarını söylüyorlar evet haklılar ama herhangi bir mağazadan tişört almıyorsun ki kardeşim. ben mağazada yardım almak isterim o eşyaları eve biri taşısın isterim. fiyatlar ucuz ama nakliye bedeli var. bu bana biraz kandırmaca gibi geliyor. ama o kanepelerde, sehpalarda, banyolarda nasıl gözüm kaldı anlatamam.
istanbul anadolu yakasında ümraniyede mevzilenmiş ev dekorasyonu mağazası..Mobilya takımı,yatak,masa gibi büyük dekorasyon gereçleri değil de,lamba,sandalye,minder,örtü vb. ıvır zıvırları almak daha mantıklıdır..Tasarımları ödüllüdür,labirent biçimindeki akıllı dizaynı sayesinde müsteri girdikten sonra butun magazayı dolasmadan cıkamamakta,akabinde ve detayında evine eli boş dönememektedir..Karnınızı somon balığı* yada isveç köftesi* ile son derece cuzi bir fiyata doyurabilirsiniz..
çeşitli tasarımlarıyla mobilya, ev aksesuarı satan magazadır. isveçlidir bu kardeşler, mallarının kalitesi konusunda yorum yapmak istemem ama ilgimi çeken şey, aldıgınız dolaplar, cekmeceler vs. hepsi incecik kutularda bulunmaktadır, alıp evinize götürürsünüz, ya da magaza icinden kargoya verirsiniz, evinize gidip rahatca montajını yaparsınız.
Diğer alışveriş merkezleri gibi, kadınlarla gezmenin psikolojik sorunlara yol açabileceği mağazalardır.

Malları sağlamdır, tasarımlar basit ve güzeldir. Onları eve götürüp yapboz gibi kurup yerleştirmek de gayet eğlencelidir.

Fiyat/performans ise türkiye için düşük değildir, ortanın bile üzerindedir.
asla kadınla girilmemesi gereken bir mağazadır
türkiye de ki toplam cirosunun %7 lik bir kısmını isveç köftesinden elde etmiştir.*
http://www.ikea.com.tr
ümraniye de ki mağazasına gidildiğinde,dizilerde oynamış olan pek çok tanıdık sima ile karşılaşılabilecek mekandır..ayrıca mağaza içerisinde dizayn edilmiş bilmem kaç metrekarelik insanların kolaylıkla yaşayabileceği ev modelleri de mevcuttur..
evimizin herşeyi. kendi yediğini kendin kaldır modeliyle yenilikçi şirket. bir de küçücük kalemler yapmışlar her köşede onlardan var. insan tutamazken nasıl yazar ki onunla?
ikea bir mobilya markasıdır aslında, ama ondan ötesi ikea bir düşüncenin en önemli temsilcilerinden birisi olmuştur günümüz dünyasında...nasıl mcdonalds veya coca cola insanlara bi dolu çağrışımlarda bulunuyorsa ikea da, onlar kadar bilinmese de önemli bir semboldür. ikea pratikliği ve hızı temsil eder, sizin düşünmenize enerji harcamanıza fazla imkan tanımaz, ikea sizin yerinize beğenir ikea sizin yerinize satın alır ikea sizin yerinize monte eder....ikea ya alışırsanız bırakamazsınız...buna da fight club da ikea instinct world diyorlar..
logosunun rengi isveç bayrağıyla aynı olan isveç firması.
haftasonları "ben mobilya almak için dünyaya geldim!" naraları atan onbinlerce insanın akın ettiği, ayaklarınızı yerden kaldırarak insan akıntısında ilerleyebildiğiniz, minotaurus'un labirenti gibi karışık ve çıkması zor yer.
izmir'deki şubesi sanıyorum Türkiye'deki en büyüğü.
izmirde ki şubesi bornova da olan dekorasyon ve ev malzemeleri alışveriş merkezi.
dekorasyon mağazasında restoran olur mu sorusunun cevabı mağazadır.
çok uygun şeyler bulmak olasıdır.
sahibi 23 milyar dolarlık bir servete sahip olur, fakat 13 yaşında eski bir volvosl30'a biner ve otobüs indirim kartı kullanır. ikeanın türkiye grup toplantısın da salonda ki 1200 kişinin elini tek tek sıkarak toplantının yarısını heder etmiştir.
istanbul avrupa yakasında halen inşaatı süren muazzam büyüklükte bir yer yaptrıram mobilya şirketi..tam yeri istanbul otogarı, kartaltepe metro istasyonu, istanbul kuru gıda center ve sağmalcılar cezaevi arasında kalan sağmalcılar viyadüğünden aksaray tarafına giderken solda gelirken sağda kalan büyük arazidir..
denizli de yıkılan gençlik parkının (ki boşa harcanmış trilyonlar diyebiliriz) boş arazisinde bekleyen bekci amcamızın ''buraya ikea açılacak'' diyerek bizi ebebeb kalıbına sokmasına sebep olmuş mağazadır... *
yassı koli yassı koli diye diye beynimizi yiyen firma.ucuz malları kalitesiz kalitelileri ise normal herhangi bir marka kadar fiyatlı ürünler satan köfteciden kırma mobilyacı.