bugün

şu sıralarda agos gazete binasının önünde toplanmış bine yakın türk vatandaşının düşüp hepimiz ermeniyiz diye yanlış (bence) slogan attığı durum. hrant dink ermeni değildi, ermeni asıllı TÜRK vatandaşıydı. türk dü öldürülen, ayrıca ermeni olsa bile bu bir türkün hepimiz ermeniyiz diye slogan atmasını gerektirmez. provake olmak budur.
sözlük jargonuyla ayar yemekten de kaynaklanabilen beden salgı bezlerinin dengesiz çalışmasından mutevellit vücudun istenmeyen hormonların saldırısına uğrayarak beynin sağlıklı düşünememesi neticesinde insanların açıklaması zor eyleme yönelme isteği veya yönelmesi.
sözlükte -sağolsunlar- hiçte azımsanmayacak kadar olan provakatörlerin sayesinde din, millet, bayrak vs. gibi konularda sözlük yazarlarının içinde bulundukları hali belirten eylem...
kışkırmak demek istedim bir an.
(bkz: kışkırtılmak)
"yeni öğrendiğin kelimeyi cümle içinde kullanın" (ilkokuldan bir alıntı) (bkz: cem yılmaz)

ben provoke oldum
babamın provokesi var
+ çok provoke oldum.
- çok provoke ettim de ondan.*
"hepimiz ermeniyiz" diyen değil bunu dedirtenlerin olduğudur. ve bunu daha çok cinayetlerinin ve linçlerinin mazereti olarak sunarlar.
Türk halkı'nın ve dolayısı ile benim de çok kolay olduğum durum. bunun akabinde olunacak durum ise galeyana gelmek ve harekete geçmek olarak özetlenebilir.