bugün

nihat doğan'ın milliyete verdiği ropördajında savurduğu argolar topluluğu.

aslında verdiği ropörtaj çokta kötü değilmiş hatta kestikçe gür çıkan, 200000 akrabalı bir adam için gayet iyi ama ''sözlükçülere saldırmadan gençlerin ilgisini çekemeyiz.'' bilgisi taktiğe dönüşünce çok bayağılaşıyor.

bir gün her ünlü sözlük yazarlarına hakaret edecek...

http://cadde.milliyet.com...__MEKTEPLiSiNDEN_KORKARIM_
tam olarak

--spoiler--

hem beyazlar, hem sosyalistler, hem komünistler, hem elitler, hem solcular, hem cuntacılar, hem statükocular, hem Kemalistler, hem CHPliler, hem cumhuriyetçiler, aynı zamanda da ırkçı kafatasçı faşistler. Pitbull köpekleri var ya hani, farklı farklı köpeklerin genlerinden yaratmışlar. işte bazıları da hepsinin birleşiminden oluşmuş, pitbull ruhlu, prezervatif dilli, ağzı ishal olmuş yaratıklar bunlar.

Prezervatif dilli ne demek yahu? Diğerlerini anladım ama. Argo konuşmaktan mı söz ediyorsun?
Ağzından yalnız küfür çıkanlar yani. Adamakıllı fikir üreten yok.
--spoiler--

sözleri söylemiş bir nihat doğan söylemi. adam sözlükleri iyi etüd etmiş.
suç nihat doğan'da değil sadece sözlükçülere hakaret eden ünlülerin ropörtajlarını okuyanlardadır.

hal böyleyken daha çok hakaret edilecek. haaa eden etsin ben onları umursamam ama bize gelen götümüze girebilir mesajı onlar ne zaman gelecek onu hiç bilemiyorum!!
sözlükte çoktur bu lavuklardan. adam doğru söylemiş.birçok yazarın tek yaptığı küfür etmek yada cinsel içerikli entry girmek. bir erkek bayanların olduğunu bildiği bir ortamda küfürlü konuşmaz. bu asosyal yaratıklar günlük hayatta bir kızla konuşmaya utanırlar ama sözlük başına bir küfür makinesidir.
bu tespiti yapana burdan bir açıklamayı borç bilirim:

oral seks yaparken diline prezervatif takmana gerek yok delikanlı. tükürükten çocuk çıkmaz.
büyük insan, genç ve yakışıklı sanat cevherimiz; yüce "nihat doğan" hazretlerinin yeni incilerinden bir kuple...

galiba tercümesi de:
"dili lastik gibi uzun, kıçından konuşan yaratıklar" olsa gerek...*
düzgün ağızla bugüne kadar bir büyük başarı elde edememiş olan insanımsının sözlük yazarları için sarfettiği sözdür.*
nedir bu sözlükçülerin nihat'lardan çektikleri anlamadım. nihat genc in ekşi sözlüğe saydırması hafızalarımızda yerini korurken adaşından yeni bir tespit gelmiş. nihat genç' ten birkaç level üstün bir tamlama bulmuş ama. o da şöyle seslenmişti ekşi'ye,

-"yılansı fare çocuklar". *
ilk olarak şunu düzeltmek istiyorum ağzımız değil parmaklarımız ishal olabilir, olacaksa eğer ve eğer bizim bi tarafımız ishal ise o'da o ishal'dan ortaya cıkan şey'in bir parcası olup olmadığını düsünmeli nede olsa onun hakkındada yazılıyor burada.

neyse tanima gelelim.
nihat doğan diye bir kişiliğin, nasıl olduğunu anlamadığıma rağmen, kale alınıp bir röpörtaj yapıldığında ortaya cıkan sözdür.
"tüü/kaka"nın nihat doğancasıdır. bu kadar kasmasına gerek yoktu.
nihat doğanı severim ama bu sarf ettiği sözler küfürümsü argo değilde nedir? insan deli oluyor. yahu kardeşim sen şimdi dinime küfreden müslüman olsa sözünü tam anlamıyla hak ettin diyeceğim ben bu adamcağıza.
tasvirlerin ağzı salyalı efendisinden unutulmaz bir örnek;
(bkz: pitbull ruhlu prezervatif dilli ağzı ishal)
prezervatif korunmak içindir prezervatif dilli de kötü konuşmamak için temkinli olan manasına gelebilir burda tezat var,ağzı ishal olmuş ise biz olabiliriz iyi muhabbetler çeviriyoruz,çok konuşuyoruz.
banderas ım benim, yerli banderas ım nelerde sölermiş böyle, nelerde bilirmiş, büyümüş de adam mı olmuş nihat, sana okan abin mi öğretiyo bunları, hay yarasın koçuma, yürü be...

dışşşkkk kırdınnn kalbi miiii...

işte tam da budur birader bi adamla orda burda, diskonun kralında dalga geçersen ne dediğini bilmez hale getirirsin...

hadi bakalım nihatım git traş ol sakalların daha gür çıksın emii yavrumm... prezervatif dillim benim..

offf.. cok mu koydu la sana bu laf, yazar mısın olum sen? prezervatif dilli misin? yok booğlum.. içimden geldi, çoştum, taştım, yazdım...
Eğer incisozluk diye bir sözlük yapılanmasından haberi olsaydı ssg'sidir zall'ıdır hepsini toplar alınlarından öperdi.***
Prezervatif dilli ne demek ?
bu adam kameralar önünde böyle konuşuyor, günlük jargonla, bir de içkiliyken bunun muhabbetinden bizi allah korusun.
(ironi)

kendisi bir güzide San'atçı'mız olan laf etmek gibi bir mallık yapan uludağ sözlük tayfasının hakettiği tamlamadır...

(/ironi)

Ağzı ishal olmuş?
Prezervatif dilli...

bu lafı düşünebilmek için ne kadar düşündün?
bu lafı bulduğunda mutlu oldun mu?
bu lafı söyledikten sonra beynini tuvalet kağıdıyla sildin mi?
o zaman kendisine buradan, sözlüğün en prezertıbl adamı, yani prezervatif dilli, ishal ağızlı yazarı olarak, benim seslenmem gerekiyor:

- nihat doğan! gel ağız ağıza tokuşturak da ağzın temizlensin, ağzını ziktiğim.

go home cano.