bugün

güzel yere benziyor belki bir gün giderim.
Rengarenk evlerin çevrelediği, küçük bir limana sahip, Kuzeybatı italya'da bulunan şirin bir belde.
genovaya bağlıdır.
Aşk yaşamak için güzel yerlerden biridir. Meşhur Şarkısını dinleyince kalkıp gitme isteği oluşur.
(bkz: i found my love in portofino)

görsel
görsel

şöyle nefis bir mezarlığın bulunduğu şirin italyan beldesi. manzarayı görünce ölesim gelmişti*
ulaşımı kolay değildir.

eğer arabasız gidiyorsanız, santa margarita kasabasına trenle gidip, buradan otobüsle portofino'ya ulaşabilirsiniz.
tur şirketlerinin "büyük italya turu" gezilerinde gidilen görülen yer. ben görmedim ama oraya gidip fotoğraf paylaşan arkadaşlarım oldu. sanırım avrupa turları ortalama 700 ile 1000 euro civarında.
evlenince balayına eşimi buraya götüreceğim.
bi posta da orada kayarım..mis.
ı found my love in portofino diye bir şarkı vardı gidip görmeyi çok istediğim bir italyan şehri.
2018'de italya'ya gittiğimde gördüğüm yerlerden biriydi. Ama göt kadar bir yer olmasına rağmen neredeyse adım atmaya yer bulamayacak kadar kalabalıktı. Ve aslında o meşhur şarkı ortaya çıkana kadar pek de bilinen bir yer değilmiş. italya'da pek çok turistik yer var ama benim en beğendiğim san gimignano olmuştu. Neredeyse tamamen orta çağa ışınlanmış hissi verdi.

italya'ya bir daha gitsem, portofino ilk göreceğim yerlerden biri olur diyemem.
(bkz: i found my love in portofino)

görsel
Pek hoş bir belde. Mr brown'ın köşküne varacak kadar yukarı çıkamamıştım, ama denizin hemen kıyısındaki bir sokaktaki kafede prosecco keyfi yaparak tadını çıkarmıştım.
acun firardanın zamanında firar ettiği yerlerden biri.
Yaklaşık 20 yıl öncesine ait bölüm:

https://youtu.be/6rvyQznReXk
hayallerimdeki yer...
(bkz: love in portofino)