bir müzik yarışması programı bizdeki çok çabuk pes etmişti ama almanya da helen devam halinde.demek ki bizde yetenek yok,yahut kendine güven yok.bence 2. şık
osmantan erkır bu programın yapımcılıgını yapmıstır. ilk seri kanal d'de, sonrasındaysa show tv'de devam etmiştir.
selçuk isimli müslüm taklitçisini bir popstar ilan edebilecek yarışmadır.
(bkz: buyur burdan yak)
star tv'de yakın zamanda tekrar başlayacak olan yarışma. armağan çağlayan, bülent ersoy ve yıldız tilbe jüri üyeliği yapacakmış. osman tan erkır ve hadise sunuculuk yapacak, ozan doğulu da orkestrasıyla boy gösterecekmiş.
umutsuz, yarınları çalınmış yurdum insanının elinde kalan son atımlık barutu kullandığı
"yarışma"lardan biridir.
bülent ersoy'un yorumları için izlenebilecek olan yarışma. sözlük için çok malzeme, entry, başlık çıkar bundan *
daha elemelerde boku çıkan yarısma görünümlü fesatlık programı.
ibrahim tatlısesin lahmacun ve ciğköfte yoğurma yarışması kıvamında izlediği ve yorumlar yaptığı programdı.şimdi onun yerinebülent ersoysütlü tatlı kıvamında espriler yaptığı yarışma programı
(bkz: canlı yayında osurmak)
hadisenin sundugu ama ilk bölümde johan adlı yabancı jürinin ingilizce konusmalarını yanlıs cevirdigi icin bence arka plana atıldıgı insan harcayan insan yeme yarısması..
zannımca, yaşam tarzı olarak dünyanın en renkli insanlarından oluşan jüriyi bir araya getiren yarışmadır.
şöyle ki;

*canımız, ciğerimiz, transseksüelimiz bülent ersoy,
*eşcinsel olduğuna dair raporu olan, etrafa çemkirip durmasıyla daha çok hırçın bir travestiyi andıran armağan çağlayan,
*deliliğini kendi de kabul eden, kafası her daim dumanlı gezen, sürekli bad trip'te olan yıldız tilbe,
*anlamsızca etrafa bakıp, konuşan Johan Hendrickx denen bi yabancı..

tek kelimeyle takdire şayan bir jüri.. **
star'daki popstar, popstarlar içinde abukluk zirvesi yapmıştır. yarışanlara yazıktır, doğru düzgün bir değerlendirme yok ortada, bazen olmadık yere kendilerini bi şey yapmış zanediyorlar, ozan doğulu ve orkestrasına yazıktır, sen git kenan doğulu, sezen aksu gibi isimlere çal, sonra gel bu işkencenin bir parçası ol. Ha bi de bize yazıktır.
*sonu gelmeyecek bir müzik yarışmasıdır. popstar, turkstar derken popstar alaturka'yı çıkardılar. madem böyle devam ediyor, ben de bir adet rockstar ya da popstar rock yarışması yapılsın diye önerdiğim yarışma zinciridir. şöyle şebnem ferahteomankıraçlı vs. bir jüri de hiç fena olmaz hani...
diğer ülkelerde de yapılan yarışma. örneğin arap popstar seçmeleri şöyle olmakta:)

http://www.medyafaresi.com/?hid=2798&cid=6
(bkz: kopstar alaturka)
bittigi icin sukrettigimiz tv programı olmakla beraber bıryanımız bittigini kabullenememısızdır.
(bkz: vay be bir zamanlar popstar vardı)*
2003 yılında Türkiye'ye gelen yarışma programıydı.O zamanlar ülkenin gündeminde bu yarışma vardı. izleyenlerden biri de bendim. Şimdi nasıl izlemişim diye kendime gülüyorum.
ajdar anık'ı keşfetmekle, onu ortaya çıkarmakla beni kendine minnettar bırakmış yarışma programı.
ajdar'ın doğuşuna tanıklık etmemizi sağlamış bir zamanların dandik yarışması.

liseliler bilmez.
yeni jüride ulu bilge müzik otoritesi serdar ortaç ve demet akalın ın bülent ersoy ve orhan gencebay eşliğinde sunulacağı yarışmamsıdır. az evvel star tv de tanıtım çıktı. böyle rezalet olabilir mi? evet olabilir. türkiye zira burası.
bir dönemin efsane ve gereksiz bir yarışmasıdır.
oraya çıkan herkes bir şekilde rezil oldu.
orhan babaya yakıştıramadığım yarışmadır ama orhan baba canlı şarkı söyler diye arada bi bakılasıdır.
jüride bülent ersoy ile orhan babanın ne aradığını merak ettiğim program

türk sanat müziği falan olsaydı eskisi gibi tamam da neyin popu yahu. acun yapıyor işte en kalitelisinden pop şarkı yarışmasını

osman tan da daha uygun bir türde girişseydi keşke işe. tutmaz..
https://www.youtube.com/watch?v=td_mS_TX9WU