bugün

limonlu su bugün twitterda okudum baya işe yarıyormuş zayıflatıyormuş filan.
Bir yerden kimsenin dikkatini çekmeden ayrılmanın en iyi yolu, akordeon çalarak uzaklaşmak.
Hazırlayan ve sunanın uras benlioğlu olduğu kanal.
Deri eşyalarınızı temizlerken sıvı yağ limon ve sirke karışımı kullanın. Hem deriyi yıpratmıyor hem de kirleri kolayca çıkarıyor.
Nereden mi biliyorum? Geçenlerde 3 saat boyunca koltuk derisi sildim. Dile kolay 3 saat üç üç üç......
insanların hayatını kolaylaştıracak bir takım bilgilerdir.

Nohutu kolay pişirmek için, tuz ve ılık su ile yoğurt mayalar gibi, 3 saat sararak bekletiniz.
-yastıktaki gözyaşı lekelerini çıkarmak için, ter lekesi için uyguladığınız yöntemi deneyin. beş aspirini suda eritin ve lekeli kısmı iyice çitileyin. rimel lekesi bile olsa, sorun çözülmüş demektir.

-mumun damlamasını istemiyorsanız bir gece öncesinden tuzlu suda bekletin.

-yakadaki ruj lekesini çıkarmak için lekeyi sirkeyle ovun.

-meni gibi protein bazlı inatçı lekeleri çıkarmak için, lekeyi tuzlu soğuk suyla duruların, sonra da normalde yıkadığınız gibi yıkayın.

-hırsızlar tarafından kırılan yatak odası penceresinin veya yere düşen viski şişesinin kırıklarını toplamak ve hatta en minik parçacıkları bile yok etmek için bir dilim ekmek kullanın.

-saatlerce ağlamaktan kan çanağına dönmüş gözlerini gizlemesi için evin hanımına, mavi veya leylak rengi göz kalemi kullanmasını tavsiye edin.

-karşınıza kocasının dişini kırmış bir kadın çıkarsa, kocası diş doktoruna gidene kadar dişi bir bardak sütün içinde saklayın. bu arada beyaz bir macun elde edene kadar çinko oksitle karanfil yağını karıştırın. hızlı ve kolay bir dolgu için, oyuğu durulayıp çarçabuk sertleşen bu macunla doldurun.

-dantelleri kolalı gibi görünmesi için yağlı kâğıtların arasına koyup ütüleyin.

(bkz: gösteri peygamberi)
(bkz: chuck palahniuk)
eski bir ajandamın içinde bulduğum ( yaklaşık 6 yıl ), giysi etiketinde yazan bilgiler. meğer bunlar için saklamışım o etiketi * )

kan lekesi: soğuk suda yıkanır ve sabunlanır. eğer leke bu yöntem ile çıkmaz ise amonyaklı su ile temizlenmelidir.

yumurta lekesi: soğuk suda yıkanır ve sabunlanır. eğer bu yöntem ile çıkmaz ise amonyaklı su ile temizlenir.

yağ lekesi: kumaş üzerindeki yağ lekesinin üzerine pudra dökülür. üstü temiz bir kumaşla örtülerek orta sıcaklıkta ütülenir. sonra fırçalanır yağ lekesi yeniyken sıcak sabunlu su ile yıkamakta olumlu sonuç verecektir. kuru sabunlama ve sonra ılık suda yıkama yöntemide uygulanabilir.

meyve suyu: üzerine tuz dökülerek sıcak su ile silinir.

meyve: kuru sabun sürülerek daha sonra ılık su ile silinir.

çimen: arap sabunu ile silinir.

bal lekesi: ılık sodalı su ile silinir.

tükenmez kalem: lekeli bölgenin üzerine ispirto dökülür yada saç spreyi sıkılır. kuruması beklenir. daha sonra fırçalanır. 90 derece alkol de bu lekeyi çıkartır.

ter: yıkama yapılmadan önce sirkeli suya yatırılmalıdır.

çikolata: lekelerin kuruması beklenir. leke hafifçe kazınır. geri kalan leke benzinle temizlenir. sulandırılmış amonyak da kullanılabilir.

mürekkep: tuz yada limon suyu ile silinir. daha sonra yıkanır.

çamur lekesi: sirkeli suyla yıkanır.

şeker lekesi: ılık suyla yıkanır.

saç boyası: limon suyu ile yıkanmalıdır.
görsel
şarap her zaman yatay saklanır.
elinize zımba gibi ekipmanlar basmanız durumunda oluşan mikropları kolonya dökerek kırma ihtimaliniz yüksektir.
Bu bilgi hemcinslerime. Karınız veya sevgiliniz bir kavanoz kapağı açamıyorsun ne biçim güçlüsün sen yağğ mı diyor. Artık bıktınız mı bu hakaretlerden. Hiç üzülmeyin kale dostunuz gene pratik bilgi veriyor.

Kavanoz kapağını açmadan önce hemen bir kaşık yardımıyla ilk önce kapağın yan taraflarına hızlı bir şekilde 10 saniye vuruyoruz vee ne kadar kolay açılacağını görüyoruz. Üzülmeyin o kadar.
görsel
-Süte birazcık karbonat atarsanız hem bozulmaz hem de çabuk hazmedilir.

-Kullanılmış çay poşetini soğuduktan sonra güneş yanığı ve böcek ısırıklarını iyileştirmek için kullanabilirsiniz. Ya da gözlerinizin üzerinde biraz bekleterek yorgunluk izlerinizi silebilirsiniz.

-Buzdolabındaki kokuları gidermek için 1 kase sütü buzdolabına koyup, birkaç gün bekletin ve sonra kullanmadan atın. Ya da buzdolabınızın bir rafına bir kase içerisinde kahve koyunuz.
Kalabalık bir aileniz varsa ve bulaşık makinesine bulaşıkların tamamını yerleştirirken zorlanıyorsanız diye geldim şu an buraya. Pratik bilgiler verenler, almayı sevenler ve yalayanlar derneğine üyeyim.

Uzun zaman bulaşık makinesinin çatal bıçak koyma bölümünün aşırı büyük olduğunu düşünüyorum. Bir tencere sığıyor o parça çıkınca. O yüzden dedim napabilirim acaba?

Hani silindir rendeler var ya. Ucunda bir tutma yeri vardır. O parçayı çıkarıyoruz. Rendenin kendisini makinenin içine, boş kalan istediğin herhangi bir yere koy. Hem üstten, hem alttan hem de deliklerden su giriyor, çatallar bıçaklar pırıl pırıl yıkanıyor. ister dik ister yatay koy, mis gibi. Yer kaplamıyor ağzını yediminin.

Bu kadar benim. Öpüyorum.
şarap dökülen halıya zeytin ezmesi sürerseniz halının anası skilir...
haydaaa, bu şimdi mi söylenir? yıllarca yorgan sokuşturduk oraya buraya...

https://twitter.com/prati...cbQNC8mbCJbJSf3Q&s=19
Ulan şunu daha önce neden öğrenemedim...

görsel